Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ginger

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ginger

popcorn 19:24, 07 maj 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Witaj Ginger,
zobaczyłam mostek i od razu pomyślałam o Kasi Możesz się spokojnie wzorować na jej pięknym ogrodzie Jak będziesz miała czas zlikwiduj plastikowe obrzeża - ekobordy są prawie niewidoczne a spełniają swoją rolę... albo jeszcze lepiej zrów "kanciki" dookoła rabaty i w tak uzyskane zagłębienie nasyp żwirku lub kory - na poziomie trawnika - wtedy nic nie będzie wywiewać, a i kosić będzie się lepiej
pozdrawiam!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
justi 19:38, 07 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Też się kiedyś napaliłam na te obrzeża, do bani są. Jeszcze je mam gdzie niegdzie ale na tyle wkopane, żeby nie było bardzo widać. W mojej rabacie z cisem będą kiedyś wymienione na prawdziwe ekobordy, reszta na kancik.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Ginger 19:43, 07 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Witam popcarol mostek miał być machoniowy no i jest ale machoniowa jest też studnia i wiatrak w ogrodzie lecz paleta barw różnych firm jest też różna dlatego mostek jest czerwonawy. Te plastikowe obrzeża usunę już to zrobiłam na tyłach ogrodu. Tam gdzie je widać to przód i one tam znikną ale trawę w tym miejscu dopiero posiałam 3 tygodnie temu a rośliny sadziłam w październiku i jeszcze nic o danusiowych kancikach nie wiedziałam . Jak trawa będzie silniejsza to je wytargam i tu też pojawi się kancik właśnie ze żwirkiem w zagłębieniu ( bo tak jest w tylnej części ogrodu). Jeszcze raz Witam serdecznie
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
KasiaWB 21:08, 07 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj witaj fajnie, że będzie następny wątek z mostkiem zapowiada się fajnie podoba mi się przejście do ławeczki
Widzę, że masz plastikowe bordery ja też miałam w ubiegłym roku i już ich nie mam, na szczęście myślę, że niedługo też już nie będziesz ich miała i to z własnej woli
Trzymam kciuki za nowe pomysły i ich realizację
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:16, 07 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Ginger napisał(a)




Ginger, coś za dużo się tutaj dzieje, nie sądzisz? proponuję zmniejszyć ilość tych rabat, uporządkować, połączyć... Nie znamy jeszcze Twojego ogrodu, ale nie wyobrażam sobie koszenia trawnika pomiędzy nimi ja bym wyznaczyła ładną ściezkę pomiędzy płotem a tymi duzymi iglakami, prostą lub lekko wijącą się i zrobiła rabaty przy siatce lub po obu stronach, ale żeby zostawić jednak tą ścieżkę do przejścia aby można było się przechadzać i podziwiać (tu polecam obejrzeć zdjęcia z realizacji i projektów Danusi, od razu będzie wiadomo o co chodzi). Oczywiście wszystko jeszcze zależy od tego ile tam jest miejsca (jaka szerokość).
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 21:21, 07 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
I jak masz to wrzuć jakiś plan działki nawet własnego wykonania, aby było wiadomo co gdzie jest i jaka to strona świata

Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
monteverde 22:43, 07 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć , Ginger to jest pies , który mieszka ze mną ogródek fajny, ale chyba przez te koła macie problem z koszeniem?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ginger 12:30, 08 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Witam KasiuWB i Monteverde, plastikowe bordery znikną oczywiście (tak jak poznikały w tylnej części ogrodu ) ale dopiero niedawno posiałam trawę na tej części ogródka i nie chcę jej jeszcze szarpać bo i tak kiepściutka jest. Ogródek na tyłach domu ma 4 roczek, to co kasiu przytoczyłaś na zdjęciu jest zrobione w październiku (plastik pojawił się bo nie znałam wtedy danusiowego noża do kantów ) trawa posiana 3 tygodnie temu. Kasiu na zdjęciu faktycznie wygląda jakby panował tu mega chaos ale to zdjęcia ( robione telefonem ) dały taki dziwny efekt generalnie jest pustawo a wyspy oddalone są od siebie na szerokość dosyć sporej kosiarki ( mierzone ). To jest część tzw. przedogródka a właściwie nie część a cały drewniany płotek to płotek anty Ginger bo niestety ale uznała tą część ogrodu za swoją toaletę. Ta część ogrodu została zrobiona niedawno gdyż została bardzo zniszczona tzn hmmmm zniszczona w sumie to wtedy wyglądała jak z horroru: mega wybujałe iglaki jakieś poszarpane i chorujące ale uratowałam je przycinaniem i podlałam nawozem. Dach położony więc trzeba było ogarnąć pobojowisko i tak poogarniałam trochę nieudolnie jak widać, ale efekt generalnie jest lepszy niż na tych marnych fotach bo na nich to jak bigos wszystko i nic.
Monteverde trawka dziewicza jeszcze nie koszona bo taka narazie słabiutka, z czasem poznika plastik i nie bedzie problemów z koszeniem, a i ta część ulegnie i tak zmianą bo we wrześniu pod ziemię właśnie w przedogródku będzie wkopany zbiornik na szambo. To co widać na ostatnich zdjęciach powstało generalnie żeby chwasty nie wiodły tam prymu . Stałą częścią ogrodu jest część z mostkiem, ale to chyba dlatego, że jest zbyt ciężki i go nie przeniosę tak pewnie już dawno byłby" to tu to tam" .
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Ginger 09:20, 09 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Wiecie co tak patrze i faktycznie poniosło mnie z tym przedoogródkiem czy też ogródkiem przed domem , choć na żywo wygląda to lepiej niż na zdjęciach, ale tych wysepek jest faktycznie zbyt wiele. Przeróbki zostawię na jesień teraz niech będzie to taki przechowalnik bo jak bym teraz coś tam znów zmieniała to sąsiedzi chyba zaczęliby stukać się w głowy już i tak jak dziennie obserwuje rośliny w poszukiwaniu np. nowych listków to jakoś dziwnie się patrzą
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Ginger 09:50, 09 maj 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 692
Moi nowi podopieczni :
przedstawiam (bo oczywiście zdjęcie marnej jakości ) hortensja annabelle, Thuja occidentalis Filiformis, Krzewuszka cudowna, Perukowiec podolski zielony.
Kilka dni temu byłam u Kapiasów w Goczałkowicach i przez tą wycieczkę przeprowadziło się do mnie kilka roślinek : Perukowiec podolski royal purple , pęcherznica diablo i hmmm niepamietam odmiany ale pęcherznica o jasnych liściach, 3 hosty oraz rh hybride calsap. Oj jaka ja mądra z tymi niektórymi nazwami ( bo mam "metki" które przywiązano do roślinek)
____________________
Dominika Nasz wspólny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies