Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

mest 20:46, 13 kwi 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Piotr_K napisał(a)
Proszę o pomoc w pytaniu:
"W sobotę nawiozłem siarczanem amonowym trawnik w dawce 2 kg / 100 m2.
Dzisiaj zauważyłem, że na pudełku jest napisana dawka 3 - 6 kg / 100 m2. Zdecydowanie dałem za mało.
Czy mogę w sobotę sypnąć dodatkowo 2 kg / 100 m2 nawozu Yara Mila Complex ?"

Planuje już pracę na tą sobotę i nie wiem czy dodatkowo zaplanować koszenie i nawożenie.

Dziękuję


Z tym siarczanem, saletrą to jest jakaś masakra U mnie też jest napisane 3-4kg/100m2. Napisano mi, że to za dużo. Ok nie neguje tego. Natomiast opieram się na informacji z nawozu skąd ja mam wiedzieć, że te 3-4kg to jest na cały sezon zapotrzebowanie, przecież tam nie jest to napisane. A temat odnośnie nawożenia saletra, siarczanem ciągnie się już któryś rok. Czy nie można tego jednoznacznie ustalić?
adkawi 21:04, 13 kwi 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
mest przeanalizuj dokładnie wątek ,dawkowania są napisane.U mnie wyszło 25 kg saletry amonowej na niecałe 500 m kwadratowych trawnika.Na efekty muszę poczekać wiec moje dane narazie w toku.
____________________
Adrianna
smitek 09:20, 15 kwi 2018


Dołączył: 15 kwi 2018
Posty: 7
Witam wszystkich. Piszę z zapytaniem: w dniu wczorajszym trawnik przeszedł wertykulację i aerację. Do tej pory używałem tylko nawozu yara mila hydrocomplex. Trawnik ma już 4 lata i zastanawiam się nad saletrą. Powierzchnia trawnika to jakies 600m2. Załączam zdjecie zrobione przed chwilą i czekam na poradę.
Rusek26 18:10, 15 kwi 2018

Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 12
DarJush napisał(a)
Zgadzam się całkowicie z przedmówcą, widać że suchej trawy jest sporo i można skorzystać po prostu ze zwykłych grabi. W celu lepszego ukorzenienia warto zrobić napowietrzanie choćby widłami.


Nawoz stosowalem juz w tamtym roku florovit na trawe z mchem u mnie sprawdzal sie znakomicie
Przegrabilem wszystko grabiami skosilem na 6cm dalem nawoz, poczekam tydzien i znów skosze trawe bo widac ze ładnie rosnie
Przy koszeniu mialem w koszu jeszcze dość spora dawke suchej trawy ale juz wyglada zdecydowanie lepiej
KarolS 09:22, 16 kwi 2018

Dołączył: 16 kwi 2018
Posty: 1
Witam,

Po areacji i wertykulacji posypałem przez pomyłkę trawę siarczan amonowy zamiast saletrą amonową (proszę nie pytać jak to sie stało )

I teraz pytanie czy mogę po dwóch dniach posypać saletrę amonową czy lepiej pozostawić taka jak jest lub poczekać dłużej. Czy siarczan amonowy przyczyni się do szybszego wzrostu trawy i jest dobry na tzw. Start po zimie?

Zawsze po wertykualcji i areacji sypałam na start saletrę amonową następnie po 3 tygodniach yara mila complex.

Z góry dziękuję za pomoc.
Matttii 21:06, 16 kwi 2018

Dołączył: 19 maj 2017
Posty: 21
siarczan amonu ma 21% azotu więc przez dwa tygodnie sobie daruj kolejne nawożenie czymkolwiek co ma azot.
jak trawa wystartuje to wtedy yara.
ja miałem siarczan amony co dwa tygodnie - szła ja burza - nie nadążałem z koszeniem.
tommiberry 22:57, 16 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
czy polecacie jakis nawóz na młody trawnik ktory dopiero zakladam? (wlasciwie to ppprawiam i zakladam raz jeszcze trawnik miejcami)
Gardenarium 09:48, 17 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie polecamy, będziesz nawoził potem, po drugim koszeniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Piotr_K 09:50, 18 kwi 2018

Dołączył: 18 mar 2018
Posty: 166
Dalej myślę nad odpowiednim potraktowaniem trawy nawozem. Dla przypomnienia:
7 kwietnia nawiozlem trawnik siarczanem amonu (21% azotu w formie azotu amonowego,24% siarki w formie siarczanowej).

Z racji tego że od 28 kwietnia nie będę miał jak zadbać o trawnik(do 6 maja) to nie wiem kiedy nawozić trawnik Yara Mila Complex.

Boję się że jak sypne 27 kwietnia to trawa będzie szybko rosnąć, a nie będzie miał jej kto kosić (wciąż walczę z chwastami). Lepiej sypać teraz 21 kwietnia ?
Przed samym wyjazdem lepiej będzie skosic trawę na 2 cm czy 4 cm? Po ostatnim nawozeniu trawa szybko rośnie(choć nie równo rośnie).
tommiberry 12:15, 18 kwi 2018

Dołączył: 10 kwi 2018
Posty: 87
To moze chociaz nawozilbym trawnik zakladany na jesien bo mam wrazenie ze on stoi w miejscu i sie nierusza. Tylko zastanawiam sie nawóz zwykkly czy "organiczny" bo widze ze takei tez są. Czym one sie roznia?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies