Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

kit34 21:47, 18 lip 2018

Dołączył: 28 cze 2018
Posty: 7
Bardzo dziękuję bo już ręce opadają. Na kawalku działki gdzie będę zakładał trawnik mam wyspany czarnoziem. Po aktualnych opadach nie ma ani jednego chwasta oprócz wszedobyslkiego skrzypu.
Wysype na to chyna najpierw krede a później będę walczył Orkanem aż zniknie, bo bez sensu siać trawnik i później się denerwować.
Roger7 22:41, 18 lip 2018

Dołączył: 22 cze 2018
Posty: 8
Bardzo proszę o pomoc. Danusia?
Post na poprzedniej stronie.
Gardenarium 23:02, 18 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Roger7 napisał(a)
Witam


Na podjeździe (nieużywanym) także trawa słabo rośnie.



Pytania:
1. Jaki nawóz. Np. Yara Vila PRO-COMPLEX, Yara Mila Complex?
Ewentualnie marketowe Subtral Zagęszcza trawę (Leroy) albo Westland Aftercut ZAGĘSZCZA (Castorama)
2. Co do dosiewki gdzieniegdzie?
Np. Barenbrug Green Universal?
3. Co jeszcze, żeby trawnik postawić na nogi?

Pozdrawiam




Nawóz saletra amonowa na ten raz polecam. Bez żadnych wynalazków typu magiczna itp.
Dosiewki tam gdzie placki łyse.

Co jeszcze, woda i koszenie co 3 dni. Kanty zrobić, przy chodniku także.

Na podjeździe nie rośnie, bo ma tam słabe warunki glebowe zapewne i jakieś betony od chodnika.

Pokaż w całości ten podjazd bo moim zdaniem tam nie powinno być trawnika a nawierzchnia zrobiona.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kit34 13:04, 19 lip 2018

Dołączył: 28 cze 2018
Posty: 7
waldek727 napisał(a)
Dolomit 200kg na 1000m2. Trzymaj pH gleby w granicach 6,00 do 6,5

Jakiś konkretny ten dolomit, bo pod tym hasłem kryje się tysiące produktów ?
waldek727 14:44, 19 lip 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
kit34 napisał(a)

Jakiś konkretny ten dolomit, bo pod tym hasłem kryje się tysiące produktów ?

Wapniowo-magnezowy.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Roger7 23:22, 19 lip 2018

Dołączył: 22 cze 2018
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)



Nawóz saletra amonowa na ten raz polecam. Bez ązdnych wynalazów typu magiczna itp.
Dosiewki tam gdzie placki łyse.

Co jeszcze, woda i koszenie co 3 dni. Kanty zrobić, przy chodniku także.

Na podjeździe nie rośnie, bo ma tam słabe warunki glebowe zapewne i jakieś betony od chodnika.

Pokaż w całości ten podjazd bo moim zdaniem tam nie powinno być trawnika a nawierzchnia zrobiona.


Czyli sama saletra bez żadnej Yary?
Jakieś specjalne dawkowanie czy wg zaleceń na opakowaniu?
Podlewanie w 3 razy w tygodniu: pn, śr, pt. Chyba że pada, to automat wyłącza.
Co do podjazdu. Zobacz proszę te zdjęcia w linku do galerii, który umieściłem na poprzedniej stronie. Tam jest cały ogród i podjazd.
Sam podjazd ma rzeczywiście ażurowe betony i kratkę parkingową, w której rośnie trawa
Dzięki
Gardenarium 08:36, 20 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na objawy różowa plamistość itp. pomaga nawożenie samym azotem, więc sama saletra.
Nie pisz "bez żadnej Yary"...
Piszę saletra więc saletra amonowa, bez żadnej yary. Yara to nie skłaadnik nawozu a nazwa nawozu wieloskłądnikowego m.in, z zawartością azotu..

Podlewanie- radzę przyjrzeć się, automat to nie człowiek i sprawdź na jaką głębokość
przesiąkła woda, czy płytko czy w strefie korzeni, a właściwie to chodzi o to aby nawóz dostatecznie się rozpuścił, czasem wymaga aby wspomóc ręcznie, bo automaty z reguły nie dolewają w zakamarkach, narożnikach itp.

W żadne linki nie zaglądam, obowiązuje zamieszczanie zdjęć u nas. A jak nie masz czasu wklejać zdjęć -to ja też nie mam czasu ich tam oglądać.

Kratki mają to do siebie, że nie ma tam warunków do wzrostu trawnika a są warunki do wysychania trawnika i rozwoju wyłącznie chwastów.
W kratkach nie zalecam trawnika a wysypanie grysu. Wtedy jest estetycznie. Zamarły trawnik okropnie nieporządnie wygląda i nie licz na cuda że tam urośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Roger7 23:02, 21 lip 2018

Dołączył: 22 cze 2018
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)
Na objawy różowa plamistość itp. pomaga nawożenie samym azotem, więc sama saletra.
Nie pisz "bez żadnej Yary"...
Piszę saletra więc saletra amonowa, bez żadnej yary. Yara to nie skłaadnik nawozu a nazwa nawozu wieloskłądnikowego m.in, z zawartością azotu..

Podlewanie- radzę przyjrzeć się, automat to nie człowiek i sprawdź na jaką głębokość
przesiąkła woda, czy płytko czy w strefie korzeni, a właściwie to chodzi o to aby nawóz dostatecznie się rozpuścił, czasem wymaga aby wspomóc ręcznie, bo automaty z reguły nie dolewają w zakamarkach, narożnikach itp.

W żadne linki nie zaglądam, obowiązuje zamieszczanie zdjęć u nas. A jak nie masz czasu wklejać zdjęć -to ja też nie mam czasu ich tam oglądać.

Kratki mają to do siebie, że nie ma tam warunków do wzrostu trawnika a są warunki do wysychania trawnika i rozwoju wyłącznie chwastów.
W kratkach nie zalecam trawnika a wysypanie grysu. Wtedy jest estetycznie. Zamarły trawnik okropnie nieporządnie wygląda i nie licz na cuda że tam urośnie.


Dziękuję serdecznie i bardzo przepraszam za uproszczenia w mojej wypowiedzi.
Chciałem się upewnić czy użyć samej saletry, czy nawozu wieloskładnikowego.
Ale już dostałem odpowiedź
Zatem użyję saletry amonowej.
A w następnych miesiącach jak i czym nawozić?

Co do zdjęć przepraszam, nie wiedziałem, ani w regulaminie forum nie znalazłem takiego zapisu.
Ja oczywiście mam czas, po prostu nie chciałem, żeby jeden post zawierał
tyle zdjęć z mojego ogródka, co nie wszystkich może interesować. Stąd specjalnie umieściłem zdjęcia na zewnętrznym serwerze.
Ale już się dostosowuję i wklejam poniżej

Ogródek:


Roger7 23:03, 21 lip 2018

Dołączył: 22 cze 2018
Posty: 8
Ścieżka:

Roger7 23:05, 21 lip 2018

Dołączył: 22 cze 2018
Posty: 8
Podjazd:

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies