Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

Gardenarium 07:20, 03 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiaan napisał(a)
Czy jeśli przeprowadzam wertykulację wiosną czy teraz jesienią też powinnam to zrobić? Trawa jest zbita i widzę wewnątrz dużo suchego. Proszę o poradę.


Polecam dwukrotną wertykulację, powinnaś to zrobić teraz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgol 11:08, 03 wrz 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Waldku ,Danusiu, czy zrobienie wertykulacji po 15 września nie będzie zbyt późnym terminem? Urlop nie pozwala mi zrobić tego wcześniej
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
waldek727 14:28, 03 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Przez cały wrzesień do pierwszych dni października przeprowadzamy kolejno prace pielęgnacyjne trawnika. 15 września to idealny czas na wertykulację i nawożenie. Na młodszych trawnikach polecam wykonać wertykulację powierzchniową tak aby zebrać filc i naciąć delikatnie darń. Gdy inni w tym czasie zakładają swoje trawniki my możemy dosiać trawę tam gdzie są jej ubytki.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
malgol 14:34, 03 wrz 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Super, dzięki Waldku
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
waldek727 14:46, 03 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Wiaan napisał(a)

Właśnie ten post wyżej mnie kusi do wertykulacji jesienią tylko czy dwa razy w roku jest ok?

Już dawno przekonałem się, że jesienna wertykulacja trawnika jest o wiele bardziej przydatna niż ta przeprowadzana wiosną. Jesienią robimy porządki w sadach i na warzywnikach. Przygotowujemy glebę i rośliny do wiosny i zimowego spoczynku. Dlaczego więc mamy pozostawiać nasze wyeksploatowane po sezonie trawniki do wiosny? Niektóre trawniki w zależności od mieszanki traw wymagają podwójnej wertykulacji w sezonie wegetacyjnym.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
ferra 00:23, 05 wrz 2018

Dołączył: 02 lip 2018
Posty: 23
A ja mam takie pytanie. Czy do trawnika i wszystkich innych roslin moge zastosowac ten sam nawoz po prostu "jesienny"? Czy do trawnika trzeba sypac "jesienny do trawnika", a do innych roslin "jesienny"?
jaro422 11:35, 05 wrz 2018

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 10
W najbliższych dniach będę przeprowadzał wertykulację mojego 3 letniego trawnika. Czy po tym zabiegu można sypać już nawóz jesienny.
waldek727 14:36, 05 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
ferra napisał(a)
A ja mam takie pytanie. Czy do trawnika i wszystkich innych roslin moge zastosowac ten sam nawoz po prostu "jesienny"? Czy do trawnika trzeba sypac "jesienny do trawnika", a do innych roslin "jesienny"?

Jeżeli zawartość pierwiastków w obu nawozach jest podobna to możesz użyć jeden z jesiennych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
waldek727 14:39, 05 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
jaro422 napisał(a)
W najbliższych dniach będę przeprowadzał wertykulację mojego 3 letniego trawnika. Czy po tym zabiegu można sypać już nawóz jesienny.
Tak. Chodzi o to aby gleba była czysta i zruszona to wtedy granulki przedostaną się bliżej korzeni. Nie zapomnij o dosiewce traw.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Gardenarium 08:04, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie zapomnij też o podlaniu trawnika, aby nawóz się rozpuścił bo go spalisz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies