Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawożenie, zasilanie trawnika

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawożenie, zasilanie trawnika

waldek727 00:45, 14 maj 2021


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
krzysztofszykowny napisał(a)
Cześć wszystkim. Od kilku lat stosuje nawozy granulowane i efekt był znakomity

W tym roku postanowiłem przejść na humus active w baniakach 20l. Stosowany był dwa razy, nawet dałem większą dawkę niż zalecana a efekt mizerny, prawie żaden. Moje pytanie do Was, może szczególnie do Waldka bo wiem, że on stosuje wywar z kompostu. Jak długo trzeba czekać na dobry efekt? Czy można naprzemiennie stosować sztuczne i naturalne nawozy? Czy ma to sens? Pozdrawiam


Masz bardzo ładny trawnik i ja na Twoim miejscu nic bym nie zmieniał. Nawożenie organiczne jest trudne i pracochłonne. Nie da się uchwycić jakiejś granicy, że dzisiaj jest tak sobie a za tydzień pięknie. Wyciąg z kompostu stosuję cały czas ale to zabezpiecza przed patogenami chorobotwórczymi i nie służy do nawożenia roślin.
Jak najbardziej można łączyć nawozy mineralne z organicznymi tylko należy sobie wcześniej sporządzić plan nawożenia tak, aby wartości poszczególnych pierwiastków w glebie nie zaczęły przekraczać liczb granicznych. Do tego bardzo pomocne są wyniki analizy gleby.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
krzysztofszy... 09:59, 14 maj 2021


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Dziękuję Waldku za odpowiedź. W takim razie będę stosował nawozy granulowane.
damianw91 10:25, 14 maj 2021

Dołączył: 14 maj 2021
Posty: 13
Witam Wszystkich,
prześledziłem sporo postów dot. nawożenia trawnika. Jednak nigdzie nie natknąłem się na jasną informację, kiedy rozpocząć nawożenie nowo założonego trawnika po raz pierwszy po siewie.
Swój trawnik wysiałem 12 maja oczywiście przygotowując wcześniej dokładnie podłoże wg wszelkich zaleceń. Przed siewem zasiliłem podłoże pod przyszły trawnik azofoską, tak żeby na start miał jak najlepsze warunki.
Kiedy teraz dokładnie rozsiać nawóz np. Yara Mila Complex? Po pierwszym koszeniu trawy?

dziękuje za pomoc
waldek727 02:18, 15 maj 2021


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Po 6-ciu tygodniach lub po trzecim koszeniu.
Mocznik 0,8 kg / 100 m2 / miesiąc
Polifoska start 2 kg / 100 m2 / miesiąc
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
damianw91 08:30, 15 maj 2021

Dołączył: 14 maj 2021
Posty: 13
A czy mogę zacząć nawozić Yara Mila Hydrocomplex zamiast polifoski? Dałem azofoskę na start do gleby pod zakladanie trawnika
Brix0n 10:05, 15 maj 2021

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
Witam który nawóz mi polecicie? N Max cena ok 110 zl, fruktovit cena ok 100 czy fructus cena ok 80 zł. Nie chce przepłacać. Ale widzę ze n max ma najwięcej azotu. Czy warto?
krzysztofszy... 20:58, 16 maj 2021


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Mogę Ci polecić Florovit mistrzowski trawnik. Bardzo szybko się rozpuszcza bo ma małe granulki ale minusem jest to że pyli. Yara mila complex jest ok. Nie mam zastrzeżeń, szybko się rozpuszcza. Używam także yara mila pro complex i też jest ok. Efekt uzyskasz po każdym, tylko ich wydajność jest różna. Ja osobiście nigdy nie odmierzam ilości, sypię na oko i jest ok. Wyżej jest zdjęcie mojego trawnika.
Brix0n 22:04, 16 maj 2021

Dołączył: 17 cze 2020
Posty: 88
krzysztofszykowny napisał(a)
Mogę Ci polecić Florovit mistrzowski trawnik. Bardzo szybko się rozpuszcza bo ma małe granulki ale minusem jest to że pyli. Yara mila complex jest ok. Nie mam zastrzeżeń, szybko się rozpuszcza. Używam także yara mila pro complex i też jest ok. Efekt uzyskasz po każdym, tylko ich wydajność jest różna. Ja osobiście nigdy nie odmierzam ilości, sypię na oko i jest ok. Wyżej jest zdjęcie mojego trawnika.

A badales glebę? Czy tylko sypiesz nawóz i tak pięknie wygląda. Co ile nawozisz trawnik? Yara mila pro complex npk po 16% ma. Czy po nim są fajne efekty? Z tych 3 najbardziej mi się spodobał
TomaszZ 22:06, 16 maj 2021

Dołączył: 13 maj 2019
Posty: 88
krzysztofszykowny napisał(a)
Cześć wszystkim. Od kilku lat stosuje nawozy granulowane i efekt był znakomity

W tym roku postanowiłem przejść na humus active w baniakach 20l. Stosowany był dwa razy, nawet dałem większą dawkę niż zalecana a efekt mizerny, prawie żaden. Moje pytanie do Was, może szczególnie do Waldka bo wiem, że on stosuje wywar z kompostu. Jak długo trzeba czekać na dobry efekt? Czy można naprzemiennie stosować sztuczne i naturalne nawozy? Czy ma to sens? Pozdrawiam


ja tym roku stosuję humus tylko w miejscach zacienionych ponieważ trawa bardzo słabo tam rosła, no i muszę powiedzieć że jest lepiej!

a trawnik masz bardzo ładny!
damianw91 07:38, 17 maj 2021

Dołączył: 14 maj 2021
Posty: 13
waldek727 napisał(a)
Po 6-ciu tygodniach lub po trzecim koszeniu.
Mocznik 0,8 kg / 100 m2 / miesiąc
Polifoska start 2 kg / 100 m2 / miesiąc


A czy mogę zacząć nawozić Yara Mila Hydrocomplex zamiast polifoski? Dałem azofoskę na start do gleby pod zakladanie trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies