Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Ozz 15:35, 12 lip 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Zapowiada się pięknie. Teraz najważniejsze zadanie - wykrajać, obkrajać, wydzierać i wynajdywać CZAS na realizację tych wszystkich cudowności!
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 15:57, 12 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
No, byłoby pięknie, tylko muszę zacząć A ja się miotam, zamiast działać. To dziwne, bo dotąd nigdy nie miałam takich rozterek. To wpływ Ogrodowiska - tyle tu pięknych ogródów, że paraliżuje mnie świadomość, że nie umiem tak zrobić.
Głupie to, wiem.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
waska 15:59, 12 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Ale ogród - tajemniczy i wielkie rośliny sprawiają że wygląda jak "dżungla" nieodkryta
ciekawe co wymyslisz . mi przypominają się takie okazyyy moich rodziców. wycięli je a ją do dziś nie mogę tego przebolec
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Ozz 16:15, 12 lip 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Poprawić zawsze można, zwłaszcza przy mniejszych nasadzeniach.

Rozstaw sobie to co planujesz w doniczkach na miejsce gdzie chcesz posadzić, odejdź potem parę metrów i się poprzyglądaj, wyobraź sobie przy okazji, że każda z roślinek jest tak ze dwa/trzy razy większa.

Przespaceruj się po miejscach gdzie to robisz najczęściej i skąd najlepiej będzie widziana kompozycja - jak coś Cię ruszy - będzie za duża dziura, coś za gęsto, podchodzisz i przestawiasz, układasz do woli.

Na wszelki wypadek możesz jeszcze swojego Połowca zapytać czy ładnie, by nie zasiewał potem wątpliwości, jak to mężczyzna uczynić jednym słowem potrafi

Jak będzie idealnie (lub prawie idealnie możesz obfocić, żeby zawsze można było sobie przypomnieć układ. Sam kształt rabaty możesz przygotować wcześniej, albo już wytyczyć/poprawić jak będą stały doniczki i ... najprzyjemniejsze przed Tobą

Jak czegoś nie masz, albo będziesz dosadzać później, to postaw odpowiedniej wielkości doniczki w tym miejscu i tyle
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 00:37, 13 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Wasko, miło, że wpadłaś Ja nie wytnę. Nie wiem, co wymyślę, ale nie wytnę. Najpierw spróbuję innych rozwiązań. Nie chcę potem żałować

Ozz, dzięki że zaglądasz I za cenne, jak zwykle, rady Po ich przeczytaniu rozstawiłam dziś "na próbę' i się załamałam, bo nic nie pasowało... Martwiłam się tym cały wieczór, myślałam co zrobić, i dopiero teraz dopatrzyłam, że przy oglądaniu nie uwzględniłam, że roślinki będę dwa albo trzy razy większe Zapomniałam, choć dziś to czytałam.
To ma jakąś nazwę, ta przypadłość?

Jutro rozstawię jeszcze raz

Zdjęcie miejsca, których jeszcze tu nie pokazywałam.
Placyk z pergolą. Właśnie kwitnie milin:



I narecznica przy ścieżce, której nie ma:




____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 00:56, 13 lip 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Mój tata zawsze cytował żart: wnuczku jak się ten niemiec nazywa co mi wszystko chowa...

Milin jest cudny, zresztą zakątek pod nim również.

Jak się przyglądałam obu zdjęciom, to nasunęła mi się samoistnie myśl, że ładnie by tam też pod ścianą przy ławeczce wyglądały w donicach dorodne paprocie... chyba miałaś ostatnio ich nadmiar?
No maksymalnie jeszcze jakaś kolorowa trawa do tego

Pięknie masz, te zdjęcia emanują takim spokojem i zaciszem... a młode rośliny w doniczkach... nic się nie martw, jak wysadzisz do ziemi to zaczną rosnąć ze zdwojoną szybkością
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 09:46, 13 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
W imieniu milinu dziękuję za słowa uznania:

Ozz napisał(a)
Jak się przyglądałam obu zdjęciom, to nasunęła mi się samoistnie myśl, że ładnie by tam też pod ścianą przy ławeczce wyglądały w donicach dorodne paprocie... chyba miałaś ostatnio ich nadmiar?
No maksymalnie jeszcze jakaś kolorowa trawa do tego


W którym miejscu te parocie? Na tle tej ściany z oknem od garażu? Jak się tak teraz przyglądam, to faktycznie, brakuje tam czegoś fajnego, zielonego.

Parocie byłyby super (Ty to masz pomysły, no, no). Ale trzeba uwzględnić jeden fakt - to przez jakiś czas w trakcie dnia jest bardzo, ale to bardzo nasłonecznione miejsce. Patelnia. Zdjęcie zrobione rano (widać po cieniu, że słońce jest jeszcze po wschodzniej stronie).
Muszę sprawdzić, przez jaki czas jest ta patelnia (bo później cień daje juz milin).
Donice takie skrzynkowe, czyli podłużne? Czy pojedyncze, wysokie (jak te wklejone z Holandii)?
(próbuje to sobie wyobrazić)
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 12:53, 13 lip 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Hm, skrzynkowe też mogą być, ale najładniej by chyba wyglądały jakieś pionowe/wysokie, a w tym np. taki dorodny pióropusznik !

Myślę, że takie zwykłe, proste ceramiczne donice, trochę wyższe od tych co masz, też ładnie by się komponowały i pasowały do reszty kolekcji pod oknem Kolor i kształt w zależności od finansów, tudzież umiejętności plastyczno-technicznych

Jakieś tam mchy/roślinki wrastają w ścieżkę widzę, to tak źle ze stanowiskiem nie jest. Zawsze przy ławce można paproć trochę w cieniu zakamuflować, a jak będą 2 lub 3 to same się będa trochę ocieniać.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 13:47, 13 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ozz napisał(a)
Hm, skrzynkowe też mogą być, ale najładniej by chyba wyglądały jakieś pionowe/wysokie, a w tym np. taki dorodny pióropusznik !


Pióropusznik? Mam go, nawet w nadmiarze, ale mowy nie ma! Na donicę nie zasłużył, zbyt szybko robi się niaładny.

Pomysł mi się podoba Narecznica dziś jeszcze dzielić się będzie

A donice się da zrobić. Wiem już nawet, gdzie leżą odpowiednie deseczki Donice takie wysokie, bardzo mi się podobają.

Dzięki, Ozz
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 13:54, 13 lip 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
No chociaż jeden tyciutki... tak z tyłu zupełnie, będzie ładne tło robił... tylko racja - lepiej paprocie sadzić w plastikowej doniczce a potem w drewnie/ceramice, bo potrafi wleźć korzeniami wszędzie i poniszczyć trochę...

Do usług
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies