Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

bociek 20:20, 17 lip 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Ozz napisał(a)
Hm, nie mam doświadczenia z Hakonechloa, bo jej nigdy nie sadziłam i nie wiem jak się zachowuje (zwłaszcza czy nie wyłazi późno na wiosnę) ale jak Danusia poleca

Wydaje mi się, że jak jesteś na nią zdecycowana to ta 'All Gold' będzie lepsza, właśnie przez to, że ma delikatniejszy kolor.
Skoro założenie jest takie, że trzeba rozjaśnić i zyskać trochę przestrzeni (nawet jeśli tylko wizualnie), to lepiej nie szaleć tu z ,,mega" kontrastami.



Ja rowniez polecam Hakone. Jest kompletnie bezproblemowa, u mnie elegancko prztrwala zime. Mam zarowno odmiane zielona, jak i wspomniana All Gold. All Gold jest intensywnie zolto-seledynowa, bardzo jaskrawa, swietnie rozjasnia rabaty - na pewno nie ma delikatnego koloru.
Z moich obserwacji wynika, ze lepiej roznie w sloncu niz w polcieniu czy cieniu, zielona przeciwnie, moze sie przypalac na sloncu - moja przesadzalam z patelni na mniejsze sloneczko i zdecydowanie jej jest teraz lepiej
Z calego serca i z pelna odpowiedzialnoscia polecam te trawke.

A fotki roznych odmian Hakone znajdziesz tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2092-hakonechloa-macra
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Evchen 21:18, 17 lip 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Teresko, poczytałam sobie o Twoich rewolucjach ogrodowych Wszystko zapowiada się obiecująco! Będę sobie podglądać, zwłaszcza, że wpadłaś na genialny pomysł wklejania inspiracji w ogrodzie. Ja tylko zapisuję strony w ulubionych, Twój sposób jest o wiele prostszy i bardziej przejrzysty
Jak wy spamiętujecie te wszystkie nazwy... ?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Ewcia88 22:13, 17 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Melduje że jestem to z tego siedzenia w domu bo ciągle leje eh.... z tym namówieniem na zdjęcie rollborderów pewnie będzie ciężko hihih czekam na relacje jaki podstęp wymyślisz i jak to będzie wyglądało
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Ewcia88 22:15, 17 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
A ta trawka z linku jest podobna do mojej
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Tess 10:54, 18 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Boćku, serdecznie dziękuję za porady w sprawie trawek Widziałam już Twoje trawki w tarasowych nasadzeniach Fajnie wyglądają

Evchen, miło, że wpadłaś No, to wklejanie inspiracji to nie do końca mój pomysł Czytałam kiedyś budowlane forum muratora (dość dawno temu) i właśnie tam ktoś - nie pamiętam kto - wklejał inspiracje w wątku Więc nie mogę sobie przypisać zasług
Może na tym forum jestem pierwsza lub jedna z nielicznych, która to robi. Ale to bardzo ułatwia i oszczędza czas.
A realizację pokażę
Pojechałyście wczoraj, ZK20! Ubawiłam się setnie

Ewcia, skoro jesteś, to lecę zobaczyć, co u Ciebie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
bociek 19:42, 18 lip 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Zawsze do uslug
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Ewcia88 10:53, 19 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
I gdzie jakieś nowe zdjęcia
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Tess 11:15, 19 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
E, nie przypominaj mi, bo mi wraca wczorajszy wnerw na M. mojego. Chciałam wczoraj obfocić postępy, a tu - aparatu niet
M. zabrał na budowę, żeby swoje postępy obfocić i tam zostawił. Wrrr...

Może dziś obfocę, jeśli przywiezie aparat.

Ale uprzedzam - nie spodziewaj się rewolucji. To dopiero początek Taki tyci-tyci Ja jeszcze przymierzam, myślę - nasadzeń nie ma jeszcze
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:56, 19 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Wklejam, jako inspirację, rabatę z limkami - autor: Gosia z Kubusiowa:

Hosta - nn.


I rabatkę z limkami z ogrodu Boćkowego:



koscacce syberyjskie + trzy miskanty
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ozz 21:40, 19 lip 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
No zgrabne te obwódki.

Ja bym przy podkrzesywaniu starych drzew uważała, by im nie powycinać za wiele - tzn wycięcie grubej gałęzi=wniknięcie grzyba i skrócenie żywotności drzewa, co innego z młodymi pędami i młodymi drzewami.

Miejsce cięcia najlepiej nie smarować też żadnym preparatem - musi jak najszybciej wyschnąć przy obrączce, a pod maziami zdarza się rozwój grzybów. To tak na wystraszenie ale myślę, że pogromu tam nie robisz


Proponuję wmówić, że w rollborderach zalęgły się korniki / mrówki/ tudzież grzyb je zaczyna rozkładać i trzeba usunąć by nie infekował żywych roślin
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies