Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Evchen 08:58, 07 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tereniu, wiesz, że ja ekspertem od projektowania, ale spróbuję pomóc.
Gdzie masz tą pokrywę okrągłą,...? Bo ja bym dała tam hortensje, żeby zasłoniły.
Stożek i kulki dałabym razem w jednej liniii w układzie:
stożek, duża kulka, mała kulka
i podsadziłabym tą żółtą trzmielinką porzetykaną trawkami.
A na resztę rabaty dokupiłabym tego niebieskiego przetacznika, żeby był kontrast dla limetek.

Nie namieszałam...?

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Tess 09:15, 07 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
O, jak miło, że ktoś mnie usiłuje z tego galimatiasu wyciągnąć

Beatko, dzięki za pozytywne fluidy

Gabik, to nie Twój projekt? Jakoś tylko z Twoim ogrodem kojarzę takie proste linie i kolorowe nasadzenia.

Ewuś, nie namieszałaś, każda rada cenna, z każdej można coś wyciągnąć

Po kolei:

ten bukszpan co to jajem obecnie jest, będzie stożkiem, tylko zgodnie ze sztuką nie powinnam go ciąć aż do posadzenia. Ale nieostrzyżony wygladął o wiele gorzej, niż obecnie.

Pokrywa ma 1 metr średnicy, jest za tą dużą, okrągłą kulką cisową (po prawej):




Hosta będzie usunięta, trzmielina też.

Poradźcie mi proszę, czy:

można na jednej rabacie dać i limki i stożki i kulki? Bo zaczynam mieć wątpliwości.
robi się taki kipisz.
czy jukkę można zostawić? Jest ładna, ale taka "ciężka" i rośnie na samym środku rabaty. Zaburza (he, he, czy tu można coś zaburzyć?) jakoś całość...


____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
TheMagda 09:26, 07 sie 2012


Dołączył: 08 maj 2012
Posty: 789
Tereniu stożki i kulki i limki na jednej rabacie tak, jukę bym przepłoszyła na inną rabatkę Limcie ją zagłuszą jak się rozhasają
____________________
Magdalena: Moje ogrodowe przedbiegi PART I : planowanie ogrodu Piszę zawsze w krótkich żołnierskich słowach :D
nieszka 09:30, 07 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Witaj Tess,
ja też ekspertem od projektowania nie jestem ale jukkę to bym z całą pewnością usunęła w inne miejsce. Jakoś mi nie pasuje z hortensjami. Zostawiłabym za to hostę - tzn podzieliłabym ja na kilka sztuk. Tak by troszkę rozświetliła ciemną zieleń cisową.

Odnoście jednej rabaty ze stożkami i kulkami i limelight to jest takie śliczne zestawienie tych roślin u Danisu - jedno z moich ulubionych...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Tess 09:37, 07 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Madziu, dzięki Utwierdzasz mnie w moich przemyśleniach - jukka wędruje gdzieś (hmm, co ja z nią zrobię?)

Nieszko, dziękuję, że zajrzałaś No własnie ta rabatka u Danusi też mi się bardzo podoba, i ta powinna być coś-w-podobie, ale u Danusi jest pięknie wyeksponowana, bo jest wąska.

Wypełnienie chcę dac z kopytnika, nie wiem, czy meldowałam

A co sądzicie, żeby przy schodach dać coś na pniu w skarpecie? Chętnie widziałabym kulkę cisową, ale one takie drogie są Moze trzemielinkę? A skarpeta z cisków?

Za dużo grzybów w barszcz?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
nieszka 09:40, 07 sie 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Za dużo jak dla mnie
muszę jeszcze się cofnąć i zobaczyć jakiej wielkości ta Twoja rabata jest..
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
GabiK 09:44, 07 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tess, skarpeta z cisów odpada. Danusia odradza - jednak trudno je utrzymać latami na krótko.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Evchen 09:52, 07 sie 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Tereniu, nawet ja - galimatiasowy ekspert - powiem:
ZA DUŻO!
Jukka mi nie pasuje kolorystycznie .. .
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
beta 09:54, 07 sie 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
juka jest przepiekna, ale faktycznie z hort. nie pasuje

Teresko wykop jukę i hostę i zobaczymy wtedy
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Tess 09:58, 07 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Ewuś, OK, jukkę już skreślamy,

Gabik, dzięki, jakoś to przegapiłam.

Nieszko, rabata ma 3,70 na 3,70.
Tylko nie kwadrat, bo jeden róg na zaokrąglony. Tu na tej stronie jest jej szkic:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?page=4

A moze limki stąd tez zabrać?
Trawy w tle, a stożki i kulki z przodu?

Ewuś, a jak te kulki w linii, jak rabata nie prosta jest, tylko wyokrąglona? W linii w stosunku do ściany domu?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies