Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Ozz 15:09, 02 sie 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Bo mam przy aktualnym mieszkaniu 1 m2 (słownie: jeden metr kwadratowy) przestrzeni ogrodowo-balkonowej

Ale może założę wątek, przynajmniej dla śmiechu, że da się i na takiej przestrzeni

Kupiłam 'All Gold' albo 'Aureola' zobaczę za jakiś czas, bo była mowa o obydwu i w końcu nie wiem, która została wysłana, a narazie jeszcze malutka jest.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
nebel 15:30, 02 sie 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Witam Tess,
nie, to nie żadna kurtuazja z mojej strony. Wpawdzie przeczytałam tylko część wpisów i jestem strasznie ciekawa jak w tej chwili wygląda Twój ogród, ale parę osób pisało o tym i ja też podzielam to zdanie, zazdroszę Ci tych duzych drzew i roślin, a szczególnie tych kwitnących pnączy.
Ale również to co z nimi zrobiłaś, zastrzegam nie widziałm wszystkiego, ale na tyle dużo, żebym uważała, że twoje decyzje również mi się podobają. To trudne, ryzykowne i bardzo odważne co robisz
Pozdrawiam.ewa
____________________
Ogród Nebel
Ewcia88 15:51, 02 sie 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Ile się teraz trzeba wątek naczytać ale bardzo dobrze. Dla śmiechu powiem że ja żórawkę sredniej wielkości ciachnełam na pół i zobaczymy co z tego będzie widzę, że coraz więcej działasz.z traw mnie się osobiście zebrinus bardziej podoba
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
Tess 16:04, 02 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
nebel napisał(a)
Witam Tess,
nie, to nie żadna kurtuazja z mojej strony. Wpawdzie przeczytałam tylko część wpisów i jestem strasznie ciekawa jak w tej chwili wygląda Twój ogród, ale parę osób pisało o tym i ja też podzielam to zdanie, zazdroszę Ci tych duzych drzew i roślin, a szczególnie tych kwitnących pnączy.
Ale również to co z nimi zrobiłaś, zastrzegam nie widziałm wszystkiego, ale na tyle dużo, żebym uważała, że twoje decyzje również mi się podobają. To trudne, ryzykowne i bardzo odważne co robisz
Pozdrawiam.ewa


Ewo, to żart był buźkę wstawiłam, że żartuję

Witam Cię serdecznie w moim Gąszczu
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 09:28, 03 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Ewcia88 napisał(a)
Ile się teraz trzeba wątek naczytać ale bardzo dobrze. Dla śmiechu powiem że ja żórawkę sredniej wielkości ciachnełam na pół i zobaczymy co z tego będzie widzę, że coraz więcej działasz.z traw mnie się osobiście zebrinus bardziej podoba


Ewcia, dlaczego "dla śmiechu"? Sproro osób różnie z żurawkami eksperymenuje, żeby mieć ich więcej Koniecznie pokaż, co Ci z tego wyjdzie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 09:55, 03 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Raport ze zmagań
Byłam w sklepie, po dokładym przyjrzeniu się tym odłożonym trawkom okazało się, że żadna z nich to L.M. Czy V. Oczywiście, nie mają ani jednego, ani drugiego a klientom kit wciskają, że to własnie to, czego szukają
Widziałam, jak klientce wcisnęli szałwię srebrzystą, twierdząc, ze to szałwia omszona i "będzie, prawie na pewno, różowa"

Muszę w okolicy poszukać jakiejś szkółki, bo ten sklep mnie już irytuje.

Kupiłam cóś, choć wcale nie to, co powinnam Wiem, że grzech główny ogrodowy popełniłam, ale musiałam sobie nastrój porawić

Kupiłam rodgersję kasztanowcolistną, lawendę angustifolia (mała ale wzięłam, żeby podrosła); perowskię (strasznie się z niej cieszę, choc jeszcze nie zdecydowałam, czy pójdzie na słoneczną rabatę w Gąszczu - mam, mam kawłaeksłonecznej rabaty czy nad rozlewisko - gdzie też bardzo by pasowała).
I hortensję grandoflora. Myśle gdzieś na tle muru ją dać. Limlajtki - jak już je kupię - bedą w dużych ilościach w innych częściach ogrodu.
No wzięłam też trawy - jednego zebrinusa (podoba mi się, choć do przedogródka nie pójdzie) i miskanta Kleine Silberspinne. Spodobał mi się, jest taki delikatny, ma cieniutkie liście i paseczek.
Spodobał się także mojemu kotu Ledwie trawki z samochodu wyjęłam, mój kot już go podjadał

Czas tak szybko biegnie, że po wizycie w sklepie wiele czasu na prace w ogrodzie już nie miałam. Obowiązkowe podlewanie tylko wykonałam.
A wieczorem, w domu, bo już ciemno było w ogrodzie, zrobiłam kolejną partię sadzonek z cisa, z tych ścinków, co mi po cięciu roztrzepańca zostały.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 10:13, 03 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Gdzie kupujecie trawki? Muszę chyba zamówić przez internet.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
GabiK 10:17, 03 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tess, w necie to teraz najpewniejsze trawki.pl. Do Ogrodów Traw trochę się zraziliśmy, ale tym niezrażonym przysyłają niezłe.

Coś tam jest w Melonie, koło mnie w szkółkach zamojskich, we Floriallu (ale drogo) i blisko Danusi, tam gdzie sporo traw do mnie kupiłyśmy (ale dziwnie podpisane). No i w Woli Mrokowskiej.
Możesz wpaść na objazd.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Tess 10:30, 03 sie 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Dziękuję, Gabi

O objeździe myślę ciepło
Ale nie wpisałam się na listę, bo nie wiem jednak, czy dam radę
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
GabiK 10:39, 03 sie 2012

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Tess, ten objazd to swoją drogą. Zapraszam na prywatny objazd po szkółkach.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies