Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Kasya 12:27, 10 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41957
A jak twoj drugi ogrodek ? działasz tam coś ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Tess 13:43, 10 kwi 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pszczelarnia napisał(a)
Moje kopytniki po zimie brązowe.Wiem, że odrosną ale żeby aż tak. Jak u Ciebie?

Identycznie. Odkąd mam kopytnik w ogrodzie po raz pierwszy zdarzyło się, że musiałam mu usunąć wszystkie, dosłownie wszystkie liście. Milka pisała, że także u niej wszystkie liście sczerniały i uschły.
Powiem więcej - musiałam ściąć bergenię do zera, bo też nie zachował się żaden zielony liść. A bergenię mam w ogrodzie od zawsze. A w tym miejscu chyba ze trzy lata rośnie.
Wredna ta zima dla roślin była.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:50, 10 kwi 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kasya napisał(a)
A jak twoj drugi ogrodek ? działasz tam coś ?

Działam.
W dawnym ogródku Babci Danusi obecnie sadzę rododendrony nabyte drogą kupna w Janinie. Trochę już zaczyna przypominać ogród, pewnie nawet już coś Wam w tym sezonie pokażę.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
UrsaMaior 14:44, 10 kwi 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8241
Tess napisał(a)


Wredna ta zima dla roślin była.


Fakt. Nie pamiętam żebym kiedykolwiek tyle pędów różom musiała wycinać... Bergenie parę listkow podniosły, ale reszta leży. Czyli co, ciąć?
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:45, 10 kwi 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8241


Teresa, Ty LATYFUNDYSTKO
____________________
ogród pod lasem
Tess 14:53, 10 kwi 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
UrsaMaior napisał(a)


Fakt. Nie pamiętam żebym kiedykolwiek tyle pędów różom musiała wycinać... Bergenie parę listków podniosły, ale reszta leży. Czyli co, ciąć?

Z tych liści już nic nie będzie. Ciąć.

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
jolanka 17:07, 10 kwi 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
No jak tu nie wierzyć, że ludziom się polepsza jeszcze trochę a palców u ręki zabraknie aby policzyć te posiadłości
Pokaż chociaż bo zazdrość mnie zeżera
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Pszczelarnia 17:12, 10 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
U mnie bergenie w porządku. Najlepsza jest Abend- i Winterglut.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
20:02, 10 kwi 2018
Kasya napisał(a)

Ja nie wiem kiedy kwitna kamasje bo te duże jeszcze u mnie nie kwitły
Są teraz równej wysokości jak czosnki, ale myślisz ze to znaczy ze razem zakwitną ?


kamasje wtedy co azalie ...od połowy maja ))) a czosnki w kwietniu ...nie ma chybaszans zeby kwitły w jednym czasie
20:05, 10 kwi 2018
jolanka napisał(a)
No jak tu nie wierzyć, że ludziom się polepsza jeszcze trochę a palców u ręki zabraknie aby policzyć te posiadłości
Pokaż chociaż bo zazdrość mnie zeżera


tez sie zdziwiłam ..ja ledwo w jednum nadązam chwast przegonic ...a tu sie w kilku na raz jest ..Tesss może ty masz więcej rąk ?...hęęę???
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies