Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

babka 23:03, 29 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Helloł a gdzie rzeczona Umbrella ja się pytam ??
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
lojalna_ 07:23, 30 sie 2017


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
malkul napisał(a)
Jak twoja tojesc ciemnopurpurowa?


A ja się napatrxylam na nią w gazetce i bardzo mi się jej chciało.

U mnie zero ostrożek zero ....
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
an_tre 23:07, 31 sie 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22377
Tess co chwila zaglądam do ciebie i szukam nowych ogrodowych fotek, a może dałaś coś na rozlewiskiem?
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Matka 23:42, 17 wrz 2017


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Hejka,

Pojawiłam się a tu cisza taka u Ciebie?gdzie fotki?nad Rozlewiskiem może?lecę...
____________________
U Matki
Dorota123 09:58, 18 wrz 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Dziękuję za opinię w sprawie zakupu przez internet clematisów.
Dlaczego u Ciebie tak cicho, żadnych fotek przecież masz taki piękny ogród.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Mirka 09:49, 23 wrz 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Tereniu jak będziesz mogła to weź nasionka Sadźca.Szkoda że tak rzadko zaglądasz Popraw się
Znów leje u ciebie też?

Pozdrawiam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Iwk4 21:44, 15 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Tesiu, macham. Widzę, że czasami zaglądasz, ale jakoś zaniedbujesz swój wątek.
Wszystkiego dobrego
____________________
Ogródek Iwony II
Tess 13:25, 21 lut 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Zaglądam czasem na O., to fakt. Czasem nawet coś skrobnę u kogoś.
Do siebie nie zaglądam, bo o czym tu pisać? Nic się nie dzieje. Poza tym po intensywnych ponad pięciu latach intensywnego dążenia do ładnego ogrodu chyba dostałam ogrodowej zadyszki Pewnie to efekt tego, że ogród mi się powiększył dwukrotnie, a co za tym idzie planowanie na nowo i rozterki, co, gdzie, z czym...
Deszczowe lato i jesień sprowadziły grzyba na bukszpany. A i jeden osobnik ćmy bukszpanowej do mnie zagościł...
Same stresy.
No i oczywiście odczułam stres coroczny przedzimowy, czy zdążę wszystkie cebulowe posadzić, doniczkujące posadzić albo chociaż zadołować...

Efekt jest taki, że po raz pierwszy od czasu pobytu na O. ucieszyło mnie nadejście zimy.

Odpoczywam od ogrodu.
Choć nie od stresów z nim związanych

Ta zima jest wkurzająca. Najpierw rośliny wcale nie weszły w stan spoczynku, więc kiedy wyskoczyły mrozy latałam z agrowłókniną i przykrywałam co wrażliwsze rośliny. Potem znowu było ciepło, cebulowe wszystkie powychodziły, więc znowu przed kolejną falą mrozów kolejne rośliny ubranka dostały.
No a wczoraj już gremialnie wszystko przykryłam (chyba tylko trawniki są zielone)
Oczywiście, w użyciu są moje powłoczki. Pomimo tego, że zaopatrzyłam się przed zimą w ogromną ilość agrowłókniny, to okazało się, że to za mało.
Było u mnie dziś rano -6 stopni na wysokości I piętra (bo tu mam termometr). A ma być za tydzień - 19 przy gruncie.

Na marginesie - dwa tygodnie temu odkryłam, że nie posadziłam jednak wszystkich cebulowych Tak się kończy kitranie po kątach, żeby eM znowu nie zrządził (Od dawna już nie zrzędzi, że wydaję pieniądze, ale za to zrzędzi, że robotą ogrodową się wykończę).




Pozdrawiam wszystkich serdecznie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
jolanka 14:30, 21 lut 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Teresko, ja jeszcze niczego nie okrywałam, planuję w piątek. Niedobrze by się stało aby cos mi padło po tak przyjemnie dla roślin zimie

Ciemiernik od Ciebie będzie kwitł a piwonie wypuściły kły z ziemi
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Toszka 15:30, 21 lut 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja odkryłam nieposadzone hiacynty. Do przykrycia mam tylko ogrodówkę. Ciemierniki spod stoiszy łby wystawiają i ogólnie jest marazm... Ruch tylko w karmniku
Pozdrawiam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies