Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 00:28, 21 kwi 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
Kindzia napisał(a)
Matko i córko...jakie ciemierniki masz! Pięknie to wygląda.
Korony cesarskie w cieniu rosną? I, widzę, dobrze sobie radzą.

W półcieniu. Wrażenie cienia, bo wczesną porą zdjęcia zrobione.
Tak, ładnie rosną w tym miejscu. Bardzo je lubię, lubię nawet ich zapach.




____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 00:39, 21 kwi 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
malgol napisał(a)
Ależ pięknie Ja tu często bywam tylko po cichutku
Ciekawa jestem tych Izowych klonów u Ciebie bo sama miałam na nie chrapkę

Też jestem ich ciekawa. Na razie przyglądam im się z dużym dystansem, bo mają bardzo małe listki. Jakoś mnie nie powalają. Ale zobaczymy, co z nich wyrośnie)
Iza, kiedy u mnie była, wyraziła zdziwienie, że się przyjęły i zimę przeżyły, bo sporo korzenia musiałam im urąbać, żeby je u Izy wykopać.

Zrobię jutro dla Ciebie aktualne ich zdjęcia.

A kiedy jesteśmy już przy niespodziankach, to mam w ogrodzie jeszcze jedną. Eksperymentuję z hortensją na pniu. Jakoś tak ładnie patyk pionowo w górę puściła, że żal byłoby nie skorzystać z okazji. Pojęcia nie mam, czy coś z tego wyjdzie. Ani jak ją prowadzić. Zostawiałam jej 4 pąki. Ktoś coś?




____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 00:51, 21 kwi 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12094
anbu napisał(a)
Miło popatrzeć jak wszytko startuje Super klimatyczny masz ten ogród


W tym roku u mnie rośliny od startu są w galopie
Róże Pashmina (nowi mieszkańcy), na których uprawie zupełnie się nie znam (ogólnie róż, nie Pashminy) przycięła mi Ania Kwartet. Dziękuję, Aniu




Zaczynają (stan z niedzieli) niedobitki tulipanów. Nie będę już sadzić tulipanów. Przestają kwitnąć po pierwszym roku. A potem denerwują mnie te liście na rabatach. Wywaliłam w tym roku sporo takich liściastych "nieozdóbek".



Mixtoorka napisał(a)
uwielbiam Twój "zaczarowany ogród"



eee_taam napisał(a)
załapałam sie na foty u ciebie ...co mam napisać ...ogród taki jak lubie ...wszystko mnie zachwyca


Dziękuję za miłe słowa Zdjęcia mi się kończą (i bardzo dobrze, bo były sprzed tygodnia, a przy obecnej galopującej wiośnie to stan mocno nieaktualny). Więc dzisiaj dwa ostatnie, za to bardzo klimatyczne.
A jutro specjalnie dla Was pokażę aktualny stan panoszenia się Wiosny w moim ogrodzie.






O matko, jaka to ciężka i żmudna robota, to wrzucanie zdjęć Prawie dwie godziny mi to zajęło(?!)

Pozdrowienia dla Wszystkich
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
m_gocha 01:28, 21 kwi 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Tess napisał(a)




Ależ cudny ten ciemiernik, aż mi serce mocniej zabiło. Znasz może jego nazwę? Czy z niego też masz siewki? Oczywiście równie cudniasta biało-zielona rzeczka ciemernikowa - to Helleborus niger? Sama je rozmnażałaś z siewek? Ciekawi mnie w którym roku jest szansa na zakwitnięcie
Banieczki świetne - są ze szkła? Widziałam bardzo podobne u siebie i też wpadły mi w oko ale nie kupiłam bo zastanawiałam się nad ich wykorzystaniem. Czytam, że sypiesz tam ziarno dla ptaków - ciekawa jestem czy wlatują do nich ptaki
Cudny masz ogród, taki klimatyczny
Pozdrawiam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
anbu 06:36, 21 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Tess napisał(a)


W tym roku u mnie rośliny od startu są w galopie
Róże Pashmina (nowi mieszkańcy), na których uprawie zupełnie się nie znam (ogólnie róż, nie Pashminy) przycięła mi Ania Kwartet. Dziękuję, Aniu




Hi hi też ją kupiłam i też się nie znam ale za nic nie mogłam oprzeć się jej urodzenie
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 06:39, 21 kwi 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Tess napisał(a)




A jak nazywa się ta brązowa trawka z brzegu rabaty?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kasya 06:54, 21 kwi 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42172
Z przyjemnością obejrzałam raz jeszcze
Ciemiernikow masz niesamowite ilości
Ten kolorowy bardzo ciekawy
Korony cesarskie u mnie się jakoś pokładają...ale to może z powodu mrozu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 07:25, 21 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Podbudowałaś mnie tym, że tak pięknie Ci rośnie ciemiernik obok rodka! Ja w zeszłym roku posadzilam kilka sztuk przed moim Rh, bo mi jakoś miejscówka podpasowała dałam im do dołków oczywiście co trzeba, ale potem poszłam po rozum do głowy, że trochę strzał w kolano na dłuższą perspektywę jak długo u Ciebie już rosną w tym zestawie? Bo już chodziły mi po głowie "przesadzanki"

Korony śmieszne, rozczochrane
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
lojalna_ 08:03, 21 kwi 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Fiu fiu Tesiu na bogato zawsze ta soczystość ....Zielone jak z pomalowane. Ciemierniki Slicznosci moje ukochane ❤



Pomalowalas juz impregnatem?

Stesknilam się
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Kindzia 12:47, 21 kwi 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Hortce bym zostawiła tylko te górne odrosty, resztę bym oberwała. Z nich Ci się rozkrzewi.
Moje korony w pełnym słońcu, przedtem kwitły zawsze, teraz takie rachityczne, nie wyglądają, że zakwitną.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies