Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 16:40, 14 maj 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Kindziu - trochę szkoda, ale w przyszłym roku znowu będzie siewek mnóstwo.

Aniu - nie odpowiem - nie pamiętam. Może jak przejrzę wątek, to coś mi się przypomni. Ja po przekwitnięciu wycinam kwiatostan i trochę liści, a jak zaczynają liście zasychać, to je przyginam do ziemi. Wówczas już mniej je widać, a zaraz potem królują na rabacie rozplenice, które je zakrywają.

Jolanko, bardzo się cieszę. Nie miały prawa nie kwitnąć - okazy były dorodne, w odpowiednim czasie przesadzane. Przestrzegam żelaznej zasady - przesadzanie piwonii tylko pomiędzy 15 sierpnia do 15 września (no, powiedzmy do końca września). Wszyscy, którzy dostali ode mnie piwonie, meldują, że im kwitną.

Uleńko, przepraszam za opóźnioną odpowiedź.
UlaB napisał(a)
Tess, ile on ma lat? Jak go dokarmiasz? Jak go traktujesz zimą? Moje ciagle podmarzają, zyją, ale czy ja sie doczekam kiedys takich cudnych kwitnących kępek? Powiedz mi jak szykowałaś swoim ciemiernikom podłoże? Zaczynam sie zastanawiac czy moje nie mają jakiegoś problemu ze stanowiskiem.

Ciemiernik o który pytasz u mnie jest od 4-5 lat. Ale ma więcej, bo nabyłam go jako bardzo dorodny okaz na Giełdzie Kwiatowej w Broniszach na Boże Narodzenie. W minionych latach dostawał siarczan potasu rozpuszczany w wodzie. W tym roku nic nie dostał - susza jest taka, że całą uwagę skupiam na podlewaniu. Zajmuje mi to tak dużo czasu, że o nawożeniu wcale nie myślę. Zimą nic z nim nie robię - ale u mnie jest dość ciepło i zacisznie tam, gdzie rośnie. Żadnego przygotowania podłoża nie było. Dostał pewnie w dołek trochę kompostu (bo jeśli mam, to daję), ale żadnych innych mecyji. Dostaje skorupki jajek.
Mnie się wydaje - o czym już pisałam - ze ciemierniki lubią mieć wilgotne podłoże, a ponieważ bardzo dbam o podlewanie rodka, przy którym rośnie,to i on ma dość wilgoci. A, rośnie w miejscu, gdzie ani przez chwilę nie działają na niego palące promienie słońca. To nie jest cień, ale promienie są rozproszone - przez tuję i trochę ocienia go rodek.
Poza tym on naprawdę jest żelazny. Inny, niż nigra. Tamte rzeczywiście po przekwitnięciu są takie sobie, wolno wypuszczają nowe liście.
Violu - dziękuję
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
anka_ 17:15, 14 maj 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Tess napisał(a)
Aniu - nie odpowiem - nie pamiętam. Może jak przejrzę wątek, to coś mi się przypomni. Ja po przekwitnięciu wycinam kwiatostan i trochę liści, a jak zaczynają liście zasychać, to je przyginam do ziemi. Wówczas już mniej je widać, a zaraz potem królują na rabacie rozplenice, które je zakrywają.
Właśnie o to mi chodziło, super sprawa, bo rozplenice strasznie późno startują a tu wspaniałe towarzystwo. A jaka to Teresko kamasja ? Zimuje bez problemów czy przykrywasz? I sadzi się tak jak tulipany? Muszę się rozejrzeć za tym cudem, bo doczytałam że lubi wilgotne stanowiska. Aaa... a jak u Ciebie z nasłonecznieniem tej rabaty na której rośnie?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
MirellaB 17:33, 14 maj 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Tess wiosenna rabata ogromne wow, piękna jest. Jak długo będziesz cieszyła się takim widokiem? Jak długo ten zestaw roślin będzie kwitł?

Rabata z piwoniami również piękna

Dzisiaj przesadzałam hosty i pod nosem się uśmiechałam, bo przypomniało mi się jak mnie uświadomiłaś, że hosty ozdobne są głównie z liści
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
UlaB 19:54, 14 maj 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Tess, bardzo Ci dziękuję za opisanie swoich doświadczen ciemiernikowych. Moze moje są po prostu jeszcze za młode. Uzbroje sie w cierpliwość i zaczne je troche inaczej dokarmiac. .am jednego swiezo kupionego wiosną i jeszcze waham sie ze stanowiskiem, wiec jak juz wybiore dam mu w dołek skorupki i skórke banana, pozostalym tez sprobuje ich dołożyć. Stanowisko zwykłego nigera jest u mnie nie najszczęśliwsze (zdarza sie troche przeciągu) ale widze ze sie wysiał wiec chyba jednak nie tak zle. Pozostale są oslonięte i wszystkie pod drzewami, żadnej patelni.
Jezzcze raz dziekuje.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
UrsaMaior 17:55, 15 maj 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8214
No kochana, ale widoki! Ten Rubens to wariat jakiś!!!;D A jak Kasandra? Kwitnie już czy to za wcześnie? Ciągle dumam gdzie ją u mnie wcisnąć.
____________________
ogród pod lasem
Dorota123 11:55, 16 maj 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zachwycam się Twoim ogródkiem.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Pszczelarnia 12:07, 16 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tess napisał(a)


(...)




Postarały się wszystkie!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
malgol 12:33, 16 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Wystarczy 2 tyg przerwy a tu takie zmiany! Piękna rabata czosnkowa! Musze u siebie dosadzić koniecznie
Po Twojej rzeczce ciemiernikowo- carexowej robie kolejna próbe do brazowych trawekA co!
Jak Izowe kloniki? dobrze się już maja? Pokażesz jakies fotki?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Mirka 12:45, 16 maj 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324



Teresko dla takich widoków warto się narobić Pięknie jest
Ps. Mam pytanie odnośnie piwonii. Jak kupie małe karpy w Benex to ile muszę czekać na kwitnienie. Jak głęboko i do jakiej ziemi posadzić.
Zachodnią strona będzie dobra, w plecach by miały Serby.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Tess 13:08, 16 maj 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
MirellaB napisał(a)
Tess wiosenna rabata ogromne wow, piękna jest. Jak długo będziesz cieszyła się takim widokiem? Jak długo ten zestaw roślin będzie kwitł?

Rabata z piwoniami również piękna

Dzisiaj przesadzałam hosty i pod nosem się uśmiechałam, bo przypomniało mi się jak mnie uświadomiłaś, że hosty ozdobne są głównie z liści

Hisorię z hostami pamiętam doskonale! Nie wiedziałam tylko, że ta jedna uwaga tak zmieni Twój stosunek do host
Długość kwitnienia wiosennych cebulowych zależny od aury, niestety. W tym roku wszystko kwitło krótko z powodu upału i ogromnej ilości słońca. Faza kwitnienia tej rabaty trwała jakieś 3 tygodnie (takiego efektownego). Ale do tego trzeba dodać fazę pączkową, która wiosna też jest urocza.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies