Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W Gąszczu u Tess

Pokaż wątki Pokaż posty

W Gąszczu u Tess

Tess 13:09, 16 maj 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
UlaB napisał(a)
Tess, bardzo Ci dziękuję za opisanie swoich doświadczen ciemiernikowych. Moze moje są po prostu jeszcze za młode. Uzbroje sie w cierpliwość i zaczne je troche inaczej dokarmiac. .am jednego swiezo kupionego wiosną i jeszcze waham sie ze stanowiskiem, wiec jak juz wybiore dam mu w dołek skorupki i skórke banana, pozostalym tez sprobuje ich dołożyć. Stanowisko zwykłego nigera jest u mnie nie najszczęśliwsze (zdarza sie troche przeciągu) ale widze ze sie wysiał wiec chyba jednak nie tak zle. Pozostale są oslonięte i wszystkie pod drzewami, żadnej patelni.
Jezzcze raz dziekuje.

Ula, a może Twoje wcale nie są marne/słabe? Weż pod uwage, że moja rzeczka składa się z 35 ciemierników. Wiesz - ilość robi efekt.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:11, 16 maj 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
UrsaMaior napisał(a)
No kochana, ale widoki! Ten Rubens to wariat jakiś!!!;D A jak Kasandra? Kwitnie już czy to za wcześnie? Ciągle dumam gdzie ją u mnie wcisnąć.

Rubens nareszcie dał czadu (chyba ze trzy lata czekałam). Ale krótko kwitnie, nietety.
Na Kasandrę jednak ciut za wcześnie, jeszcze masy nabiera.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:12, 16 maj 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dorota123 napisał(a)
Zachwycam się Twoim ogródkiem.

A dziękować, dziękować
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:14, 16 maj 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Pszczelarnia napisał(a)


Postarały się wszystkie!

O tak, zakwitły wszystkie, co do jednej. Co mnie przekonuje, że wymagają stanowiska słonecznego. Mam je też "po swojej stronie", ocienione nieco i przyznam szczerze - w tym roku zakwitło jedynie kilka. Reszta poszła w liście i się wyłożyła.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:18, 16 maj 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
malgol napisał(a)
Wystarczy 2 tyg przerwy a tu takie zmiany! Piękna rabata czosnkowa! Musze u siebie dosadzić koniecznie
Po Twojej rzeczce ciemiernikowo- carexowej robie kolejna próbe do brazowych trawekA co!
Jak Izowe kloniki? dobrze się już maja? Pokażesz jakies fotki?

Dlaczego kolejną? Poprzednie były nieudane?
Izowe kloniki niestety cierpią. Posadziłam je w złym miejscu. Czytałam w necie, że na słońcu są przypalane, ale myślałam, że jeśli to nie jest patelnia przez cały dzień, to o przypaleniu i mowy być nie może. Niestety, słońce przypada delikatne listeczki. Radzą sobie ale ładnie nie wyglądają i się męczą. Planuję przesadzic je jesienią w inne miejsce, rozważam tez oddanie w dobre ręce. Ale te ręce muszą mieć cieniste stanowisko
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Tess 13:28, 16 maj 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Mirka napisał(a)


Teresko dla takich widoków warto się narobić Pięknie jest
Ps. Mam pytanie odnośnie piwonii. Jak kupie małe karpy w Benex to ile muszę czekać na kwitnienie. Jak głęboko i do jakiej ziemi posadzić.
Zachodnią strona będzie dobra, w plecach by miały Serby.

O, to trudne pytanie jest. Bo to zależy od kondycji karpy. Może być mała, byle nie przesuszona. Zaglądnęłam na stronę B. i wygląda, że mają promocję, co może oznaczać, że chcą wyprzedać szybko to, co im się wiosną nie sprzedało.
Onegdaj kupiłam piwonie b. wczesną wiosną i zakwitły już w kolejnym roku (z wyjątkiem jednej, której "karpa" była długości połowy ołówka i grubości ołówka).
Ale znam przypadek, że sąsiadka czekała 7 lat na kwitnienie piwonii, którą dostała od innej sąsiadki o innej porze, niż sierpień-wrzesień.
Myslę, że możesz zaryzykować, są w dobrej cenie.
Ja sadzę płytko, tak na 10 cm. Do dołka daję kompost i tyle.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Mirka 14:02, 16 maj 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Dzięki ☺️ Chyba zaryzykuję.
Ps. A jak by je tak na razie do donic posadzić i na jesieni zadołować, można.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
malgol 14:09, 16 maj 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Tess napisał(a)

Dlaczego kolejną? Poprzednie były nieudane?
Izowe kloniki niestety cierpią. Posadziłam je w złym miejscu. Czytałam w necie, że na słońcu są przypalane, ale myślałam, że jeśli to nie jest patelnia przez cały dzień, to o przypaleniu i mowy być nie może. Niestety, słońce przypada delikatne listeczki. Radzą sobie ale ładnie nie wyglądają i się męczą. Planuję przesadzic je jesienią w inne miejsce, rozważam tez oddanie w dobre ręce. Ale te ręce muszą mieć cieniste stanowisko


Czyli jednak moje ręce byłyby odpowiednie, ale sa za daleko a i miejsce, na które je chciałam już zajęte przez derenie Ivory halo
A te brazowe trawki jakoś u mnie nie rosną chyba...niby ponoć żyją( tak wygląda na podstawie opisu Toszki) ,ale jakby nie przyrastają Chciałam wywalać ,ale dam im szansę jeszcze...podsypałam nawozem
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
maed 17:05, 16 maj 2018


Dołączył: 25 gru 2015
Posty: 180
Tesiu, ale pięknie u Ciebie. Kamasje z czosnkami wyglądają obłędnie i jeszcze rubens. To jeden z nielicznych momentów, gdy zamieniłabym mój cienisty na bardziej słoneczny ogródek.
Wszystkie roślinki od Ciebie zostały już dawno temu posadzone, ale jeszcze wciąż sadzę barwinki. Może dziś znajdę trochę czasu i napiszę coś w moim wątku.


____________________
Edyta - Ogródek podwórkowy
sylwia_slomc... 23:11, 18 maj 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Śliczna ta rabata Spaceruję po cichutku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies