Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...

Juzia 12:43, 08 gru 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38691
O trawka ładnie by tam w kącie wyglądała
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
anipla 13:23, 08 gru 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
hmm...może miskant zeberka może ?
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Gardenarium 13:35, 08 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anipla napisał(a)
Czy ktoś wie jak nazywa się ten kwiatek???





To Saxifraga urbium 'Variegata'

Link do jej zdjęć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:38, 08 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A ja się wypowiem też tutaj co do rabatki. Juzia ma rację ale pod warunkiem, że będzie to miskant Garcillimus, tylko on jest w stanie przebić się przez hortensję.

Moim zdaniem trzeba rozebrać kamienie, zaokrąglić ładnie rabatku, w samym środku tej ćwiartki koła co powstanie posadzić w jeden dołek obie hortensje. Phantom bliżej ściany bo jest wyższa, mniejszą z przodu. Otoczyć je bukszpanową obwódką, a po brzegu między trawnikiem a bukszpanikiem dać obwódkę z zurawek, najlepiej żółtych lub pomarańczowych.

Trawa zginie, szkoda jej tam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 13:40, 08 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aha, tej rabatki nie można tak odrywać od pozostałej części przedogródka, pokaz co jest obok na prawo. Tutaj musi być spójność. Kamienie pasują do skalniaka, a jak już ma być piękniej, to zgrabnym ruchem je jednak wyrwij
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 18:25, 08 gru 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A co tam - i tak wpadłem Też jak Danusi przyszedł mi na myśl żywopłocik bukszpanowy - jednak lawenda będzie lepsza, jeśli jest tam patelnia.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 18:47, 09 gru 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
W kolejnym ogrodzie szybkuje się rewolucja! Ach rozmarzyłam się gdy sobie wyobraziłam wariant Danusi
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
anipla 23:22, 17 gru 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Gardenarium napisał(a)
A ja się wypowiem też tutaj co do rabatki. Juzia ma rację ale pod warunkiem, że będzie to miskant Garcillimus, tylko on jest w stanie przebić się przez hortensję.

Moim zdaniem trzeba rozebrać kamienie, zaokrąglić ładnie rabatku, w samym środku tej ćwiartki koła co powstanie posadzić w jeden dołek obie hortensje. Phantom bliżej ściany bo jest wyższa, mniejszą z przodu. Otoczyć je bukszpanową obwódką, a po brzegu między trawnikiem a bukszpanikiem dać obwódkę z zurawek, najlepiej żółtych lub pomarańczowych.

Trawa zginie, szkoda jej tam.




To ja tu do Rzecznika o pomoc się dobijałam - do Szefowej nawet nie śmiałam - a tu taka niespodzianka - dziękuję kochani jesteście...

co do rabatki to trafiłaś Danusiu bo chciałam tu żurawki ale jeszcze chciałam wtrynić inne badyle .
co do kamieni to murowane , jak będzie trzeba to rozbiorę )...pewnie teraz kombinuję,ale może je obsadzić z przodu na trawniku bukszpanem albo cisem i ciąć ...żeby nie było ich widać ....?

boczna rabata to misz masz całkowity tu są zdjęcia i opisy i bazgroły...(przepraszam za wykonanie)

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2028-ogrod-przydomowy-na-zmiany-gotowy?page=21

to brązowe to podkłady kolejowe - ich nie chcę (nie mogę) ruszać
ta część przy ścianie jest wyższa o podkład

Na tej rabacie zostawiłabym clematisa, lilie i róża po prawej i lawenda - pewnie Danusia wszystko wywali -ale to już będzie siła wyższa
no dobrze bo misz masz mam już nie tylko na rabatach tylko w wypowiedziach też
pozdrawiam i dziękuję za wyrozumiałość - mam nadzieję

a to tak na szybko





____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 23:28, 17 gru 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Sebek napisał(a)
A co tam - i tak wpadłem Też jak Danusi przyszedł mi na myśl żywopłocik bukszpanowy - jednak lawenda będzie lepsza, jeśli jest tam patelnia.



Też wolę -( chyba) lawendę ale to w całości jakoś z tą boczną ma grać - zobaczymy może coś z tego wyjdzie z Ogrodowiskową pomocą
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
anipla 23:36, 17 gru 2012


Dołączył: 27 cze 2012
Posty: 1375
Marzena2007 napisał(a)
W kolejnym ogrodzie szybkuje się rewolucja! Ach rozmarzyłam się gdy sobie wyobraziłam wariant Danusi

...już zaczynam myśleć gdzie kupię żurawki o intensywnej barwie - w okolicznych szkółkach jakoś nie spotkałam - ale do wiosny mam czas
____________________
Anita Ogród przydomowy - na zmiany gotowy...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies