Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Ewucha 20:38, 15 lip 2012

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2

No i oczywiście jak to z początkującym forumowiczem bywa, nie poradziłam sobie ze wstawianiem zdjęcia.
irys 22:07, 16 lip 2012


Dołączył: 05 lip 2011
Posty: 85
Witam wszystkich. Szukając pomysłów do przydomowego ogródka trafiłam do Ogrodowiska. I już zostałam. Wprawdzie mało się udzielam w pisaniu, ale dużo oglądam i czytam, i podziwiam, i zazdroszczę...Od dawna lubię żurawki i hosty, one dominują na moich cienistych rabatach. A ostatnio zajmuję się rozmnażaniem bukszpanów. Mieszkam w woj.świętokrzyskim.
____________________
Borbetka 22:16, 16 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Rozmnażanie to teraz moje główne hobby. Ogród mam dość duży i ciężko obsadzić całe rabaty. Obecnie "pracuję" nad żurawkami.
____________________
borówcowy wizytowka
majkamaj 19:12, 18 lip 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110
Witam wszystkich Forumowiczów.



Czytam Forum od dłuższego czasu, trochę porad również już uzyskałam. Na Forum trafiłam... nie wiem jak, ale bardzo się cieszę, że tu jestem.

Ja również tej zimy straciłam dwie budleje, pięknotkę, żylistka i orzech włoski, a w poprzednim sezonie musiałam usunąć brzoskwinkę i czereśnię.

Ogródek kwiatowy mam właściwie pierwszy rok, ponieważ w poprzednim miejscu powstał garaż,
w związku z tym rośliny zostały przesadzone "byle się nie zmarnowały".

Bardzo lubię wiejskie klimaty połączone ze stylem angielskim i śródziemnomorskim, czyli całkowity misz-masz. Obecnie rosną u mnie 2 róże, 3 powojniki, peonie, tojeść, mieczyki, 2 dalie, łubin, słoneczniczek, sporo kęp liliowców, parę lilii, trochę jednorocznych (wiosną miałam piękne cebulowe), mały warzywnik, jagodnik, młode wisienki, 3 jabłonie, grusza i leszczyna. W zeszłym roku założyłam "rabatkę" z iglakami i posadziłam berberys, tawułę, budleję i pięknotkę. Od strony północnej mam 3 różaneczniki, 3 hortensje (w tym 2 ogrodowe, niekwitnące mimo zimowego okrycia), 3 hosty, paproć. Jest również dośc stary perukowiec. Cała działka ma 900 m2.

A ja..., no cóż, w wieku "czterdzieści i cztery".




____________________
Pozdrawiam, Marzanna
Gardenarium 21:53, 19 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Witamy, witamy i zapraszamy do zakładania wątków, jeśli nie ogrodowych to "kwiatkowych"
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewa_k 09:35, 20 lip 2012


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 321
Witam i ja,
trafiłam na stronę przez "Maję",
byłam takim sobie obserwatorem z doskoku,
dopiero jak uziemiła mnie choroba, zaczełam czytać i czytać i czytać {wczoraj padłam jak widziałam już tylko gwiazdki przed oczami}.
Najpierw całe wątki a potem początek {bo tam na ogół najwięcej zdjęć}, a potem od końca- bo już na ogół wyniki metamorfozy.
Co mam: mikro ogródek przy szeregówce 2 x 36 m2, niestety ostatnio zaniedbany, oraz zaplecze na emeryturę czyli działkę o pow.1760m2 z domkiem dla przyszłych emerytów {do emerytury mam jeszcze 10 lat} i łysym polem, które myślałam, że zamieniam w ogród. Działka jest stosunkowo niedaleko, 38 km od obecnego miejsca zamieszkania, ale jeździmy tam głównie na sb-ndz.
Moje marzenia - to taki ogród swojsko-naturalistycznie-angielski, taki niby od przypadku.Po intensywnej lekturze forum, jak zdrowie dopisze, we wrześniu zmieniam systematycznie wszystko!
Wszystko robię sama, bo M złapał wprawdzie bakcyla, ale już niejedną roślinę mi skosił, bo umie rozróżnić tylko skrzyp, gorczycę i łubin, ale ostatnia jego lektura to encyklopedia roślin!
Dodam tylko w tym przydługim wstępie, że działka jest 10 km na wschód od Miśka Maz. a co za tym idzie mam ograniczenia co do doboru roślin.
Mój cel - na emeryturze a może już wcześniej usiąść na ławeczce pod drzewem, najchętniej jabłonką jak u mojej babci na wsi i raczyć się widokiem kwiatów floksów, ostróżek, róż itd, itd.
Pozdrawiam wszystkich Ewa
____________________
Ewa
malgonieczka 12:10, 20 lip 2012


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 13
Witam wszystkich witających i przeglądających. Mam na imię Małgosia. Na Ogrodowisko trafiłam przez wyszukiwarkę, przekierowała mnie na wątek, w którym jeden z forumowiczów pokazywał podkłady kolejowe. I zaczęło się.. Od tego czasu nie ma dnia, żebym nie zajrzała na forum. Mój ogród jest ogrodem "w budowie". Uwielbiam hortensje, hosty i trawy.

PS. Wywaliłam wszędzie maty - dzięki!

Pozdrawiam
Małgosia
____________________
Sielanka Ristowskich
summer78 13:24, 20 lip 2012

Dołączył: 20 lip 2012
Posty: 10
Dzień Dobry Wszystkim,
dzisiaj zarejestrowałam się na forum, Ogrodowisko podczytuję od dwóch tygodni, trafiłam wyszukując w Google informacji na temat formowania roślin i chyba będę zaglądać częściej głównie w poszukiwaniu rad bardziej doświadczonych ogrodników. Mój ogród założyłam w ubiegłym roku i cały czas go dopracowuję, na razie nie założę wątku bo brakuje mi czasu na wszystko
Wczoraj przepadłam w lekturze wątku "ogród z lustrem" na dobre dwie godziny. Chyba jak większość czytających żałowałam, ze nie wygrałam w totka, żeby temat ogrodu zlecić profesjonalistom, a najbardziej było mi przykro, że mam wokół siebie strasznie mały wybór roślin, szkółki są zaopatrzone marnie w porównaniu z tym co widzę w realizacjach, bardzo lubię świerki serbskie i bezskutecznie poszukuje choć jednej sztuki ;-( nie wspomnę już o wielu drzewach liściastych czy choćby trawach. Już nie raz musiałam zmienić koncepcję nasadzeń z braku roślin właśnie. Tak więc walczę z tą materią i żeby nie narzekać to ogólnie jestem zadowolona z ogrodu, większość roślin się przyjęła i pięknie rośnie, już widać wzrost po roku od posadzenia.
Pozdrawiam ))
Gardenarium 23:35, 20 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
ewa_k - to miłe co piszesz, jest więc nadzieja, że pokażesz nam swoje przemiany. Liczymy na to>
Męża szkolić trzeba

małgonieczka - usunięcie mat to Twoja wygrana

summer 78 - rośliny strzyżone są moimi ulubionymi, więc nowych informacji na pewno nie zabraknie.
Bardzo mnie martwi fakt, że nie masz dostępnych świerków serbskich, koniecznie szukaj wśród szkółkarzy polskich.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dorka 17:42, 25 lip 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Witam serdecznie,

Mam na imię Dorota, jestem z Warszawy, kocham zieleń i dlatego znalazłam się między Wami i Waszymi zjawiskowymi ogrodami

Oglądając je dostaję zawrotu głowy z zachwytu. Mam ogromną nadzieję, że mój również kiedyś taki będzie.

____________________
Dorota Białołęka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies