Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Borbetka 22:40, 10 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Co tu tak skromnie? Jestem na Ogrodowisku od jesieni 2011 i widzę, że nie ma możliwości ogarnąć wszystkiego. Zatem wydaje mi się, że przy takiej liczebności powinnyśmy podzielić się na regiony. Co o tym myślicie? Ja mam mnóstwo powiadomień z różnych wątków, ale ich przybywa i nie ogarniam tego.
____________________
borówcowy wizytowka
ewaenta_ 22:42, 10 lip 2012


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 5
Witam Cię Danusiu,
Witam Wszystkich Ogrodowiczan, zarówno Weteranów jak i Nowicjuszy.
Na Ogrodowisko trafiłam zimą 2009/2010 roku poprzez blog Pani Marty Góry . Szukałam inspiracji jak wszyscy ogrodomaniacy zimą.
Projekty ogrodów tworzonych przez Danusię ... Coś pięknego.
Danusiu podziwiam Twój talent, wrażliwość estetyczną, a przede wszystkim osobowość. Otworzyłaś się na miłośników ogrodów, dzielisz się Swoją wiedzą, pomysłami Swoją pasją. Jednym słowem zarażasz pięknem. Jesteś wspaniałym przyjacielem.
Śledzę Was Ogrodowiczan i cieszę się z Waszych udanych aranżacji, smucę się Waszymi smutkami, raduję z Waszych spotkań i przyjaźni.
Będąc biernym obserwatorem i czytelnikiem zapragnęłam zostawić u Was swój ślad.
Mój ogród, to moje ukojenie. Pracując w nim odpoczywam, jest mi lekarstwem na stres, staje się moim nałogiem.
Pozdrawiam Wszystkich
Ewa

____________________
Ewa.
Gardenarium 22:53, 10 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
pawelec napisał(a)
Dzień dobry...

po dłuższym czasie ukrywania się, postanowiłem się w końcu przywitać może coś o sobie.... hmmm.... na imię mam Paweł, mam lat ekhm....no właśnie i mieszkam w Warszawie.
Działeczkę mam (a raczej moi rodzice mają) niedużą bo niecałe 700m2. Mam w planie doprowadzić ją do ładu ale nie mam jakoś pomysłu i tu licze na podpowiedzi doświadczonych ogrodowiczan

pozdrawiam serdecznie wszystkich


Twoje imię i nazwisko kojarzy mi się z prezenterem z Eski, której słucham zawsze w samochodzie

Witam w naszym gronie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:55, 10 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Borbetka napisał(a)
Co tu tak skromnie? Jestem na Ogrodowisku od jesieni 2011 i widzę, że nie ma możliwości ogarnąć wszystkiego. Zatem wydaje mi się, że przy takiej liczebności powinnyśmy podzielić się na regiony. Co o tym myślicie? Ja mam mnóstwo powiadomień z różnych wątków, ale ich przybywa i nie ogarniam tego.


Skromnie bo ten wątek dopiero wczoraj otworzyliśmy

Mamy rejony, odnajdujemy się na mapie ogrodów, lub jeśli wpiszemy w swoim profilu okolice w których mieszkamy

Spotykamy się lokalnie na zlotach w naszych ogrodach. Najbliższe spotkanie w Rzeszowie u ASC

http://www.ogrodowisko.pl/forum/31-spotkania
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
StRoch 10:48, 11 lip 2012

Dołączył: 11 lip 2012
Posty: 2
Witam wszystkich,

pojawiłem się na tym forum w związku z tym, iż zakładam przy swoim domu "mini" miejsce do wypoczynku w zielonych barwach. Jest tego wprawdzie tylko około 120 metrów kwadratowych, których lwia część ma być trawnikiem, ale jako całkowity laik pytań mam sporo

Liczę na pomoc, ale to już w odpowiednich wątkach,

Pozdrawiam!
Gardenarium 22:32, 11 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Witamy, pytania pewnie już są
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zawitka 15:10, 12 lip 2012


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 13987
Witam pozytywnie zakręconych Ogrodniczki i Ogrodników.Fajnie że jest nas tak dużo i taka wspaniała atmosfera.Ukłony dla Danusi.Jestem emerytką mam na imię Halina mieszkam pod Warszawą.Moje hobby to działka , dom ,haftowanie .robótki ręczne,szycie a ostatni malowanie.Kocham wszystkie rośliny.Moja działka to 700 m z domem,bo pół oddaliśmy Synowi bo ----powoli mam dość------.Ulubione rośliny to bukszpany wszystkie sama hodowałam i żałuję bo duża część mi zmarzła, róże,hosty .Teraz zmieniam ogród bo nareszcie mam ogrodzoną i hulam że hej.Zyczę Wam sukcesów nie tylko ogrodniczych i pozdrawiam

____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Gardenarium 23:35, 12 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Witaj Hala
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AniaK 00:01, 13 lip 2012


Dołączył: 21 lip 2011
Posty: 1968
Witam wszystkich.
Od lipca 2011 byłam tzw.podglądaczem, a ujawniłam się dopiero w tym roku. Na Ogrodowisko trafiłam oczywiście dzięki Danusi, która prezentowała swój piękny ogród w programie "Maja w ogrodzie" i Gardenarium.I tak już zostałam nie mogąc się oderwać.Pamiętam te zarwane noce żeby nadążyć i przeczytać większość (bo wszystkiego nie daję rady).
Moja pasja związana z ogrodem pojawiła się w 2009 kiedy zaczęliśmy obsadzać nasz ogród.
Uwielbiam wszelkiego rodzaju książki (nie tylko związane z ogrodem) i programy ogrodnicze i oczywiście odwiedzanie ogrodów i szkółek przy każdym wyjeździe nawet wakacyjnym.
Moje ulubione roślinki, jest ich trochę, m.in. żurawki (pokochane i poznane dzięki Ogrodowisku), hortensje, róże, krokusy i tulipany(bo to najwcześniejsze),lawenda,szałwia omszona, i tak mogłabym wymieniać bez końca.
A tak poza tym lubię tzw. robótki ręczne, których też tu na Ogrodowisku dużo można pooglądać,od haftu krzyżykowego, przez wianki, ozdoby, po odnawianie starych przedmiotów, żałuję tylko że na wszystko nie starcza czasu i czasem organizm odmawia posłuszeństwa.

Uwielbiam również wszelkiego rodzaju podróże te małe i te duże.

Ach dzięki ci Danusiu za tak wspaniałe miejsce, dzięki któremu nawet nie wychodząc z domu można odwiedzić np. Chelsea Flower Show czy ogrody angielskie i ogrody ogrodowiczan

Pozdrawiam gorąco
____________________
Ania - Marzy mi się Siedlisko....
Ewucha 20:21, 15 lip 2012

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 2
Witam, obserwuję Ogrodowisko już od jakiegoś czasu i postanowiłam również dołączyć do forum. Mam 320m działkę w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym w Radomiu (woj.mazowieckie). Chyba jestem jedyna z tegp miasta, nie znalazłam nikogo z tego regionu. Jestem zauroczona Waszymi ogrodami, Waszymi pasjami i wiedzą na temat roślin. Jestem zupełną amatorką, działkę odziedziczyłam po Babci ładnych parę lat temu, ale dopóki Babcia żyła ( 92 lata) starałam się tylko być Jej narzędziem. Stopniowo przekształacałam pole uprawne w ogród rekreacyjny. Niestety maj to czas największych prac ogrodowych, a ja w tym czasie mogę być tylko chwilowym gościem w ogrodzie. Jestem panią w słusznym wieku - 55 lat ze schorowanych kręgosłupem, który po działkowej wizycie daje mi do zrozumienia, że jest (po prostu boli). Ale ja tak bardzo lubię to grzebanie w ziemi, że nie przyjmuję tego do wiadomości i robię co mogę. Staram się wybierać rośliny, które same rosną, ale jak tylko zobaczę ciekawą roślinkę to natychmiast chciałabym mieć ją na swojej działce. Ta zima dała mi się we znaki, potraciłam sporo cennych (dla mnie) roslin. Wypadły mi budleje - granatowa, biała i żólta. Miskant cukrowy, którym obdzieliłam już spore grono znajomych też galancie oberwał w tym roku. Na całe szczęście odbił i będzie mnie cieszył zimą. Bardzo lubię jak sobie szumi - tak jakby płynął maleńki strumyk.
Mam też na działce dwie roślinki, które nie wiem skąd się u mnie wzięły. No i oczywiście nie wiem zupełnie jak się nazywają.
Pierwsza ma ciemozlelone skórzaste listki na długich, lekko pokładajączch się łodzkach,niepozorne, pachnące biało+kremowe kwiatki i strąki.
Druga urosła mi na wrzosowisku ma kłujące pstre listki i rokrocznie wyrasta w najmniej spodziewanym miejscu. Wydaje mi się, ze kupiłam ją kiedyś do zielnika.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies