Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitania - poznajemy się i przedstawiamy

Gardenarium 16:17, 28 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Niewielka? ale to mało ważne. Grzesio też ma tylko kilka sztuk.

O, już wątek jest Fajnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maja 22:17, 29 lip 2012


Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 13
Witam Pani Danusiu . Mam na imię Małgosia ,mam 37 lat i pochodzę z Drezdenka woj.lubuskie.Dzisiaj zalogowałam się na Ogrodowisko choć już od dłuższego czasu śledzę to wspaniałe forum. Wszystko zaczęło się od programu Maja w ogrodzie który oglądam regularnie.Bardzo mnie zachwyciło i ucieszyło to że jest tylu wspaniałych ludzi którzy uwielbiają ogród,rośliny,zieleń.Ja od 4 lat tworze swój własny ogród ,sprawia mi to wiele radości i pozwala zapomnieć o trudach codzienności.Znajomi dziwią się jak można tyle czasu spedzać przy pieleniu,przesadzaniu,przycinaniu a ja poprostu to lubię. Bardzo duże wrażenie zrobiło na mnie to że użytkownicy ogrodowiska się spotykaja i rozmawiaja o wspólnej pasji jaką jest ogród. Moim wielkim marzeniem jest spotkać się z Wami wszystkimi,choć wiem że to marzenie bardzo, bardzo odległe ja będę marzyć i mieć nadzieję że marzenie to się kiedyś spełni.Cieszę się że jest coś takiego jak OGRODOWISKO (i tu ogromny ukłon w Pani strone) i że tu trafiłam już wkrótce dodam zdjecia z mojego ogrodu,pozdrawiam serdecznie.
____________________
Maja - To co kocham
Laura 22:48, 29 lip 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Witam, Mam na imię Ola, na forum trafiłam szukając inspiracji bukszpanowych. Zachwyciły mnie wasze ogrody, szczególnie te, gdzie widzę moje ulubione bukszpany, cisy i róże. Od dwóch miesięcy z zaangazowaniem uczę się nazw roślin i mam już nawet taki mały podręczny notesik by nie zapomnieć. Czuje sie trochę tak jak przy nauce słówek języka obcego. Bardzo wszystkim dziękuję za mozliwość odwiedzania waszych ogrodów. Ja dopiero sasiałam trawnik więc przede mną daleka droga, mam nadzieje iż będziecie mi kibicować i dodawać otuchy bo czasami ten ogród widzę czarno a nie zielonoCieszę się że na forum są ogrodniczki z pobliskiego Rybnika.
____________________
Ogród z gruszą
Gardenarium 08:46, 30 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Witajcie Maju i Olu -Lauro. Widać że Ola się już przyjaźnie zadomowiła na naszym Ogrodowisku i korzysta z naszych doświadczeń w upiększaniu ogrodów.: Pozdrawiam.

Maję zapraszam do założenia własnego ogrodowego pamiętnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paola1a 14:34, 30 lip 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 354
Witam serdecznie wszystkich odwiedzających i tworzących Ogrodowisko a zwłaszcza Panią Danusię, osobę, która ma chyba największe serce do roślin ze wszystkich osób jakie znam. Od pewnego czasu namiętnie odwiedzam Ogrodowisko- wieczór bez niego to czas stracony- i nie mogę się napatrzyć na te wszystkie cuda jakie tu są. Ale przede wszystkin najcenniejsze są tutaj dla mnie liczne rady, fachowe wskazówki co do tego jak tworzyć własny ogród i jakie rośliny do niego wybierać. Osobiście teraz widzę dokładnie jak wiele błędów popełniałam w czasie swojej czteroletniej " kariery ogrodniczej". Ogród odziediczyliśmy z mężem wraz z domem po dziadkach. Przez początkowy okres skupiliśmy się głównie na domu, który wymagał sporych nakładów finansowych - i nadal tak jest. Teraz nadeszła kolej na ogród, którego wcześniej praktycznie nie było( o tysiąc razy bardziej wolałabym zaczynać od początku niż naprawiać to, co tam zastałam). Przez te cztery lata kolekcjonowałam i rozmnażałam liczne roślinki ale teraz chciałabym z nich stworzyć jakąs harmonijną całość i ufam w to, że właśnie Ogrodowisko mi w tym pomoże. Uprzedzając kolejne pytania nie wiem, czy zdecyduje się na założenie wątku jeszcze w tym roku bo na dobrą zmianę dopiero od wiosny prace ruszą całą parą a teraz nie bardzo jest co pokazywać. Na pewno jednak będę prosić o wasze porady w kwestiach urządzania poszczególnych częśći. Na koniec więc podsumowując: jeszcze raz witam wszystkich i bardzi się cieszę, że was odnalazłam w sieci!!!!! Chyba za bardzo się rozpisałam ale to "zboczenie zawodowe"- pracuję w szkole a przecież przez wakacje też muszę sobie pogadać a w domu mają mnie już dosyć.
____________________
Prostokątna rabata
Gardenarium 15:44, 30 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Witamy Paola, Dolny Śląsk miał dopiero co wspaniałe spotkanie, szkoda że się nie "załapałaś" Ale nic straconego

Będziemy pomagać jak tylko pokażesz swoje problemy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agnieszka_B 17:53, 31 lip 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Podglądam Was od początku lipca i jestem pod naprawdę ogromnym wrażeniem ogrodów , waszych historii i relacji , które tu nawiązujecie.

Mam na imię Agnieszka , mieszkam w Rybniku, lat 38 , 13 letni syn, mąż , dwa goldeny , dwa koty i papuga. No i od 4 lat mój własny ogród. Od zaledwie 4 lat , ale w pamięci od najwcześniejszych lat wspomnienia różnych ogrodów. Mnóstwo nagietków przy ławce w ogrodzie jednej babci - do dziś pamiętam ich zapach. I druga babcia- która swoją wartość mierzyła obrobieniem pola uprawnego , ale też tym co w sadzie i kwietnych ogródkach - pamiętam ogromne piwonie, groszek zielony i mnóstwo mięty. Potem mama , która każdą wolną chwile spędzała w swoim ogródku - dzikim, spontanicznym, zupełnie niepoukładanym - zawsze w ziemi po pachy. Ogródek ten do dziś położony jest na terenie starego , zbudowanego w II poł. XIX wieku Szpitala Psychiatrycznego ( w głębi szpitala są ogródki pracownicze). Mama przez ponad 30 lat była pracownikiem tego Szpitala. Ja również od kilkunastu lat w nim pracuję . Piszę o tym dlatego , że Szpital ten jest ogromnym obiektem i jednocześnie ogromnym , starym ogrodem. Większość drzew i krzewów prawdopodobnie została posadzona na samym początku. Nigdzie nie widziałam tak ogromnych cisów i magnolii. Oprócz tego kasztanowce , dęby , akacje itp. Całe aleje jaśminowców - wysokich na 5-6 metrów i szerokich na 2-3 - wyobraźcie sobie ten zapach. Rododendrony. Żywopłoty z grabów . Skwery w angielskim stylu , z niesamowitymi fontannami- niestety nieczynnymi i zniszczonymi. Mnóstwo ptaków. Cały obiekt dosyć zaniedbany pod względem ogrodniczym. Prace pielęgnacyjne sprowadzają się do przycinania niektórych żywpołotów i starodrzewia , które grozi zawaleniem. Bardzo chciałabym - jeśli założę własny wątek - pokazać wam kilka kawałków tego cudnego "szpitalnego" ogrodu. Natomiast mój ogródek przydomowy , ciągle powstaje , ciągle coś zmieniam , ciągle nie mam pojęcia co chcę - mam nadzieję że z waszą pomocą dojrzeję i nauczę się cierpliwości.
pozdrawiam i cieszę się że "tu" jestem
____________________
zapach-ziemi
KasiaFa 21:00, 31 lip 2012


Dołączył: 26 kwi 2012
Posty: 19
Witam wszystkich Ogrodomaniaków i Ogrodozapaleńców!
Mam na imię Katarzyna. Mieszkam w Wielkopolsce jak się okazało niedaleko forumowiczki Jagny, którą pozdrawiam serdecznie bo jakoś zagineła Czterdzieści lat minęło, prawie jak jeden dzień. Na szczęście mam swoje miejsce na ziemi - mały biały domek z ogrodem. Do Ogrodowiska trafiłam dzięki wątkowi Ani, która leci w kulki a mimo to jest inspiracją już chyba tysięcy Polaków. No i Pani Danusi, która uratowała nasz wymarznięty i wysuszony trawnik. A właściwie nauczyła założyć nowy, nawet ładny wyszedł.
Cieszę się bardzo, że jest takie ciekawe miejsce w internecie. Tyle przyjaznych osób, motywujących a nie przemądrzałych. Mam ochotę na własny wątek, ale to pewnie jesienią bo teraz tyle "roboty w polu", że na forum jestem tylko z doskoku. Pozdrawiam wszystkich Kasia.
____________________
W życiu liczy się tylko jedno – to, co po sobie pozostawisz. Nie słowa mają największe znaczenie, ale czyny.Jodi Picoult
Gardenarium 11:45, 01 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Agnieszka B - możesz założyć dwa wątki, nie będzie się mieszało doradzanie. Bardzo jestem ciekawa zarówno Twojego jak i tego przyszpitalnego z fontannami, pewnie to w jakimś pałacu jest?

KasiaFa - bardzo zapraszamy już teraz do prowadzenia wątku, Jagnę zmotywujemy żeby się odnalazła. Pewnie realizuje projekt

Może coś o tym trawniku opowiesz jeszcze?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kahna 13:05, 01 sie 2012

Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 13
Witam wszystkich bardzo ogrodowo.
Mam na imię Kaśka i mój ogórdek będzie powstawał w okolicy Lublina. Można powiedzieć że właśnie rozpoczynam (no może rozpoczełam niedawno) swoją przygodę z ogrodnictwem, a dokładniej z założeniem ogrodu. Bardzo czesto, od dłuugiego czasu, oglądam i podgladam Wasze zmagania z ogródkami, oczu nie mogę wprost nacieszyc jak niekórzy maja zrobione swoje ogrody. W zeszłym roku skończyliśmy budowę domu i w tym nadszedł czas na zrobienie porządku wokół. co nam zostało?? nie mamy jeszcze położonej kostki (będzie zrobiona do końca sierpnia - mam nadzieję) i w sumie całą robotę wokół domu wstrzymuje nam właśnie kostka a zwłaszcza taras. Pomalutku mamy zamiar reazliować swoje plany, zapewne w tym roku nie skonczymy no ale częśc roboty "pchniemy do przodu".
Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies