Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Alija 21:05, 24 kwi 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8760
Budleje lubią słoneczko, dobrze wtedy kwitną , a jak masz ochotę na różanecznika, to co szkodzi spróbować. Sprawdzisz, zobaczysz, najwyżej przesadzisz.
No, nie wiem, może źle doradzam, ale ja akurat niektóre rośliny przesadzałam kilkukrotnie zanim znalazły swoje miejsce.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Urszulla 21:27, 24 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Alija napisał(a)
Budleje lubią słoneczko, dobrze wtedy kwitną , a jak masz ochotę na różanecznika, to co szkodzi spróbować. Sprawdzisz, zobaczysz, najwyżej przesadzisz.
No, nie wiem, może źle doradzam, ale ja akurat niektóre rośliny przesadzałam kilkukrotnie zanim znalazły swoje miejsce.


Właśnie tak zamierzam zrobić dzięki za wsparcie
u mnie też rośliny wędrują od lat, dopóki znajdą odpowiednie miejsce
Wiosną przesadzałam 8 róż.
A budleja powędruje już 4 raz, mam nadzieję że ostatni, będzie miała wolną przestrzeń tylko dla siebie
Weekend majowy zapowiada się pracowicie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 17:25, 25 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
sylwia_slomczewska napisał(a)
Pamiątkowe i dzięki za wczoraj

Śniegu nie zazdroszczę. U mnie też zimno z przymrozkiem było ale bez śniegu.
Fajnie, spotkanie ogrodowe to najlepsza energia i piękny wyjątkowy czas dla wszystkich uczestników.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 12:09, 28 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Zmiany są nieuniknione.
Wczoraj wywędrowała budleja, trochę było mi jej szkoda bo się świetnie zadomowiła na rabacie i znów musiałam urywać korzenie. To był ostatni moment na przenosiny, bo korzenie coraz grubsze i rozłożyste się zrobiły. Pocieszające jest to że będzie miała podwójnie cieplejsze stanowisko.


A tak wogóle to są dwie budleję, druga malutka sadzonka od Sylwi, trochę z lewej.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:15, 28 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Miejsce budlei zajął dereń kousa Venus, zdecydowanie lepszy wybór bo już w kwietniu ma liście i kwiaty. Spróbuję dać mu do towarzystwa rodki.

Przód rabaty narazie bez zmian, głównie astry od Madzi będą szalały, w tym roku się już namnożyły będzie urodzaj
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:23, 28 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
I jeszcze zmiany w różance. 8 róż iesiąc temu całkiem zmieniło stanowisko na bardziej słoneczne, dostały trochę kompostowanych odpadów. Wczoraj ogarnęłam część w kręgu, pozostało jeszcze dokompostować pozostałą część. Niestety róże dopiero się zbierają i nie wiem czy zechcą kwitnąć. Mają spore opóźnienie do innych, dopiero puszczają liście. Dostały słupek z cegieł-róże lubią ciepło od murków.


Tyle jeśli chodzi o zmiany, a teraz trzeba kancikować, plewić i kosić nieustannie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 12:28, 28 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Z innych tematów
Klon Crimson ma wycięte niepotrzebne dwa przewodniki i fajniejszy się zrobił. Teraz już nie podlega kontroli.


A bez Palibin zmężniał po kilku latach, jest wyjątkowo obsypany. Bardzo go lubię.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anpi 16:38, 28 kwi 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Palibin tworzy już gęściutką kuleczkę, czekam aż mój taki będzie. Ścinasz swojemu kwiatostany po kwitnieniu?
Zastanawiam się czy swojego Crimsona też nie przyciąc, bo jedna gałąź mocniej w bok idzie.
Przenosiłam też taka duża budleję, długo mi się zbierała, by być takim krzewem jakim była przed. Ale moja poszła w za duży cień,bo nie miałam dla niej dobrego miejsca. A rosła wcześniej na brzegu rabaty , więc musiałam ją wykopać.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 22:15, 28 kwi 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
anpi napisał(a)
Palibin tworzy już gęściutką kuleczkę, czekam aż mój taki będzie. Ścinasz swojemu kwiatostany po kwitnieniu?
Zastanawiam się czy swojego Crimsona też nie przyciąc, bo jedna gałąź mocniej w bok idzie.
Przenosiłam też taka duża budleję, długo mi się zbierała, by być takim krzewem jakim była przed. Ale moja poszła w za duży cień,bo nie miałam dla niej dobrego miejsca. A rosła wcześniej na brzegu rabaty , więc musiałam ją wykopać.


Po kwitnieniu lekko korygowałam kształt, żeby się zagęszczał, teraz chciałabym aby poszedł jeszcze w szerokość, więc chyba nie będę cięła.

Crimson tnij odważnie ale w lutym. Teraz nie mam pod ręką starych zdjęć żebyś zobaczyła jak było beznadziejnie, w dodatku co roku mączniak go załatwiał. Dwa razy miałam go wykopać
Fajnie że wpadłaś
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 17:06, 29 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Urszulla napisał(a)
Miejsce budlei zajął dereń kousa Venus, zdecydowanie lepszy wybór bo już w kwietniu ma liście i kwiaty. Spróbuję dać mu do towarzystwa rodki.

Przód rabaty narazie bez zmian, głównie astry od Madzi będą szalały, w tym roku się już namnożyły będzie urodzaj

No tak zmiany to nasza specjalność. Ja też kilka roszad zrobilam.
Dereń piękny
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies