Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

anabuko1 12:45, 08 maj 2024


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Azaliowe czary w ogrodzie.
Fajnie prowadzony i klon i lilak.
Swojego lilaka muszę skorygować.

Bodziszka już się rozkręciły.
Coraz więcej pięknych kwitnien.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kontonaogrod 13:25, 08 maj 2024

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 1935
Ule dajesz czadu

palibina ciachnij po kwitnieniu, jeszcze się zagęści i urośnie - im bardziej tniesz tym bardziej chce rosnąć bo myśli że jak nie to padnie

reklamówki sadzonek i sadzenie z czołówką? I ż eniby nie szalejesz? hehe
Jeszcze nigdy nie sadziłam po ciemku, pewnie dlatego że zdążyłam paść na pysk brzydko mówiąc zanim się ciemno zrobiło

buźki!
____________________
Anna https://www.ogrodowisko.pl/watek/11774-nowa-dzialka-nowe-wyzwania-nowi-my
mirkaka 04:58, 09 maj 2024


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Urszulla napisał(a)
Zaczynam dłuższy weekend wolnego. Oczywiście zawsze tak jest że gdy wolne to zamiast odrobić spanie budzę się po 5godz wyspana. Dzisiaj były 4godz snu i pobudka. Więc pobuszowałam w nocy po Waszych ogrodach.
Wczoraj wieczorem przytaszczyłam jeszcze od sąsiadki 3 reklamówki sadzonek ostatnie z nich sadziłam z czołówką, bo nam tak zeszło.
Szkoda że przez cały tydzień u mnie nie pokropi choćby w nocy. Trzeba trochę podlewać. A chwastów nie ma jak plewić.


O, to wstajesz tak wcześnie jak ja
Azalie masz w pięknych kolorkach, często pachną, ja mam też dwie pachnące
Fajna sąsiadka, Co tam od nie przytachałaś?
Popadało ? długi weekend był wszędzie suchy i ciepły, ale teraz u mnie bardzo zimno i nareszcie podlało ogród
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Urszulla 09:24, 09 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
anpi napisał(a)

To dobrze, że klon odżył, piękny jest! Może dam radę poczekać z cięciem swojego!

Ula trochę Ci zazdroszczę, że wystarczy Ci 5 godzin snu, jeszcze nigdy po 5-ciu nie czułam się wyspana Ale ja nie chodzę spać przed 24- tą, to pewnie też ma wpływ!


Całe wolne śpię po 5-6 godz. Często popołudniu lub pod wieczór muszę się przespać. Zwykle chodzę spać o 22. Czasem tylko później. Jak dni są zwariowane to różnie bywa

Zapraszam Cię w przyszłym tygodniu na początek różany, Edenki już powoli rozchylają pąki, wczoraj pryskałam sodą na mszyce i mrówki.

Edenkowa przechodziła chyba z 7 razy metamorfozy, czego tam nie było pod różami, a w sezonie najwięcej chwastów. Dlatego zrobiłam pełen minimalizm róże i przywrotnik.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:35, 09 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
anabuko1 napisał(a)
Azaliowe czary w ogrodzie.
Fajnie prowadzony i klon i lilak.
Swojego lilaka muszę skorygować.

Bodziszka już się rozkręciły.
Coraz więcej pięknych kwitnien.


Miło mi że zaglądasz. Mój ogród jest typowo letni, więc sezon zaczynał się dopiero różami. Trochę teraz wprowadzam wiosny. Najbardziej szaleją pierwiosnki bo lubią mokro. Nagromadziłam więc różne okazy od znajomych dziewczyn ogrodniczek Azalie od zeszłego roku, skromnie, bo tylko dwie, ale w kwitnieniu na bogato się zaprezentowały, mój mokry teren im nie zaszkodził. Obawiałam się że nadmiar słońca przypali a nadmiar wody wymrozi, zupełnie niepotrzebnie. Nabrałam więc odwagi do azalii



Bodziszki się rozkręcą, narazie szukam ich z "lupą", tylko od Madzi większe okazy, nawet obwódkę piwoniom zrobiły
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 09:43, 09 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Kontonaogrod napisał(a)
Ule dajesz czadu

palibina ciachnij po kwitnieniu, jeszcze się zagęści i urośnie - im bardziej tniesz tym bardziej chce rosnąć bo myśli że jak nie to padnie

reklamówki sadzonek i sadzenie z czołówką? I ż eniby nie szalejesz? hehe
Jeszcze nigdy nie sadziłam po ciemku, pewnie dlatego że zdążyłam paść na pysk brzydko mówiąc zanim się ciemno zrobiło

buźki!


Kochana, daję czadu w hodowaniu roślin z siewek, małych sadzonek i patyczków. Ale potem czekam dwa lata, zanim je rozmnożę mijają kolejne dwa lata nie powiem nawet ile roślin zjadły mi ślimaki. Teraz wiem co sadzić a czego nie.
Z czołówką sadziłam po raz pierwszy ale tu było dużo osób czołówkowych

W tym roku zakwitła jarzmianka z siewki i wszystkie bodziszki żałobne od Ewy sadzone rok temu, mają po dwa kwiatostany narazie, ale się cieszę.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Magleska 09:45, 09 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18741
Ula azalki ślicznie rosną i kwitną
Bodziszek widzę ,że też się rozpanoszył na całego

Dziękuję za fotki i wczorajszy dzień

Wpadnę na kawkę popodziwiać na żywo
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Urszulla 10:02, 09 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
mirkaka napisał(a)


O, to wstajesz tak wcześnie jak ja
Azalie masz w pięknych kolorkach, często pachną, ja mam też dwie pachnące
Fajna sąsiadka, Co tam od nie przytachałaś?
Popadało ? długi weekend był wszędzie suchy i ciepły, ale teraz u mnie bardzo zimno i nareszcie podlało ogród


Wybierałam pachnące- klondynkę i gold dust.
Od sąsiadki przytachałam reklamówkę cebulic, a potem jeszcze pojedyncze roślinki ale Ci nie napiszę wszystkiego, skleroza wysoką trytomę, lilie tygrysie które pewnie ślimaki załatwią i jeszcze coś fajnego tylko nazwy nie pamiętam. Muszę zapytać to napiszę.

Trochę ogólnych fotek udało mi się zrobić


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:23, 09 maj 2024


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21884
Magleska napisał(a)
Ula azalki ślicznie rosną i kwitną
Bodziszek widzę ,że też się rozpanoszył na całego

Dziękuję za fotki i wczorajszy dzień

Wpadnę na kawkę popodziwiać na żywo


Super
Madzia, bodziszek wykonuję swoje zadanie na inne czekam. Generalnie podsumowując obserwacje, u mnie sprawdzą się korzeniaste i może łąkowe, mniej kantabryjskie i czerwone. Sama jestem ciekawa, bo wbrew pozorom trochę się ich uzbierało. Przyjedziesz to zobaczysz.

Piwoniowa- doczekałam się tej rabaty po 10 latach, piwonii z podarowanych 2 lata temu kłączy

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 11:48, 09 maj 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Magleska napisał(a)
Ula azalki ślicznie rosną i kwitną
Bodziszek widzę ,że też się rozpanoszył na całego

Dziękuję za fotki i wczorajszy dzień

Wpadnę na kawkę popodziwiać na żywo

I koniecznie weź do Niej aparat !
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies