Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Rododendronowy ogród II.

Pokaż wątki Pokaż posty

Rododendronowy ogród II.

Bogdzia 16:39, 30 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Kasya napisał(a)


Ja mam ten i bardzo polecam, dobre zdjecia, dużo się nauczyłam


Sporo jest takich wydawnictw , jedne lepsze , drugie gorsze ale z kazdego mozna się uczyc i z internetu równiez bo tu przeciez jest mnóstwo wiadomosci.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:41, 30 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
m_gocha napisał(a)
Bożenko ja do Ciebie po poradę, jeśli można...
Niestety mój orzech, na którym były trzy budki lęgowe dla szpaków został ścięty .
Nie wyobrażam sobie wiosny bez szpaków w moim ogrodzie, bez ich śpiewu i świstów . Bez podglądania ich zalotów a potem karmienia piskląt czy pierwszych lekcji latania

Powiedz mi czy zawieszenie budki na jabłoni około 2-3 metry nad ziemią ma sens?
Albo na pniu w grupie tuji?

Jak dobrać miejsce i stanowisko ?


Ma sens powies je to wystarczająca wysokosc. Szpaki chętnie gnieżdza sie na otwartej przestrzeni tak ze nawet na budynkach można wieszac.Tez lubie je obserwowac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Bogdzia 16:43, 30 lis 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
anna_t napisał(a)
Bożena u Ciebie rododendrony tez chyba juz muszą dzielić się przestrzenią w korzeniach z drzewami? myślisz ze towarzystwo brzóz jest niedobre dla rodków?


U mnie sporo rh rosnie w pobliżu dużych drzew ale rosły równoczesnie z drzewami tak że przy sadzeniu nie było problemów z korzeniami. Pod brzozami tez rosna i przy sosnach , oczywiscie drzewa zabieraja im wodę więc jak nie pada to co dzień jest podlewanie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
17:50, 30 lis 2017
ładną masz zimę pozdrawiam ...ciepełka życze
eVka 17:57, 30 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Bogdzia napisał(a)


Jesli masz rodzinę w Konstantynowie to kup własnie u Ciepłuchy.W tym roku otworzył nowy punkt i ma tam nie tylko swoją produkcję, były tez np powojniki , róze , byliny, duży teren, tak ze mozna sie obkupic.Pozdrówka.


Jeździmy do nich raz, dwa razy w roku, więc kolejna wyprawa będzie na bank na wiosnę duuużym autem, co by rodki i inne roslinki nakupować.
Ciotka.mieszka dosłownie parę ulic dalej
Pozdrawiam z Wrocławia! W łódzkim widzę zima pełną parą. Widoki u Ciebie jak z Narnii.
____________________
anna_t 21:37, 30 lis 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Bogdzia napisał(a)


U mnie sporo rh rosnie w pobliżu dużych drzew ale rosły równoczesnie z drzewami tak że przy sadzeniu nie było problemów z korzeniami. Pod brzozami tez rosna i przy sosnach , oczywiscie drzewa zabieraja im wodę więc jak nie pada to co dzień jest podlewanie.

u mnie tez by rosły razem z drzewami, wszystkie rośliny to przedszkolaki
dzięki za uspokojenie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
m_gocha 00:48, 01 gru 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Bogdzia napisał(a)


Ma sens powies je to wystarczająca wysokosc. Szpaki chętnie gnieżdza sie na otwartej przestrzeni tak ze nawet na budynkach można wieszac.Tez lubie je obserwowac.
Dzięki Bożenko
Ależ się ucieszyłam tymi wieściami
Przyznam, że widziałam u kogoś na O. budkę zawieszoną na wysokim słupku i niczym nie osłoniętą i były tam szpaki. Tylko nie wiem czy to nie jest trochę narażanie zwłaszcza młodych piskląt np.na upał. Jednak gałęzie drzewa sprawiają, że miejsce jest bardziej zaciszne
Taki słupek byłby dodatkowo o tyle dobry bo chroniłby ptaki przed kotami, które niestety przychodzą od sąsiadów
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Basilikum 06:33, 01 gru 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Bogdziu ale u Ciebie przypudrowalo
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
zawitka 11:12, 01 gru 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Puder już spadł ogród jakby zasnął.Pozdrawiam i zdróweczka życzę
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
paniprzyroda 21:18, 08 gru 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Coś cicho u Ciebie No to buziak zostawiam.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies