Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Pokaż wątki Pokaż posty

Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Dorka 23:50, 27 wrz 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
hm, czyli jednak jeszcze poszerzyć te rabaty ? i co wtedy ? tak jak pisała Bata dać coś innego za horti ? wydawało mi się, że to dobry pomysł z miskantami
____________________
Dorota Białołęka
Tess 08:27, 28 wrz 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dorotko, połączenie horti z miskantami jest super.

Ale po kolei:

1. Popieram Beatę i Danusię, żeby poszerzyć rabaty.

2. Potrzebne jest pośrednie piętro pomiędzy żurawkami (i tymi innymi niskimi roślinkami) a świerkami.

3. Horti jest takim piętrem, ale moim zdaniem, one są za rzadko. Albo bliż do siebie, albo pomyśl czym "połączysz" tę kompozycję w całość.

4. Piętro to nie muszą być krzewy, to mogą być inne rośliny, byle były dostatecznie wysokie: np. zawilce japońskie, jeżówki, tawułki, ostróżki, itp.

Jako piętro możesz też posadzić inne hortensje, ogrodowe.

I jeszcze jedno - nie musisz tego piętra sadzić już w tym roku. Póżno już jest, zima za pasem.
Posadź to, co masz, zostawiając miejsce na drugie piętro.
A roślinki na te brakujące miejsca skompletujesz na wiosnę (forumowicze pomogą).

Co do miejsca na to środkowe piętro: oprócz poszerzenia rabat jest inny sposób - można skrócić gałązki świerka. Nie obciąć całe, tylko końce. Ja tak robię z daglezją, mogłam Ci pokazać, tylko się nie zgadało.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
beta 09:08, 28 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Dorotko, posłuchaj Tereski, ona dobrze radzi

jak masz siłę i czas to poszerz rabaty, wsadź to co masz, wiosną zobaczysz co i jak

chociaż ja bym teraz chyba już nie poszerzała-mało czasu, po prostu wsadź horti i całą resztę tak jak planowałaś, zawsze na wiosnę możesz poszerzyć

tylko nie myśl sobie Dorotko, że to co kupiłaś jest złe-bo to naprawdę bardzo dobry wybór, zresztą Szefowa potwierdziłą

a na wiosnę bez nerwacji dopieścisz sobie tą rabatę

głowa do góry i do dzieła

alem się dziś rozpisuję
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Joaska 10:09, 28 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Dorota ja też jestem za poszerzeniem rabaty, nasadzenia jakoś tak mi "wchodzą" pod świerki, i brakuje tego środkowego piętra, mogą to też być miskanty....
poza tym roślinki fajnie dobrane
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Dorka 12:05, 28 wrz 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Bardzo dziękuje dziewczyny za podpowiedź, macie słuszność Tess - i Ty kiedyś powiedziałaś, że się nie znasz - Ty kłamczucho jednak to prawda, że ważne jest spojrzenie z innej strony bo ja już się zafiksowałam ok, rabaty poszerzę, wsadzę to co mam i zastanowię się co jako piętro pośrednie, tylko muszę wziąć pod uwagę fakt, iż będzie to cień przy świerkach, więc możliwości będą ograniczone. Mam nowego powera miłego dzionka życzę
____________________
Dorota Białołęka
iza_1611 19:16, 28 wrz 2012


Dołączył: 24 lip 2012
Posty: 324
super zakupki

co Ty biedna wymyśliś pośrodku??? już jestem ciekawa....

Trzymam kciuki...
____________________
Iza Już nie tylko trawnik :-)
Dorka 20:59, 28 wrz 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Mówiliście żebym poszerzyła rabaty ......................... ? no to poszerzyłam

Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze, tylko teraz muszę się zastanowić co dosadzić bo moja koncepcja runęła
____________________
Dorota Białołęka
beta 21:39, 28 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Dorka napisał(a)
Mówiliście żebym poszerzyła rabaty ......................... ? no to poszerzyłam

Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze, tylko teraz muszę się zastanowić co dosadzić bo moja koncepcja runęła


Dorka ale Ty powera masz Dziewczyno

a widziałaś jak u Gosi Szefowa przed Horti pęcherznice sadziła super to wygląda
wklejam link

http://www.ogrodowisko.pl/watek/470-kubusiowo?page=555
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Dorka 23:37, 28 wrz 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Beatko widziałam u Gosi ale czerwona pęcherznica jest fajnym tłem dla horti na otwartej przestrzeni, myślisz , że na tle świerków jeszcze ciemna pęcherznica nie zrobi zbyt ponurego klimatu ? - powiedz
____________________
Dorota Białołęka
beta 08:52, 29 wrz 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
no własnie tak tez sobie pomyslałam że te bordowe będą u Ciebie za ciemne

a może tawuły lub po prostu wyższe hosty?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies