Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Pokaż wątki Pokaż posty

Chcę mieć piękny ogród....... i to jest mój problem

Tess 15:39, 01 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Czy będzie za ciemno z pęchcerznicą? Nie sądzę.
Przecież teraz masz tam bardzo jasno - świerki dają bardzo jasne tło.
Zobacz tutaj - wprawdzie świerki są za płotem u sąsiada, ale na ich tle widac pęcherznicę - świetnie komponuje się z białymi kwiatami:


(zdjecie Justi - Ogród w Alei Lipowej)

Pęcherznice sa bardzo różne - ciemne (chyba Diabolo), ale i czerwone, i żółtozielone

Coś wybierzesz przez zimę Więc sadź, co masz, a do wiosny popodglądasz w innych ogrodach i znajdziesz natchnienie

Jestem pod wrażeniem szybkosci podejmowania decyzji Ma być szerzej? Ciach, mach i już jest!

Buziam
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Milka 15:41, 01 paź 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ale to zdjęcie piękne...te liście na trawce..
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Dorka 14:40, 02 paź 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Kochane moje dzięki za wszelkie uwagi sadząc w sobotę niestety strasznie się przeziębiłam i nie dokończyłam wszystkiego muszę teraz zebrać siły więc moje wypowiedzi mogą troche nie mieć składu .
Muszę przyznać, iż faktycznie ciekawie wygląda z tymi pęcherznicami, tylko nie wiem, czy miałabym dać wszystkie takie same i ciemne ? żółto-zielone raczej nie, ponieważ zleją się z horti. Czy dodać też inne rośliny co by nie było zbyt monotonnie ale i nie haotycznie ? No i czy w ogóle myślicie o wsadzeniu za horti czy pomiędzy ?

tak jest po wsadzeniu
____________________
Dorota Białołęka
beta 14:51, 02 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Cześć Dorotko

bidulo, uważaj na siebie i ciepło sie ubieraj bo pogoda zdradliwa

fajnie te nasadzenia wyglądają

teraz ta pęcherznica to chyba lepiej pomiędzy horti by wyglądała, sama nie wiem

a może jakieś zdjęcie z szerszej perspwktywy?

ściskam mocno
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Tess 14:55, 02 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
O, to dbaj o siebie

Zajrzyj tu, na tej stronie Dominika ma fajne nasadzenia pod świerkiem. Wprawdzie ona ma jeden, ale to pokazuje, jak i co można posadzić
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki

Nie spiesz się z decyzjami, co posadzić. Masz całą zimę, by poszukać inspiracji

A co do zółto-zielonej pęcherznicy, że się zleje - wcale tak nie uważam. Jakiś akcent limonkowy podkreśliłby limonkowość Limki
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
popcorn 15:12, 02 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zdrowka! Dalabym i zolta i pecherznice diabolo fajnie by tam wygladaly! Z hortensjami sie raczej zolta nie zleje, troche inny odcien maja, a zolta pecherznica ladnie by z niebieskoscia swierkow grala
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
Tess 15:33, 02 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Karola, dzięki za poparcie
Dorka, do świerków srebrnych doskonale pasuje kolor żółty.
A że samej żólci dać nie możesz (strasznie by biła po oczach), to trzeba będzie dodać innych kolorów, w tym także bordowego
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Dorka 15:42, 02 paź 2012


Dołączył: 25 lip 2012
Posty: 408
Dziękuję ślicznie za troskę muszę o siebie zadbać, bo jeszcze duuuuuuuuuuuużo mam do posadzenia
Beatko, jak córki udostępnią mi normalny aparat to spróbuję zrobić szersze zdjęcie ale i tak będzie to trudne bo ta rabata ma kilka metrów długości
Teresko ".......Jakiś kacent limonkowy podkreśliłby limonkowość Limki ........." noooooooooo to bardzo mnie przekonuje tak u Dominiki nie trzeba wiele bo ładnie rozrasta jej się świerk do samej ziemi a u mnie jest podcięty więc stąd konieczność
Popcarol ale kusicie
Ciekawe, czy to przypadek, że mam posadzone w innym miejscu 2 pęcherznice Luteus żółte no to może trza je wsadzić do horti ? mam 4 horti więc ewentualnie wsadzić na przemian żółtą i bordową czy 2 żółte i 2 bordowe ?
____________________
Dorota Białołęka
Tess 15:48, 02 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ty sie nie naśmiewaj z mojej argumentacji
widziałaś limonkową rabatę Gosi (kaisog1)?
Posadziła limki, przed nimi hosty zielonożółte, a przed nimi, jako najniższe piętro - citronelki. a jakiego koloru sa citronelki, no jakiego???
A rabata wyglada super

A gdzie ty masz te pęcherznice? Bo obleciałam cały ogród i nie znalazłam.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
justi 16:03, 02 paź 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
O moja rabatka
Witaj Dorka!
Jeśli chcesz pęcherznicę to muszę Ci powiedzieć że ja ją minimum 2 razy w sezonie baaardzo mocno tnę.
Rozrasta się okropnie. Będę tam wymieniać horti na Limelighty. Dwie już siedzą. W ogóle to mam bałagan na tej rabatce. Między żurawkami a bukszpanem siedzą cebule białych tulipanów. Rozjaśniam jak tylko mogę, bo to cienista strona, a chcę utrzymać tonację black&white Wkleję Ci ładniejsze zdjęcie, znaczy nieco jaśniejsze

(oczywiście jeśli nie chcesz tego zdjęcia na stałe , napisz to usunę)


____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies