Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu

Ozz 18:40, 17 sty 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ano, to z niedawno założonego Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, tu trochę dalsza perspektywa, robi na żywo wrażenie i można wszystkiego pomacać Tam w środku są takie kieszenie z filcu i w nich są powsadzane te rośliny.

SOB to bardzo fajne miejsce - duża przestrzeń pod nowe kolekcje i od razu myślą o rozruszaniu programów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych

mają też fajną wieżę widokową skąd sporą część panoramy Śląska widać:
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
gusiarz 18:40, 17 sty 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Ot i cała Ozzi - "skroman ściana"
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Gabrysia_ 18:47, 17 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 4788
Zobaczyłam sobie Twój balkon
Ja w bloku miałam większy,ale nie mogłam mieć dużo donic,bo dzieci były małe i często sie tam bawiły.
A mieszkałam na trzecim piętrze,to możesz sobie wyobrazić jak któreś by wpadło na pomysł,żeby coś wyrzucić przez balkon

Fajne,że są plany na większe ary!
Trzymam kciuki
Od marzeń wszystko się zaczyna...
"Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki..."
____________________
gusiarz 19:40, 17 sty 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Ozinko - fajnie to wygląda, prawda?
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Ozz 20:00, 17 sty 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Super, chyba sobie połażę trochę po tym GAPie
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Gosiniak 20:06, 17 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Wpadłam, a tu co? Ścianka nowa- rewelacyjna, no chyba nie dasz się prosić......ona już do Ciebie gada- zrób mnie na balkonie......Mam rację?
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
Magda70 20:13, 17 sty 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
gusiarz napisał(a)
Ozinko - fajnie to wygląda, prawda?


Świetna Fajne pomysły są na tym GAP-ie
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
gierczusia 20:18, 17 sty 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ozz napisał(a)
Ano, to z niedawno założonego Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, tu trochę dalsza perspektywa, robi na żywo wrażenie i można wszystkiego pomacać Tam w środku są takie kieszenie z filcu i w nich są powsadzane te rośliny.

SOB to bardzo fajne miejsce - duża przestrzeń pod nowe kolekcje i od razu myślą o rozruszaniu programów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych
Ozzz Ty jesteś niesamowita ... Ależ masz " zasięg "... Ten Mikołów .. Jest ode mnie 15 min samochodem ...a ja tam jeszcze nie byłam wstyd !! Nieeeee wstydzior !!!
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Sebek 20:22, 17 sty 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
gusiarz napisał(a)
Ozinko - fajnie to wygląda, prawda?


Po więcej zdjęć tej ściany zapraszam tu

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/180-chelsea-flower-show-2011-zlote-medale-najlepsze-show-garden
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ozz 20:58, 17 sty 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
No kuszące są te wszelkie ścianki... a może by tak z sałaty, rzodkiewki i poziomek taką zrobić.. już to widzę a na górze pomidory koktajlowe (mam już nasiona, mam nadzieję, że są łatwe w uprawie)

A tak poważnie to trzeba obmyślić jakieś miejsce na warzywko/a w tym roku, bo poziomki już przestały nam wystarczać

Mikołów - świetne miejsce, warto tam zajechać kiedy będą otwarte oba fragmenty (jeden to ,,Główny", a w drugim podobno są stare odmiany owocowe i roślin ,,energetyczne"). Ja się bardzo cieszę, że mogłam zobaczyć taki ,,nowonarodzony" ogród botaniczny, nie często się taka okazja nadarza. Wszystko jest jeszcze strasznie malutkie, mnóstwo przestrzeni do zagospodarowania, zupełnie co innego niż ciasnota w naszym poczciwym krakowskim Mikołów został założony na terenach powojskowych i powiem, że architektura też została ładnie zagospodarowana - kamień/piaskowiec i drewno, miodzio. No i prowadzony przez pasjonatów.

Jedyny fragment Polski, którego nie miałam okazji zwiedzić - to północny-wschód, Mazury i mekka przyrodników - Puszcza. Tereny nadmorskie też znam słabiej Wiele jeszcze do odkrycia...
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies