Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu

Pokaż wątki Pokaż posty

MIKRO ogród - czyli 1 m2 nagrzanego betonu

gierczusia 08:06, 01 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Oooo śliczne .. Dokładnie tak ,jak pisze : mały zielony prezent ... Pudełko dużo robi ...u mnie też ten wiosenny zapach , a eM mnie straszy ,że od przyszłego tygodnia znowu śnieg blee
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
aneta230972 16:05, 04 lut 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Ozz dzieki za rady dot. żywopłotu To jest duża inwestycja i na lata tak więc wszystko musimy dobrze przemyśleć. A do obsadzenia jest ponad 250 m. Rezygnuję z tuji. Dopiero teraz tak zaczęłam się dokładniej przygladać i tuje są wszędzie. Monotonia. Czyli bądą serby przeplatane czymś innym. To coś musi fajnie wyglądać z serbami i również tworzyć zaporę przed ciekawskimi sąsiadami
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Tess 16:50, 04 lut 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ozzi, kurcze, jakim "sposobem sinusoidalnym"?
W instrukcji było, że warkocz się splata...

PS. Niezły z Ciebie donosiciel
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
gusiarz 17:10, 04 lut 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Ozzinko - dziękuję za rady . A link - ślipiczny

Anetko, my z mężem też zrezygnowalismy z tui na żywopłot, choć mnie jeszcze trochę kuszą. Będą ciski plus w miejscach, gdzie przydałoby się wyższe przysłonięcie grab lub - jednak - serb Pozdrowionka
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Ozz 18:43, 04 lut 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Służę

Donosiciel? A co donoszę, komu i czy ciężkie?

Tess - oplata się po prostu woków, czasem przy pierwszym ,,okręgu" potrzebne przymocowanie drucikiem a czasem nie.

Bierzesz długą i możliwie giętką gałązkę, owijasz końcówkę pędu wokół początku (tworząc taki rozmiar wianka jaki chcesz) i potem już cały czas dokładasz i okręcasz następne gałązki owijając cały czas w tym samym kierunku. Dobrze jest przy dokładaniu cofnąć się odrobinę by ,,początki" się nie pokrywały. Po pierwszych kilku okrążeniach wygląda to niezbyt foremnie, ale jak się nawinie sporo takich gałązek to coś pięknego - zwykły winobluszcz, czy gałązki lipy wyglądają bosko.... wystarczy okręcać gałązki tak jak się układają, nie zginając ich za mocno, bo można złamać.

Nie wiem czy jasno mówię Postaram się znaleźć jakiś tutorial, albo najwyżej wrzucę foto z mojej książki wikliniarskiej To bardzo proste i można zrobić wianek praktycznie ze wszystkiego.

O tu jest pokazany początek - im więcej okręcisz gałązek tym będzie ładniejszy (mogą być też czerwone z derenia, zielone z kerii itp.)
http://permaculturecottage.wordpress.com/tag/willow-wreath/
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Tess 20:48, 04 lut 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ozz napisał(a)
Służę

Donosiciel? A co donoszę, komu i czy ciężkie?

Tess - oplata się po prostu woków, czasem przy pierwszym ,,okręgu" potrzebne przymocowanie drucikiem a czasem nie.

Bierzesz długą i możliwie giętką gałązkę, owijasz końcówkę pędu wokół początku (tworząc taki rozmiar wianka jaki chcesz) i potem już cały czas dokładasz i okręcasz następne gałązki owijając cały czas w tym samym kierunku. Dobrze jest przy dokładaniu cofnąć się odrobinę by ,,początki" się nie pokrywały. Po pierwszych kilku okrążeniach wygląda to niezbyt foremnie, ale jak się nawinie sporo takich gałązek to coś pięknego - zwykły winobluszcz, czy gałązki lipy wyglądają bosko.... wystarczy okręcać gałązki tak jak się układają, nie zginając ich za mocno, bo można złamać.

Nie wiem czy jasno mówię Postaram się znaleźć jakiś tutorial, albo najwyżej wrzucę foto z mojej książki wikliniarskiej To bardzo proste i można zrobić wianek praktycznie ze wszystkiego.

O tu jest pokazany początek - im więcej okręcisz gałązek tym będzie ładniejszy (mogą być też czerwone z derenia, zielone z kerii itp.)
http://permaculturecottage.wordpress.com/tag/willow-wreath/


Dzięki Ci, dobra kobieto
Pozwolisz, że skopiuję do swojego wątku?

A na pytania postawione we wstępie odpowiadam:

Danusi, że halny To chyba lekkie
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
gierczusia 20:49, 04 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Ozz dzięki ... Wykład pierwsza klasa ... Jeszcze pytanie mam... Podpowiedź proszę jakiś rodzaj gałęzi na wianek ale takich grubych , mięsistych .. Znam derenia , fajnie się sprawuje... Tylko te gałązki ieniutkie a mnie tłuścioszki się marzą
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Ozz 21:12, 04 lut 2013


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Proszę kopiować i rozpowszechniać, plecionkarstwo się powinno szerzyć bo tego warte!

Grube gałęzie będą mniej giętkie, no chyba, że chcesz wielki wianek upleść Spróbuj np wierzby - jeśli się nie mylę to jeszcze można ją ciąc - pójść w pole przy wodzie gdzie rosną takie wierzbowe krzory i powybierać najbardziej proste i giętkie, albo leszczyna, też jest giętka mimo grubości. Ładnie się lipa układa i ma zgrabne pąki.

Najgrubsze fragmenty można delikatnie ,,w palcach" najpierw ponaginać a potem wplatać co by się nie złamały.

Wikliniarze generalnie mają w zwyczaju też różnego rodzaju moczenie wikliny - to jej dobrze robi na giętkość, ale to już wyższa szkoła jazdy i trza mieć odpowiednie oprzyrządowanie

Słyszałam też o takich ludziach co z kory plotą - też myśl do wypróbowania, generalnie da się ze wszystkiego - kabli, drutów, siana, gałęzi, nawet foliówek i gazet

ot na przykład:
http://makkirequ.pl/items/pl/koszyki/
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
gierczusia 09:30, 05 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Kurczę no właśnie nie wiem jakie to te gałęzie są ...ale muszą być dość giętkie bo Agnieszka Baraga kupiła gotowy taki wianek ( moźesz sobie u niej kuknąć ) gałęzie są grubiutkie i tak jakby z grubiutką też korą ..a wydaje się rozmiarowo niewielki ...a nie jest gładziutki tak jak dereń na przykład ..Zobaczę tę wierzbę i leszczynę, którą polecasz .. wielgaśne dzięki

Aaa ... Koszyki też fajniste
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Tess 02:05, 10 lut 2013


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies