Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do kwadratu

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do kwadratu

jazzy 14:10, 10 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Aguś, ile lat ma Twój cudny palibin? Bo ja też na bzy się czaję i nie wiem jak długo muszę czekać na takie drzewko
Ściana trzcinnika powala
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Konieczki 11:32, 12 wrz 2016


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
No cud miód malina
____________________
Zielonym do góry... :)
Pszczelarnia 14:31, 14 wrz 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gusiarzu, zobacz jak śmiesznie wygląda miodobranie u Arne: pszczelarz pobiera ramki i odwozi je na wózku do jakiegoś pomieszczenia. Ja mam transportówkę (na 9 ramek, 3 mi wchodzą do miodarki) i sobie je niosę.
A gdzie Ty kręcisz miód?

http://arnemaynard.com/journal/garden-diary/#.V9lCMjV0ddw
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
gusiarz 10:56, 18 wrz 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Sebciu - moje po bliższych oględzinach tez mają rdzę, jednak nie jest to drażniące, bo nie ma jej dużo... zresztą i tak jesień idzie i wszystko tak wygląda

Nawigatorko - Magnolia jest niezastąpiona... trzcinnik bardzo mi się podobał, a ze względu na pokrój idealnie tam pasuje

Siakowa- brzuchatego sfotografuję, jak tylko pogoda nieco dopisze... stracił już trochę liści przez suszę - cuuudownie, że nareszcie porządnie polało! Lilak bez majtek... też mi się podoba

Pszczelarnio - dziękuję po stokroć za cudowny klik do Arne! Rozmarzyłam się się po zdjęciach na ich blogu! Prawdziwa uczta... Proszę podrzucaj więcej takich wspaniałości . Jak na razie miodobrania u nas nie było... miałam młode rodzinki z odkładów (lipiec) i bardzo zależało mi na ich rozwoju i wzmocnieniu. Może jednak jeszcze uszczknę choć odrobinkę do słoiczka ... Zapisałam się na kurs dokształcający... cała zima przede mną
Co do lilaka... może to nie palibin? skoro tak rośnie... Lubię jego gołe nóżki ... nie mam pojęcia czy będzie często zarastał, bo to mój tegoroczny, późnoletni eksperyment

Beatko - cmokam równie mocno... maliny szaleją! Warto je sadzić w ogrodzie (wszystkie jagodowe) z powodu ich cen... są zabójcze

Marzenko - mnie naszło na zamiany... poprzesadzałam w rabacie z ginko... on poleciał między gabiony, a na jego miejsce posadziliśmy brzozę pożyteczną, róże, kulaski buksikowe, bergenie...
Zmieniłam też rabatę el-kę przy wejściu do domu... tam też kulaski plus ciemierniki... dojdą na pewno paprocie... a z drugiej strony el-ki, za magnolią też będą różę... to blisko tarasu... niech więc pachnie . Wymieniam żwir na korę... fotek oczywiście brak

____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
gusiarz 10:58, 18 wrz 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Jazzy - w sprawie palibinów już pisałam u ciebie... zwykły bez szybko rośnie i też ma fajne nóżki

Konieczki - w sprawie miodu i malin to się zgadza... cudu brakuje
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
ren133 11:07, 18 wrz 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Aga Czyli jest nadzieja dla mojego KF, który wygląda obecnie jak Twój w 2014
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
jazzy 11:37, 18 wrz 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
gusiarz napisał(a)
Jazzy - w sprawie palibinów już pisałam u ciebie... zwykły bez szybko rośnie i też ma fajne nóżki

Aguś, dziękuję za info. Te zwykle podziwiam u moich rodziców. Może sobie wykopię i posadzę u siebie
A wiesz, czytam Twój wątek od początku Jestem w połowie U mnie pada od wczoraj, a ja mam przednią lekturę
Buziaki i proszę o focie
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
gusiarz 14:56, 18 wrz 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Ren - KF to roślina nie do zdarcia... Już w przyszłym sezonie będą jak moje obecnie... ja je przecież wiosną mocna dzieliłam. Gdyby nie to... dopiero dałyby czadu Pamiętaj, że KF bardzo szybko rusza wiosną... tnij je przy okazji pierwszych wiosennych prac w ogrodzie. Mam też kilka kęp w donicy na tarasie i nawet jak przyschną latem, po podlaniu po godzinie, dwóch śladu nie ma po zwiniętych liściach


Jazzy... poczytaj troszkę... ale nie za dużo, bo czasu szkoda... Nachodzi mnie znów ochota na te wielopniowe przy tarasie.... i chyba na świdośliwy postawię... Szalenie mi zależy na kwitnących drzewach wczesną wiosną... radość obopólna... nasza i pszczół
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Sebek 15:41, 18 wrz 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Eeeeee, myślałem, że zdjęcia będą Zmiany trzeba jakoś udokumentować
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gusiarz 16:14, 18 wrz 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Sebciu... mam kilka zdjęć, ale niecałościwo i zupełnie nieporównawczo






Dla objaśnienia..
- na samym tyle rosnąca z mozołem, docelowo ścianka z grabu
- przed nią powiewa miskant gracilimus
- przed nim wyrudziała po podziale rozplenica wraz z rozchodnikami... naśrodku tego pasa rośnie brzózka
- przed brzozą róże okolone buksikowymi prawie-kulaskami
- na samym przodzie mini traffki a po bokach bergenia i przywrotnik.

Brunera i zawilec tymczasowo...
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies