Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród dla roślin o mocnych nerwach

Madzenka 21:51, 01 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Gabi zaniedbałam Cię ostatnio a u Ciebie takie piękne zmiany!!! piękny murek, brzozy i trawy Wiosny doczekać się nie mogę jak wszystko zacznie się rozrastać
pozdrawiam
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 06:38, 06 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Widzę, że właścicielka swój wątek też zaniedbuje
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Gardenarium 22:02, 06 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytałam cały wątek, pismo obrazkowe w 100 %, posty gorzej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabisia 14:21, 07 lis 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Dziękuję Ci Danusiu za odwiedziny

Tobie Marzenko oczywiście też!

Nic się u mnie za bardzo nie dzieje, ale codziennie przesiaduję u Was

Pozdrawiam!
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Sebek 17:08, 07 lis 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Czyli nie wygrałaś w lotto?? Lub się przyznać nie chcesz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gabisia 17:40, 07 lis 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Sebciu - jak wygram w lotto to całe Ogrodowisko dostanie ode mnie po jednym bonzaju i komplecie Bentleya)) Ale to jeszcze niestety nie dzisiaj
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
akanta 17:52, 07 lis 2012


Dołączył: 15 gru 2010
Posty: 2361
Enya73 napisał(a)


Mam zatem kilka pytań.

Proszę o pomoc zwłaszcza Danusię, bo ma żywopłoty "w małym palcu" i ogromne wyczucie estetyki oraz takich ogrodowych niuansów.

Oto mój wał:



Witam, nie mam raczej wyczucia ogrodowiskowych niuansów, ale zdaje mi się, że dodatkowy żywopłot (jeden już przecież jest u sąsiada), niepotrzebnie zabierze Ci przestrzeń. "Pożycz" sobie żywopłot od niego. Jeżeli chcesz zasłonić płot i te żywotniki to zrób tam rabatę z wyższymi krzewami z tyłu, a niższymi nasadzeniami z bylin z przodu. Mogą być krzewuszki, o różnych kolorach liści i kwiatów. Będą dobrze wyglądać na zielonym tle. Może jakieś mniejsze pęcherznice lub derenie.
Pozdrawiam

Witaj Gabi, trafiłam do Ciebie z wątku Marzeny 2007. Przeczytałam Twój wątek i mogę podpisać się pod opinią Ewy G
Skoro Twój sąsiad ma już całkiem dorodne tuje, to wykorzystaj je jako tło do innych nasadzeń u siebie Zyskasz cenną przestrzeń Szkoda, że ja nie wpadłam 6 lat temu na ten pomysł, kiedy obydwoje z sąsiadem posadziliśmy wzdłuż płotu tuje, zamiast zlikwidować ten płot i zrzucić się wspólnie na większe egzemplarze w pojedynczym szpalerze Miałabym teraz więcej miejsca przy ścieżce za stawem. No ale wtedy nie było jeszcze Ogrodowiska
Pozdrawiam serdecznie





Pozwoliłam sobie wtargnąć z uwagi na dopuszczenie słowem " zwłaszcza "
Nigdy nie wiadomo co lepsze bo bywa różnie i nie tylko jeśli wchodzi w grę zmiana sąsiada.Znajoma kupiła działkę przylegającą do innej graniczącej pięknym szpalerem z kilkunastoletnich gęsto posadzonych świerków i to był gł.atut bo chciała całkowitej izolacji.Niestety zmienił się właściciel i ten wyciął w pień szpaler.Teraz jest zmuszona zrobić nasadzenia i tylko żałuje i nie znosi tej patelni i wygwizdowa na jakim się znalazła jednego niemal dnia.W innym przypadku tak się ogołociły dołem wielkie thuje ,że zostały same czubki , siatka i dość daleko przerośnięte korzenie.I sadz tu między nimi.Więc może lepiej liczyć na swoje nasadzenia? Może inne gatunki iglaków /serby/aby choroby się nie przenosiły w razie czego i zasłonią widok pięter.Ciekawe co Danusia na to? Pozdrawiam.
____________________
Anna - Ogród dla Agusi - zgodnie z naturą
Gabisia 21:23, 07 lis 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Witam Cię Akanto i dziękuję za tę opowieść. No właśnie - nie za bardzo powinno się liczyć na sąsiada
Tobie to dobrze, bo w sąsiedztwie masz las Piękny ten Twój ogród, pełen zakamarków i tajemniczych miejsc. I taki trochę "dziki". Moja namiastka ogrodu, ze względu na swój "chusteczkowy" rozmiar musi być bardziej formalny. Ale mi się podobają nie jakieś konkretne style, ale konkretne ogrody
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 12:26, 12 lis 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Bardzo proszę o pomoc mam kłopoty z kilkoma iglakami
Te serby sadziłam na koniec września.
Sadziłam z gruntu, w ziemi obojętnej i niezbyt głęboko.
Wyglądają niezbyt zdrowo
Już jeden świerk (w innym miejscu) mi zbrązowiał całkowicie.
Ratunku! Co robić?



____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Gabisia 12:33, 12 lis 2012


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Kolejnym problemem jest jałowiec.
Na początku sierpnia zrobił się od środka bardzo jasno zielony, potem żółty, potem zbrązowiał.
Nie usechł i tych igieł brązowych nie da się otrzepać.
Spryskałam go topsinem, mikoryzą ale to nie pomogło.
Czy da się to drzewko jeszcze uratować?

____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies