Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zanim zupełnie zepsuję to, czego jeszcze nie zaczęłam...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zanim zupełnie zepsuję to, czego jeszcze nie zaczęłam...

Milka 13:54, 27 mar 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sonny napisał(a)
Późnym latem rozdzielałam żurawki Blackberry Jam. Wyszło 100 doniczek, więc przede mną sadzenie do gruntu. Część będzie wkomponowana między bukszpany przy tarasie, a część jako obwódki naprzmiennie z żółtą trzmieliną i turzycą Evergold.


Tutaj pomiędzy tuje i bukszpany dosadzę lawendę, a za tawułą hortensje Limelight.


Czy macie może jakieś uwagi? Jeśli tak to bardzo proszę o głos


Ojej, ta ilość robi wrażenie
Ja powoli od żurawek uciekam, dużo z nimi pracy, po 4-5 latach się starzeją i trzeba wymieniać.
Połączenie fajnie wymyśliłaś
jakos lawenda do bukszpanów mi nie pasuje, ale kto wie, może to fajnie wyjdzie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sonny 10:46, 31 mar 2017


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Betka napisał(a)
Witam się i ja wiosna robi to ze chęci do prac ogrodowych są większe! Zapowiada sie u ciebie pracowity sezon będę kibicować i podglądać a jak będę umiała to i cos podpowiem pozdrawiam


To prawda Mój mąż ostatnio stwierdził, że zachowuję się jakbym była w amoku, a ja ciągle mam wrażenie, że pracuję za mało intensywnie.
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
sonny 10:55, 31 mar 2017


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Milka napisał(a)


Ojej, ta ilość robi wrażenie
Ja powoli od żurawek uciekam, dużo z nimi pracy, po 4-5 latach się starzeją i trzeba wymieniać.
Połączenie fajnie wymyśliłaś
jakos lawenda do bukszpanów mi nie pasuje, ale kto wie, może to fajnie wyjdzie


Pracy przy żurawkach jest bardzo dużo, ale robią natychmiastowy efektMoi znajomi nie chcą się w nie bawić właśnie ze względu na konieczność odmładzania tych roślin itp. Kurcze, a ja mam bardzo dziwne podejście, bo w każdej płaszczyźnie chcę mieć trochę inaczej niż inni. Oczywiście za cenę dodatkowej pracy, np. w domu mam podłogi białe (łazienki) i grafitowe (wiatrołap, hol, kuchnia) - na dodatek ten grafit jest w połysku. Do tego wszystkiego schody wybarwione na bardzo ciemny kolor i takie drzwi. Po prostu masakra, jeśli chodzi o praktyczne podejście, ale ...u wszystkich, których znam jest mega praktyczniePozdrawiam.

Ps.

Zapomniałam o tej lawendzie. Bardzo mi się podoba u Borbetki. Również pozdrawiam
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
sylwia_slomc... 11:20, 31 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
sonny napisał(a)


To prawda Mój mąż ostatnio stwierdził, że zachowuję się jakbym była w amoku, a ja ciągle mam wrażenie, że pracuję za mało intensywnie.

Ha ha ha dobre mój już dawno do tych samych wniosków doszedł do tego powiedział, że się robię monotematyczna bo tylko o ogrodzie i roślinach gadamy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:26, 31 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Żurawkowe przedszkole masz , będzie ładnie jak się rozrosną, a opuchlaków nie masz jak żurawki w takich ilościach?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sonny 11:29, 31 mar 2017


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
sylwia_slomczewska napisał(a)
Żurawkowe przedszkole masz , będzie ładnie jak się rozrosną, a opuchlaków nie masz jak żurawki w takich ilościach?


Odpukać Na razie nie zauważyłam, ale już się boję.
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
sylwia_slomc... 11:32, 31 mar 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
jak nie masz to nie dziw , że żurawki ładnie sie rozrastają, moje coś w zeszłym roku zaczęły wypadać , chyba jakiś grzyb, ale ja mam nie dużo to najwyżej tiarellami zastąpię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 12:01, 31 mar 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sonny napisał(a)


Pracy przy żurawkach jest bardzo dużo, ale robią natychmiastowy efektMoi znajomi nie chcą się w nie bawić właśnie ze względu na konieczność odmładzania tych roślin itp. Kurcze, a ja mam bardzo dziwne podejście, bo w każdej płaszczyźnie chcę mieć trochę inaczej niż inni. Oczywiście za cenę dodatkowej pracy, np. w domu mam podłogi białe (łazienki) i grafitowe (wiatrołap, hol, kuchnia) - na dodatek ten grafit jest w połysku. Do tego wszystkiego schody wybarwione na bardzo ciemny kolor i takie drzwi. Po prostu masakra, jeśli chodzi o praktyczne podejście, ale ...u wszystkich, których znam jest mega praktyczniePozdrawiam.

Ps.

Zapomniałam o tej lawendzie. Bardzo mi się podoba o borbetki. Również pozdrawiam


To prawda. W swoim czasie kupiłam 300 sztuk, jeszcze mam ich pełno, choc rozdawałam na potęgę..stale zmieniam im lokalizację, bo rosliny rosna i znowu sa zagłuszone
Mój ogród tez raczej nietypowy, jest rys indywidualny, bo uważam, że ogród robimy dla siebie, odzwierciedla nasza osobowość
A ja mam w domu wszystkie podłogi białe, bo dominuje biel, nawet w kuchni, mniej mam roboty, niż były kafle, teraz dechy..praktyzcne nie zawsze cieszy, no nie??
Nie kojarzę bukszpany z lawendami u Borbetki, a znam wątek i ją osobiście
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 12:02, 31 mar 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ha ha ha dobre mój już dawno do tych samych wniosków doszedł do tego powiedział, że się robię monotematyczna bo tylko o ogrodzie i roślinach gadamy

My też
gorzej, nudzimy się w towarzystwie, gdzie nie maniaków ogrodowych
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sonny 13:41, 31 mar 2017


Dołączył: 08 sie 2012
Posty: 180
Milka napisał(a)


To prawda. W swoim czasie kupiłam 300 sztuk, jeszcze mam ich pełno, choc rozdawałam na potęgę..stale zmieniam im lokalizację, bo rosliny rosna i znowu sa zagłuszone
Mój ogród tez raczej nietypowy, jest rys indywidualny, bo uważam, że ogród robimy dla siebie, odzwierciedla nasza osobowość
A ja mam w domu wszystkie podłogi białe, bo dominuje biel, nawet w kuchni, mniej mam roboty, niż były kafle, teraz dechy..praktyzcne nie zawsze cieszy, no nie??
Nie kojarzę bukszpany z lawendami u Borbetki, a znam wątek i ją osobiście


Z tym (nie)praktycznym to mam jeszcze jeden słaby punkt: uwielbiam wysokie obcasy
A bukszpany z lawendą widziałam tutaj:
Umiejętne zestawianie roślin, zgrane duety - wyłącznie przykłady kompozycji strona 2
____________________
Aneta Zapanować nad chaosem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies