Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » "Ogród japoński po polsku"

Pokaż wątki Pokaż posty

"Ogród japoński po polsku"

Selly 11:44, 06 mar 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Ayna napisał(a)
Zastanawiam się, czy posadzenie pod płotem (patrz zdjęcie z przyciętą lipa) trzmieliny "emerald gaiety", która będzie się po nim wspinać jest dobrym pomysłem. Wygląd płotu od mojej strony jest - delikatnie mówiąc - średni, a trzmielina jest zimozielona, więc jak zarośnie to nie będę go oglądać.


Ale trzmielina dość wolno rośnie. Będziesz czekać baaaaaardzo długie lata na zasłonięcie tego płotu.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Ayna 19:56, 15 mar 2014


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Dzisiaj wieje, że głowy mało nie urwie. Z pracy w ogrodzie nici, więc przynajmniej kupiłam sobie bratki...
Mam zamiar postawić je przed drzwiami, ale zrobię to później (jak przestanie wiać), bo inaczej będę ich szukać po całej wiosce.

____________________
"Ogród japoński po polsku"
iwonaal 08:14, 16 mar 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Pozdrawiam
____________________
Zakochana w ogrodach
Selly 07:58, 17 mar 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Pięęęęękne bratki
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Ayna 09:41, 19 mar 2014


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Selly, kupowałam w Roslinarium tak jak mówiłaś
____________________
"Ogród japoński po polsku"
hanka_andrus 11:11, 19 mar 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ciągle przegapiam Twoją furtkę. Czerwoną szmatkę zawieś na niej, prędzej zobaczę.

Bratki śliczne, Ja po nie wybiorę się za tydzień. Ja szukam drobnych blady błękit lub fiolet.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
bql3 22:14, 18 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
witam,

Pani Aniu - są już u Pani jakieś już efekty pracy w ogrodzie japońskim?

pozdrawiam
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
bql3 19:47, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ayna,

Coś się tak zabunkrowała w swym ogrodzie i znaku życia na "wątku" nie dajesz, czekamy na jakieś Twoje realizacje i fotki z japońskiego ogrodu.

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Ayna 11:40, 28 wrz 2015


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 179
Przepraszam wszystkich, którzy tu zaglądają, że tak długo nie dawałam znaku życia. Niemniej Ogrodowisko czasami poczytywałam. Niestety jak to w życiu bywa nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli. Na razie z przyczyn ode mnie niezależnych realizacja mojego ogrodu opóźnia się i to dość znacznie. Skoro w moim ogrodzie nic się nie działo, to nie ma o czym pisać .
W tym roku gmina remontowała drogę biegnącą przed moją posesją i zrobili chodnik . Jest super, ale... w związku z powyższym ja muszę przeprojektować cały frontowy ogród i podjazd. Jedyny plus w tym wszystkim, że nie został do tej pory wykonany (tzn. zarówno ogród jak i podjazd). Chyba bym nie przeżyła demolki. Jednakże będąc uziemiona z pracami ogrodowymi okazałam się być "kokoszką", czyli chciejstwo tego co mi się podoba przeważyło i nakupowałam cebul tulipanów. W większości są to cebule tulipanów pełnych, ponieważ przypominają mi kwiat piwoni. Oczywiście w przyszłym roku zapewne będą wysadzane przed płot, lub zacznę je "rozrzucać" po ogrodzie. W przyszłym roku wiosną pokażę Wam "efekt kokoszki".
Na dodatek część ogrodu (na szczęście z tyłu domu i dość niewielką) muszę przeznaczyć na tzw. ogród użytkowy, czyli zostały posadzone maliny i czekają na swoją kolej borówki wysokie. Postulat zgłoszony przez mojego eM oraz córkę. eM co prawda na samym początku zastrzegł, że ogród to będzie moja sprawa, ale chyba powoli zaczyna się wkręcać w ogrodnictwo...
Uff, ale się napisałam. Mam nadzieję, że kluczową kwestię wyjaśniłam i jeszcze raz proszę o cierpliwość...
____________________
"Ogród japoński po polsku"
bql3 07:18, 03 paź 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1274
Ayna witam,

Pomysł z mostkiem u mnie pozostanie w strefie marzeń i będzie nie osiągalny ze względu na małą powierzchnię ogrodu, która niweczy pewne inwestycje ( w tym przypadku pomysł z mostkiem ) - lecz sobie to zrekompensuję w inny sposób no ale jest to coś za coś i muszę się z tym pogodzić.
Gorąco pozdrawiam i trzymam Cię za słowo z nadzieją że doczekam się też u Ciebie realizacji Twojego ogrodu w podobnym klimacie.


Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies