Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak więcej błędów nie popełnić......

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak więcej błędów nie popełnić......

Aneta1309 22:03, 12 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
katarzynkak napisał(a)


przyszłam się przywitać Anetko

bardzo mi się podoba w Twoim ogrodzie,
hortensje masz mega wypasione ..ślicznie wyglądaja zza rogu domu i ładnie komponują się z lawendą. Naprawdę pięknie.

A co do donic to masz zdolnego Mężulka.

Pozdrawiam serdecznie,
k

Witaj,dziękujemy ja i hortensja kurcze jak to miło kiedy efekty naszej pracy ktoś inny potrafi docenić zwłszcza jak bliskie otoczenie tego nie rozumie.A mężowi przekażę może go to zmotywuje do dalszych prac i nie będzie trzeba focha strzelać.

____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
katarzynkak 22:38, 12 lip 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Anetka, jak rozmnażasz rozplenicę?
A moze próbowałas też z żurawkami?
Ja na razie głównie byliny pociachałam na jesieni i zrobiłam sobie sadzonki bukszpanów, ale chętnie dowiem się więcej
Zawsze to jakaś oszczędność, chociaż własne sadzonki są mniejsze i trzeba trochę dłużej czekac na efekt.

____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
agata19762 22:44, 12 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Anetko moje wrzosy też startują ...
też o tym pisałam kilka dni temu...
zwariowany świat mamy !!!

pogoda zbzikowała a z nią cała przyroda
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Aneta1309 22:53, 12 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
O rozplenicy napisałam u Ciebie.Żurawki też dzieliłam przez podział,bukszpany również ukorzeniałam ale na nie to trzeba będzie trochę poczekać. W tym roku próbowałam z lawendą i wrzosami i ...udało się wiosną uciełam kilka gałązek lawendy takich półzdreniałych i wsadziłam do ziemi praktycznie wszystkie się ukorzeniły. Wrzosy wsadziłam do torfu kwaśnego i tu sukces uzależniony od odmiany na szczęście te które najbardziej lubię ukorzeniły się najlepiej.
Pewnie że na te roślinki trzeba będzie dłuzej poczekać ale ja i tak ogrodu od razu nie dam rady zrobić więc szczepię te rośliny.
Bylin na razie u mnie mało ale z moich obserwacji w szkółkach wynika że ceny mają dość wysokie także warto kupić kilka egzemlarzy i zrobić z nich kilkanaście.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 22:55, 12 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
agata19762 napisał(a)
Anetko moje wrzosy też startują ...
też o tym pisałam kilka dni temu...
zwariowany świat mamy !!!

pogoda zbzikowała a z nią cała przyroda


No właśnie u kogoś o tym czytałam to juz teraz wiem, ze u Ciebie. Normalnie siok
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
katarzynkak 22:57, 12 lip 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Aneta1309 napisał(a)
O rozplenicy napisałam u Ciebie.Żurawki też dzieliłam przez podział,bukszpany również ukorzeniałam ale na nie to trzeba będzie trochę poczekać. W tym roku próbowałam z lawendą i wrzosami i ...udało się wiosną uciełam kilka gałązek lawendy takich półzdreniałych i wsadziłam do ziemi praktycznie wszystkie się ukorzeniły. Wrzosy wsadziłam do torfu kwaśnego i tu sukces uzależniony od odmiany na szczęście te które najbardziej lubię ukorzeniły się najlepiej.
Pewnie że na te roślinki trzeba będzie dłuzej poczekać ale ja i tak ogrodu od razu nie dam rady zrobić więc szczepię te rośliny.
Bylin na razie u mnie mało ale z moich obserwacji w szkółkach wynika że ceny mają dość wysokie także warto kupić kilka egzemlarzy i zrobić z nich kilkanaście.


Anetko nie wiedziałam, ze tak mozna rozsadzać lawende. Tez spróbuje koniecznie, ale czy to tylko wiosną, czy teraz też mogę wetknąć?
Masz dobrą rękę
Wiesz, niektóre rośliny kosztują niewiele, ale jak się ich kupuje np. 30 szt to już kwota jest spora. Ja mam duży ogród i też szukam oszczędności, a poza tym to duża frajd mieć swoje roślinki

Mi najlepiej wyszło dzielenie kocimiętki, szałwi omszonej i rudbeki.
Jeśli chcesz, to mogę Ci wysłac jesienią rudbekie, bo mam aż za dużo
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Aneta1309 23:27, 12 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Powiem szczerze że nie wiem czy teraz można ale wydaje mi się że teraz kwitnie to raczej trzeba poczekać i spróbować po przekwitnięciu wtedy będzie większa szansa że się przyjmie. Sadzonki lawendy wsadzałm w ukorzeniacz a wrzosów chyba nie.
Widzisz sama też tak mam jak mogę zaoszczędzić to próbuję a kasę wydaję na coś nowego.
Za rudbekie bardzo dziękuję odezwę się jesienią to się na coś zamienimy ok ?nad rabatą bylinową intensywnie myślę
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
katarzynkak 23:48, 12 lip 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Anetka, jeszcze zanim zniknę, to chciałabym Cię prosić, zebyś mi napisała czym malowaliście elewacje domu? Bardzo mi sie podoba ten kolor, jest jasny, delikatny.
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Aneta1309 23:51, 12 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Muszę dokładnie męża dopytać ale z tego co pamiętam to był tynk z palety firmy KABE pierwszy kolor z próbnika.Nie wiem dlaczego ta firma ja miałam sobie tylko kolor wybrać
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
katarzynkak 23:56, 12 lip 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
ok dzieki za info.
ja zmykam
miłej nocy i do następnej pogawędki
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies