Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak więcej błędów nie popełnić......

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak więcej błędów nie popełnić......

Aneta1309 07:44, 12 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Betka napisał(a)
A mam jeszcze pytanie jak dbasz o hortensje krywasz je na zimę ? Na jakim stanowisku rosną , czy bardzo słoneczne nie będzie im przeszkadzało?



Przyznam szczerze że wcale o nie nie dbam.Od czasu do czasu jak sobie przypomnę dostaną jakiegoś nawozu do roślin kwasolubnych w tym roku tylko sypnełam Biopon hortensję niebieską dosłownie dwa razy. U mnie hortensja rośnie od północy słońca mają niewiele a wiatr z tej strony hula ze hej(za ogrodzeniem łyse pole) teraz tujki trochę to ograniczają bo podrosły. Sama się dziwię, że nie przemarza i kwitnie.W poprzednim domu miałam je na słońcu i dawały radę w upalne dni trochę więdły ale już wieczorkiem były ok, mało tego bez żadnych nawozów kwitły na niebiesko podejżewam, że odczyn gleby temu sprzyjał.Nigdy nic nie okrywam na zimę ze względu na psy, które miałam. Był taki rok kiedy się mega przejełam i poszyłam takie kapturki na roślinki tylko,że wtedy moje psy za punkt honoru sobie przyjmowały je przez noc pościągać i tym sposobem np moja magnolia wiosną miała tylko jednego pączka.Przyjełam zasadę co przeżyje to zostaje kupuję rośliny sprawdzone (ogrodowiskowe) i od tej pory strat jakoś nie ma.
Do garażu na zimę chowam tylko bugenwille ale one z roku na rok coraz gorzej kwitną oststnio robiłam sadzonki może trzeba je odmłodzić bo już pare dobrych latek mają.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Filomena 08:22, 12 lip 2014


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Witaj Anetko
pięknie u Ciebie, a hortensje prześliczne! Okrywasz je jakoś specjalnie na zimę? Moje, aby kwitły muszą być dobrze okryte
pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Betka 08:24, 12 lip 2014


Dołączył: 15 lut 2013
Posty: 3455
Dzięki za odpowiedź
____________________
Beata Ogrodowe_skarby---- Naturalny strumień,ciek wodny,rów w ogrodzie---- Wizytówka---- Indeks roślin
iwonaal 09:26, 12 lip 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Anetko, piękny uporządkowany ogród. Hortensja powala, zaraz zapisuję czy sypiesz, bo moja niebieska jest różowa pomimo sypania. Będę zaglądać
____________________
Zakochana w ogrodach
Aneta1309 09:29, 12 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Filomena napisał(a)
Witaj Anetko
pięknie u Ciebie, a hortensje prześliczne! Okrywasz je jakoś specjalnie na zimę? Moje, aby kwitły muszą być dobrze okryte
pozdrawiam


Hortensji nie okrywam chyba im dobrze w tym miejscu odziwo ogrodowe u mnie rosną lepiej niż bukietowe.
Pozdrawiam również.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 09:29, 12 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
iwonaal napisał(a)
Anetko, piękny uporządkowany ogród. Hortensja powala, zaraz zapisuję czy sypiesz, bo moja niebieska jest różowa pomimo sypania. Będę zaglądać


Zapraszam serdecznie.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
agata19762 10:53, 12 lip 2014


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
znowu tu jestem
polubiłam to miejsce ...

pozdrowienia zostawiam


____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Filomena 11:57, 12 lip 2014


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Anetko
a możesz opisać ich stanowisko, bo nazwy odmiany podobno nie pamietasz?
Ciekawi mnie też czy i jak je nawozisz.
U mnie z kolei lepiej sobie radzą krzewiaste, ale są w ogrodzie ze starodrzewiem, może to ma znaczenie?
pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Aneta1309 12:39, 12 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
agata19762 napisał(a)
znowu tu jestem
polubiłam to miejsce ...

pozdrowienia zostawiam




____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 12:40, 12 lip 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Filomena napisał(a)
Anetko
a możesz opisać ich stanowisko, bo nazwy odmiany podobno nie pamietasz?
Ciekawi mnie też czy i jak je nawozisz.
U mnie z kolei lepiej sobie radzą krzewiaste, ale są w ogrodzie ze starodrzewiem, może to ma znaczenie?
pozdrawiam


Od strony północnej rosną trochę na przeciągu. Podsypałam je w tym roku nawozem Biopon hortensja niebieska.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies