Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Verbena bonariensis - werbena patagońska

Pokaż wątki Pokaż posty

Verbena bonariensis - werbena patagońska

KasiaWB 21:42, 01 cze 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Cieszę się, że mogłam pomóc chociaż w ten sposób sama się dopiero wszystkiego uczę i nawet doradzić specjalnie nie mogę jeśli chodzi o ogród martwiłam się, że może to chwast ale Danusia potwierdziła, że werbena, więc odnotowałam pierwszy sukces w sianiu ))
ciekawe co też nam z tych siewek wyrośnie róbcie zdjęcia koniecznie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 23:33, 01 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No tak - Danusia wszystko rozdała i teraz kupić musiała
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
MagdaMisia 09:35, 25 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
Witajcie,
mam werbeny patagońskie i hastaty... kwitną na biało, różowo i fioletowo, dostałam wiosną 1 cm siewki do rozpikowania.
Nasiona pozbieram oczywiście
____________________
hanka_andrus 18:49, 25 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Patagońską dostałam od Danusi,teraz wyglądają tak:


A hastatowe nasionka chętnie przyjmę- zapisuję się w kolejkę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
an_tre 18:53, 25 lip 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
Werbenę patagońską mam obiecaną od Kasi WB, ale nasionka hastaty chętnie przyjmę
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Gardenarium 19:16, 25 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może w tym roku także będą nasionka, nie martwcie się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaWB 19:40, 25 lip 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
tak Aniu, potwierdzam, że ode mnie dostaniesz sadzonkę - w sierpniu

posadziłam werbenę w różnych miejscach działki oraz w doniczce, najdorodniejsza sztuka wygląda w chwili obecnej tak



w tym samym miejscu, z taką samą ziemią stoi doniczka dla Ani i wcale werbena doniczkowa nie jest taka jak ta w gruncie ... nie wiem dlaczego...


Ale nic się Aniu nie martw, jak nie podrosną, to wykopię z gruntu większą dla Ciebie
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
an_tre 19:45, 25 lip 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
KasiaWB napisał(a)
tak Aniu, potwierdzam, że ode mnie dostaniesz sadzonkę - w sierpniu

posadziłam werbenę w różnych miejscach działki oraz w doniczce, najdorodniejsza sztuka wygląda w chwili obecnej tak



w tym samym miejscu, z taką samą ziemią stoi doniczka dla Ani i wcale werbena doniczkowa nie jest taka jak ta w gruncie ... nie wiem dlaczego...


Ale nic się Aniu nie martw, jak nie podrosną, to wykopię z gruntu większą dla Ciebie



Kasiu nie martwię się widać werbena nie lubi ciasnoty
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
hanka_andrus 21:29, 25 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Werbeny posiane w szklarni -nowe wschody są znowu,Tylko te już nie zdążą zakwitnąć.
Stąd moje przypuszczenie,że nasion werbeny przy wysiewie nie wolno przykrywać,a tylko wcisnąć w podłoże.Ja niestety przygrabiłam dość mocno,Te co wzeszły pod koniec maja,już niedługo będą kwitły,a te co wzeszły teraz ? Jeszcze niech trochę podrosną ,wsadzę je do doniczek i będę próbować jakoś przetrzymać w zimie w pomieszczeniu..
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
MagdaMisia 22:15, 25 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 109
We Wrocławiu zimują w gruncie a na wiosnę na około roślin jest mnóstwo siewek.

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies