Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

emka 18:58, 04 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Ale mili goście do mnie zawitali
Zbyszku, dziękuję za miłe słowa, ale mój ogród dopiero zyska na urodzie, oczywiście dzięki temu forum, no i sama Szefowa mi podpowiada, dlatego musi być super; dziękuję za uwagi o trzmielinie

Sywio
, będę się powtarzać , ale masz wręcz idealny ogród, jesteś fajna robotna mróweczka i to procentuje jeszcze przekopuję się przez Twoje wątki, ale gdybym mogła przeniosłabym go do siebie
masz chwilkę, bo mój ogród potrzebuje ludzi z wyobraźnią, może coś doradzisz? ładnie proszę

pozdrawiam
____________________
Zielonym do góry
Syla 19:20, 04 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Jak Ci się jakieś miejsca u mnie w ogrodzie podobają możemy je przenieś do Ciebie tylko powiedz które ??? Na razie materiał u mnie zmęczony i czekam na słońce .... słońca mi brak
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 19:21, 04 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Zaglądnij do mojej wizytówki .... Tam są pokazane miejsca które są już co nie co zagospodarowane .... będzie łatwiej szukać
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
emka 19:23, 04 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Sylwuś masz wolną rękę, mnie się podoba wszystko bo co niby ma się nie podobać?
ps. bedę troszkę później , muszę moje dziewczęta wyekspediować do spania, bo i tak nie dadzą popisać, artystki te moje
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 19:34, 04 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Drzewka posadziłaś w rytmie, ale nie musisz a nawet nie trzeba wszystkiego sadzić tak powtarzalnie, wiadomo jest to proste, ale niekoniecznie tak musi być. Ciekawiej będzie zaplanować nasadzenia niesymetrycznie i niepowtarzalnie.

Popatrz w moje realizacje http://www.gardenarium.pl/realizacje
Są tam ciekawe rozwiązania całych ciągów roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 20:45, 04 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusiu to fakt, że przód ogrodu jest jak narazie rytmiczny, ale za to cała reszta już nie, taki mix, niestety nie zawsze udany i tam też trzeba będzie poprawiać;
dlatego przyszło mi na myśl, żeby front był właśnie taki, ale i tu mam obawy, bo jeśli coś nie wyjdzie jak "pod sznurek" to od razu będzie widać, także jeszcze nic nie jest zdecydowane

Oczwiscie Twoje realizacje to moja ulubiona lektura ale że ja z tych niezdecydowanych, łatwo nie jest. Oczy śmieją się do tego i tego i jeszcze tamtego...same cukiereczki

Potrzebuję konkretnego planu, który mnie postawi do pionu, bo inaczej pozostanie mi tylko zachwycać się Waszymi ogrodami , bo u mnie nic się nie zmieni... to tak sobie pobiadoliłam

dziękuję, że o mnie myślisz
____________________
Zielonym do góry
emka 20:46, 04 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Sylwia , odmeldowuję się
____________________
Zielonym do góry
emka 23:25, 04 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Danusiu dałaś mi do myślenia i tak sobie wydumałam, że chyba jednak pójdę w stronę nieregularnych nasadzeń, wydają się takie "bezpieczniejsze", co nie znaczy łatwiejsze do wymyślenia;
w powtarzalności boje się m.in. tego, że nie utrzymam super kształtów, linii, może wypasć jakaś roślina i trudno będzie znaleźć identyczny odpowiednik itp.

____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 23:30, 04 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nieregularne, ale z zastosowaniem większych plam, powtarzania roślin, oczywiście dekalog mój widziałaś?

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2740-ogrodnicze-wskazowki-w-projektowaniu-i-realizacji-ogrodow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:31, 04 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Próbuj sama rysować plan nasadzeń, nie ma tak łatwo

Najpierw wybierz kolorystykę i nie ma przepuść, potem do tej kolorystyki dobieraj rośliny zimozielone i kwitnące o różnym czasie. Szukaj duetów - czyli dwie rośliny posadzone obok siebie, wzajemnie się podkreślają

Czyli co z czym dobrze wygląda, spisuj sobie na kartkę, a potem wstawiaj na plan.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies