Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry :)

Gardenarium 23:57, 02 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpany tej wielkości nie dadzą efektu od razu, i chyba na metr to trzeba z 10 sztuk. Może znajdziesz większe i gęściejsze?

Ale gdyby udało się kupić gęste to wystarczy, tylko te jałowce skup do środka, i potem je ograniczaj ucinając przewodniki, żeby na bukszpan nie właziły
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:58, 02 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
emka napisał(a)
Danusiu ten mój pies nie jest taki zły potrzebuje tylko troche miejsca przy płocie.Jakoś szczęśliwie nie kopie już dołów , ucywilizował się trochę, także rośliny są bezpieczne.
Będę musiała przesunąć całość bardziej wgłąb ogródka... a w sumie i tak nie mogę sadzić żywopłotu tuż przy ogrodzeniu, bo muszę je co pewien czas malować, także potrzebuję dojścia. Postaram się wkopać krawężnik, na pewno nie zrezygnuję z roślin


Doły są najgorsze, ja mam malutką suczkę, jest tak grzeczna, nic nie robi i tylko za kotem obcym ja wypuszczam, żeby mi nie oblewały bukszpanów i nie ...no wiesz co robią kociska obce.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:00, 03 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz rabaty przesunąć, miejsca jest dosyć dla psa też znajdzie się miejsce jak musi
Potem on sobie wyznaczy ścieżki, a ty usuniesz stamtąd rośliny i każdy będzie zadowolony.

Żeby psa oduczyć biegania po rabatach należy rozciągnąć drucik na wysokości wzroku psa i otoczyć rabaty nim.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 09:38, 03 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Witaj niedzielnie, Danusiu
a widzisz jaka ja niekumata jestem; całkiem na odwrót chciałam wszystko posadzić !
czy teraz dobrze roumiem ? : drzewko _ekran_ drzewko _ekran_ drzewko itd....
ekrany bliżej płotu, ich szerokość dostosować w "realu" do odległości między drzewami
wokół drzew posadzić hortensje ( wiadomo które+ trawy i czy coś jeszcze?

dziekuję za pomoc
____________________
Zielonym do góry
emka 09:48, 03 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
M0ja sunia w młodości też kopała doły, wariowała , ale po wysterylizowaniu, no i może lekcjach wychowawczych szczęśliwe jej przeszło;
to znajda, przybłąkała się do nas, od razu jak zamieszaliśmy w domku i tak nas rozczuliła, że wiadomo, została. Widać było, że nie była wychowywana od urodzenia, nieufna ( no i okropnie bała się smyczy)
Teraz latem w upały wykopała sobie tylko taki dół pod wielką krzewuszka, aby mieć trochę wytchnienia i jednocześnie nie spuszczać nas z oka
teraz ogranicza się do biegania przy ogrodzeniu, także mam nadzieję, że oszczędzi roślny na nowej rabacie , w przeciwnym razie wykorzystam Twój patent z drucikiem

Dziękujemy za wyrozumiałość- ja i mój psiak
ps. Twoja sunia urocza, przy mojej to okruszek
____________________
Zielonym do góry
emka 09:56, 03 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
Mam jeszcze jeden pomysł na niski żywopłocik, takie obrzeże rabaty, ale nie wiem czy to ma rację bytu, a maianowicie: żywopłt z trzmieliny( sadzona w 2 rzędach), a co jakiś czas kulka bukszpanowa, lub 3 różnej wielkości .
czy to się ze sobą nie gryzie?
____________________
Zielonym do góry
Gardenarium 13:00, 03 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie pogryzie się, trzmielina cięta w żywopłocik jest ładna.

A tamto dobrze zrozumiałaś, po dwie hortensje przy każdym pniu, żeby wyglądało że drzewo z nich wyrasta, Taki wielki krzew z dwóch krzewów. Ja mam nawet trzy w jednym dołku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emka 20:50, 03 lut 2013

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 291
no to fajnie

Danusiu, szukam na forum takiego rozwiązania z ekranami i drzewkami przemiennie, ale jak dotąd znajduję albo cis, albo wisienki ale niestety nie razem...masz może coś "na oku"? a może chciaż rysunek? chciałabym sobie to jakoś zwizualizować

a może ktoś inny poratuje fotką, bo już mi wstyd tak ciągle Danusi zawracać głowę?
____________________
Zielonym do góry
zbigniew_gazda 08:22, 04 lut 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11174
Emka piękny domek masz i piękny ogród. Jestem zachwycony. Co do trzmieliny - na wiosnę listki nie opadają a przybierają kolor taki jaki miały w sezonie letnim . Co do cięcia - ja formuję kulki i tnę 3 razy w roku . Polecam trzmielinę . No to będziemy mieć trzmielinowe żywopłociki tralalalal.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Syla 16:10, 04 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Odpowiedziałam tutaj odnośnie żywopłociku na front domu , abyś nie szukała pozdrawiam
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2587-ogrod-sylwii-od-poczatku-czii?page=60#post_5
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies