Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurskie klimaty Małgorzaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurskie klimaty Małgorzaty

Basieksp 21:49, 05 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10166
Zrobiłam przegląd tych zebranych nasionek, one takie trochę plewy, puste, ale kilka nasionek wydziobałam, kurczę tak skromnie, mogę Ci je przesłać, mam tylko jedną kępkę tego ciemnego chabru, on nie przyrasta tak jak te niebieskie. Prześlij mi swój adres w wiadomości a u siebie wrzucę fotki tych nasionek a rabarbar jak mi się rozrośnie to na wiosnę zobaczę czy będzie można go podzielić, narazie ładnie rośnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
malgorzataka... 22:01, 05 lip 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Basia może daj narazie spokój z tym chabrem może w przyszłym roku --natomiast ja w sierpniu przyjrzę sie swojej bordowej piwoni i jak będzie z czego to Ci ukopie kawałek ,bo piwonie przesadza się i ewentualnie dzieli w sierpniu.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Kasiapod 22:04, 05 lip 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Małgosiu pięknie Ehh mazury klimatyczne miejsce, w którym częstujesz swoich gości naleweczkami, aż mi ślinka cieknie Magnolia, piwonie poprostu cudnie.
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Basieksp 22:30, 05 lip 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10166
malgorzatakarpacz napisał(a)
Basia może daj narazie spokój z tym chabrem może w przyszłym roku --natomiast ja w sierpniu przyjrzę sie swojej bordowej piwoni i jak będzie z czego to Ci ukopie kawałek ,bo piwonie przesadza się i ewentualnie dzieli w sierpniu.


Ok, ale jak już te drobinki zebrałam to je wysieję, zobaczę kiedy je najlepiej wysiać i zobaczę może coś z tego da
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Sylvatika 22:18, 15 lip 2022


Dołączył: 25 mar 2020
Posty: 253
Małgosiu
Zajrzałam do Twojego pięknego ogrodu i nie mogłam się oderwać - masz śliczne rośliny, wszystko takie zadbane, podobają mi się czosnki i piwonie (ta biała to Festiva?), też je kocham; i bardzo fajne te kamienne nawierzchnie - placyk i ścieżka, to chyba trzeba specjalnego fachowca do ułożenia tego....
Truskawy pierwsza klasa
pozdrawiam ze Skraju Puszczy Bydgoskiej
S.

____________________
Sylvatika Na skraju Puszczy Bydgoskiej *** Wizytówka
olciamanolcia 22:28, 15 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6903
Małgoś czy jak Twoje piwonie przekwitły to obrywasz im kwiatostany? Czy zostawiasz ? Mam piwonie trzeci sezon ale pierwszy raz miały kwiaty i nie wiem czy je już ściąć czy zostawić …
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
malgorzataka... 21:06, 16 lip 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Justysiu oczywiście że wszystkie przekwitłe piwonie obcinam, zawsze jeszcze ciut wcześniej jak tylko widzę że przekwita bo mocno śmiecą a ja nie bardzo to lubię.Ogólnie cały krzaczek porządkuję wycinam pokładające się liście lub jakieś podsechnięte resztę zostawiam one ładnie wyglądają jesienią ślicznie się przebarwiają.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
malgorzataka... 21:17, 16 lip 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Sylvatika napisał(a)
Małgosiu
Zajrzałam do Twojego pięknego ogrodu i nie mogłam się oderwać - masz śliczne rośliny, wszystko takie zadbane, podobają mi się czosnki i piwonie (ta biała to Festiva?), też je kocham; i bardzo fajne te kamienne nawierzchnie - placyk i ścieżka, to chyba trzeba specjalnego fachowca do ułożenia tego....
Truskawy pierwsza klasa
pozdrawiam ze Skraju Puszczy Bydgoskiej
S.



...no bardzo dziękuję że zajrzałaś i za miłe słowa względem mego ogrodu.
Kamienne placyki(bo mam ich kilka) układał fachowiec ale wsystkie ścieżki układam sama -czasami coś wyjdzie lepiej raz gorzej ale lubię tą zabawę.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
malgorzataka... 21:33, 16 lip 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Pamiętacie przesympatyczną Jolę (Jotkę)--zawsze latem często korzystam z jej przepisu na drożdżowe ciasto z owocami.
W tym roku Mazurskie lasy obfitują w czarne jagódki więc szybciutki wypad za płot i są--- główny ciastowy wsad.



...i Joli przepis(cały się nie zmieścił)



...i efekt końcowy



____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
Joku 22:03, 16 lip 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Jolę oczywiście pamiętam, przepisu nie. Efekt końcowy wygląda bardzo apetycznie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies