Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mazurskie klimaty Małgorzaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Mazurskie klimaty Małgorzaty

Kordina 13:49, 19 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
malgorzatakarpacz napisał(a)




Michał Kajka to tutejszy Ziomal więc ulicę ma w każdym większym mieście na Mazurach,a z Mikołajek do mnie to dosłownie rzut mocherem--także wiesz.....


W Elblągu jest i ulica Kajki i park
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 19:49, 19 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12087
W moich rejonach Kajka jest raczej nieznany, przynajmniej na ulicach. Nie spotkałam.
Fryzjer z ciebie pierwsza klasa. Prościutko wyszło.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rumianka 16:33, 21 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Różnorodność kwiecia zachwycająca, kolory piwonii wspaniałe. Donice cudnie obsadzone, a te z napisem FLOWERS (mega filiżanki) były u nas, teraz żałuję, że nie kupiłam bo są super.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 19:00, 21 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Piękna magnolia, i piwonia czerwona i koralowa
Też mam taką buraczkową piwonię, na żywo piękna ale już mi się nawet nie chce jej focić, tak nie mogę uchwycić jej koloru
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kordina 20:56, 21 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
mirkaka napisał(a)
Piękna magnolia, i piwonia czerwona i koralowa
Też mam taką buraczkową piwonię, na żywo piękna ale już mi się nawet nie chce jej focić, tak nie mogę uchwycić jej koloru


No właśnie, próbowałam uzyskać kolor chociaż zbliżony do naturalnego w programie do obróbki zdjęć, też się nie udało. Ciekawe o co chodzi z tymi odcieniami czerwieni?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
beamilusia 10:22, 22 cze 2022


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Małgosiu. Bardzo ciekawie masz zagospodarowane zakątki i fragmenty ogrodu. Można odpocząć na ławeczkach, krzesełkach, w altanie, chociaż piszesz, że brakuje czasu na odpoczynek. Podziwiam różne donice obsadzone kwiatami. Bodziszek rosnący u Ciebie koło czosnków, to chyba bodziszek żałobny Samobor. U mnie rozsiewa się wszędzie, a ja pozwalam jemu rosnąć, ponieważ po przekwitnięciu liście zdobią rabatę.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
April 10:22, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
malgorzatakarpacz napisał(a)



Wpadam z rewizytą
Świetny pomysł na połączenie i zakrycie czosnków. Ten bodziszek żałobny pasuje tu też fajnie kolorystycznie. I jeszcze z tyłu widzę będzie firletka
W wolnej chwili poczytam sobie więcej

____________________
April April podbija las Mazowsze
mirkaka 12:39, 24 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
Kordina napisał(a)


No właśnie, próbowałam uzyskać kolor chociaż zbliżony do naturalnego w programie do obróbki zdjęć, też się nie udało. Ciekawe o co chodzi z tymi odcieniami czerwieni?


Chyba nie do uzyskania nawet po kursach fotograficznych. Pewnie trzeba by zmienić aparat
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ElzbietaFranka 12:44, 24 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Właśnie trzeba czymś zakryć to brzydkie listowie. Myślałam, że to żurawka, ale bodziszek też dobry.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mirkaka 12:45, 24 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9510
April napisał(a)

Wpadam z rewizytą
Świetny pomysł na połączenie i zakrycie czosnków. Ten bodziszek żałobny pasuje tu też fajnie kolorystycznie. I jeszcze z tyłu widzę będzie firletka
W wolnej chwili poczytam sobie więcej



Ja myślę że niezbyt dobry bo żałobne już wszystkie przycięte do zera a liście czosnków jeszcze całkiem nie zaschły, trzeba coś innego wymyślić, np szałwie

Jak to robisz, że kwitną Ci w takiej masie czosnki? Ja w tym roku miałam dwie takie kępy ale tylko liści, nie było ani jednego kwiata
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies