Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na Leśnej Polanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na Leśnej Polanie

Mala_Mi 15:19, 17 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Przyleciałam zobaczyć kto moje widoki zachwalał.... A to Alinka.....
Dziewczyny dobrze radzą posadź jakieś wąskopienne choinki.. byle nie sosny, bo gubią igły i jest porażka... i ogołacają się. Serby są chyba niezłe, bo nie gubią zielonego z wiekiem na dole i Danusi mówi, że je można bezkarnie podcinać.. Do lasu takie iglaste będzie pasowało i wkomponuje się w krajobraz.... Teraz masz drzewa, a nie wiadomo co kto sobie tam wymyśli za jakiś czas..... Ja bm posadziła taka zielona ścianę, ale nie tuje....
A tak wogle to ja też pochodzę z Białego.... i mam tam całą rodzinę... rzeszowianka jestem z wyboru... a cała młodość to Biały......
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
PANDA 15:59, 17 lis 2012


Dołączył: 18 mar 2012
Posty: 138
O proszę, Witam białostoczankę
No właśnie, lasek jest prywatny, kto wie co tam może do głowy przyjść właścicielom? Lepiej posadzić na swoim pas zieleni i póżniej sie nie martwić.
pzdr
____________________
Ogród na leśnej polanie
Mala_Mi 16:02, 17 lis 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
M. mówi, że jestem z puszczy białowieszczańskiej (to jego określenie), dlatego muszę mieć u siebie też puszczę
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 11:44, 18 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli tam gdzie proponowałam Limelight planujesz iglaste (świerki bądź choinę) to musisz poszerzyć rabatę skarpową i to jej tylko wyjdzie na dobre, bo się nieco złagodzi spadek, rozciągnie. Dobry pomysł.

A co do tarasu, róż i lawendy. Lawenda tak ale nie całkiem ona, bo niestety jest najpiękniejsza jak kwitnie, potem ją ścinasz, a zimą jest bura niestety, Poprzeplataj ją z szalenie efektownymi żurawkami Georgia Peach, albo Berry Smoothie - to ostatnio mnie najbardziej zachwycają.

Zamiast róż piennych, które i tak zmarzną zimą, bo nie będzie jak ich zabezpieczyć bo wąsko, posadź pienne trzmieliny Euonymus fortunei "Emerald'n Gold" - żółty kolorek i kule ożywią otoczenie tarasu i dadzą kolor zimą wraz z żurawkami. Tego Ci potrzeba w tym miejscu.

Zwróć uwagę żeby trzmieliny miały prote nóżki - to ważne, krzywe będą źle wyglądały.

Może z jednej strony dasz ekran ze złocistego cisa Elegantissima, którego będziesz ciąć?

Posadź żurawki i lawendę prostokątami, tak myślę, nie paskami - że lawenda z tyłu a żurawki z przodu, bo lawenda się położy na żurawki w jeden rok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nieszka 21:32, 18 lis 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Super pomysł podsunęła Danusia. Nic tylko brać!
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
PANDA 18:44, 20 lis 2012


Dołączył: 18 mar 2012
Posty: 138
Też jestem zadowolona, super
Dzieki Danusiu.
Oj szykuje się sadzenie na wiosnę, już sobie w pracy zarezerwowałam urlop 2 tygodniowy na wiosnę, może się wyrobię
Dzisiaj byłam w szkółce pobliskiej , chciałam zobaczyć co mają, ale straszne puchy, na pierwszym planie świerki globosa w donicach na święta, ładne ale gdzie ja później go wysadzę?, to duże drzewo.
pzdr
____________________
Ogród na leśnej polanie
PANDA 18:53, 21 lis 2012


Dołączył: 18 mar 2012
Posty: 138
No tak, lista roślin zrobiona na skarpę i wokół tarasu, dziękuję Oj będzie się działo na wiosnę
Teraz na tapecie mam ten oto bok i przód , nie wiem jak poprowadzić linię ,nie może tak być ?
Marzą mi się jakieś drzewa, może nigra, mariken??

za dużo tu roślinek? są tu 2 hortensje, 3 chude tuje, jodła koreanka,tawuły i 5 rododendronów.

linia fatalna

____________________
Ogród na leśnej polanie
PANDA 18:59, 21 lis 2012


Dołączył: 18 mar 2012
Posty: 138
No i ta rabata do poprawy, chciałam posadzić cis na nóżce ale czytam w waszych wątkach że często przemarza, może bukszpan?tam sa 3 miskanty, nie wiem czy nie za blisko
.

____________________
Ogród na leśnej polanie
nieszka 21:46, 21 lis 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Ja bym linię tej rabaty z tujami tak poprawiła:

Poszerzyła za krzewem na pniu i zwęziła przy tarasie.
Ta masz chyba trochę cienia to może w to miejsce szersze wsadziłabym rododendrony a przed nimi hosty.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 21:49, 21 lis 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
PANDA napisał(a)
No i ta rabata do poprawy, chciałam posadzić cis na nóżce ale czytam w waszych wątkach że często przemarza, może bukszpan?tam sa 3 miskanty, nie wiem czy nie za blisko
.


Słabo widać te miskany na tle kamyczków. Może daj z bardziej zielone - zebrinusy tu by fajnie wyglądały
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies