Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kiedyś będzie tu ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie tu ogród

elka_ 12:05, 03 cze 2018


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
anka_ napisał(a)
zaliczyłam warsztaty sztuki bonsai




Anka, to ty teraz, na forum, specjalistką od bonsai będziesz
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Wani 12:30, 03 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
anka_ napisał(a)
Derenie kwitły jak szalone







Co to za derenie? Widziałam ostatnio w szkołce i strasznie miałam ochotę kupić Odmiana Schmetterling. Nadal mam ochotę ale boję się że przemarzną.
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Gosialuk 14:20, 03 cze 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Pięknie te derenie kousa wyglądają. W ogrodzie botanicznym takie widziałam, a tam chyba niczym ich na zimę nie okrywają.
I były piwonie drzewiaste. Ogromne okazy ponad dwumetrowe. Szkoda, że już bez kwiatów. Będzie u Ciebie co oglądać jak podrosną.
A i jeszcze przyjrzałam się metasekwoi. Piękne drzewo. Nie przepadam za iglakami, ale tym się zachwyciłam. Warto ją posadzić w ogrodzie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Mira104 16:05, 03 cze 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Moje to kurduple Nawet nie wiedziałam, że kwitną i moje maja kolorowe liście. Musze porwać tel. ojca i porobić zdjęcia
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Wani 16:48, 03 cze 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
A długo kwitną te derenie?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
anka_ 19:02, 05 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosialuk napisał(a)
Nie miałabym cierpliwości do tego bonzai. Derenie ładne krzaczki, stanie w wodzie wcale się na nich nie odbiło.
Jak Gosiu też. Podobno niektórzy zapisują się do tej szkoły po to by cierpliwości się nauczyć. Midwinter fire ładnie zniosły zalanie. Szkoda tylko, że dopiero niedawno na tyle osuszyło teren, że można do nich wejść. Więc zostały niecięte...



Gosiek33 napisał(a)
Rewelacyjna wycieczka )

Wiesz Gosiu, bardzo lubię to miejsce. Niby szału nie ma, ale...



gobasia napisał(a)
no wiecie co?...ja do Kuchar mam z 10 km...i nic nie słyszałam..wiem ,ze tam jest szkólka drzew

A wiesz Basiu, że miałam chęci zapytać czy się wybierasz... ale niestety ostatnio internet rzadko ze mną współpracuje. A te imprezy to cyklicznie co roku... i inne są... tak więc jeszcze będzie okazja.

____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:17, 05 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
elka_ napisał(a)
Anka, to ty teraz, na forum, specjalistką od bonsai będziesz
Elu ja tylko miałam okazję podpatrzeć Fachowców w tym temacie i podpytać o to i owo.





Wani napisał(a)
Co to za derenie? Widziałam ostatnio w szkołce i strasznie miałam ochotę kupić Odmiana Schmetterling. Nadal mam ochotę ale boję się że przemarzną.
Aniu to derenie Kousa. Nie sądzę, żeby ktoś je tam okrywał. Ale rosną w osłoniętym miejscu.



Gosialuk napisał(a)
Pięknie te derenie kousa wyglądają. W ogrodzie botanicznym takie widziałam, a tam chyba niczym ich na zimę nie okrywają.
I były piwonie drzewiaste. Ogromne okazy ponad dwumetrowe. Szkoda, że już bez kwiatów. Będzie u Ciebie co oglądać jak podrosną.
A i jeszcze przyjrzałam się metasekwoi. Piękne drzewo. Nie przepadam za iglakami, ale tym się zachwyciłam. Warto ją posadzić w ogrodzie.
Gosiu te też z ogrodu botanicznego. Ja mam dzięki Sylwii 3 sztuki, ale jeszcze maluszki. Drzewiastymi zachwycałam się w Bolestraszycach- zarówno u Mariusza jak i w Arboretum. Też po przekwitnięciu, ale samo 'drzewko' jest cudne. Metasekwoje rosną (2 trochę przemarzły czubki, ale mają się dobrze), cypryśniki też.



Mira104 napisał(a)
Moje to kurduple Nawet nie wiedziałam, że kwitną i moje maja kolorowe liście. Musze porwać tel. ojca i porobić zdjęcia
Czekam zatem na fotki...



Wani napisał(a)
A długo kwitną te derenie?
Aniu rozumiem, że chodzi ci o Kousa? Niestety nie wiem. Moje maluszki.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:18, 05 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Woda w ogrodzie to skarb...







____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:20, 05 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Do Ani/ MałejMi - Anuś to roślinka od Ciebie- rozpław?



Proszę nie patrzeć że zielona woda, ale chwilowo jest z donicą w 'kaczym' oczku bo te właściwe szykujemy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
anka_ 19:26, 05 cze 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Zakwitł irys od Mariusza. Cudowny... I podoba się nie tylko mi...





____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies