Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu drewnianego kościoła

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu drewnianego kościoła

Dzidka 21:21, 18 gru 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
agrokotlina napisał(a)
Witam wszystkich
.... kupiliśmy opuszczony, stary kamienny dom, zamarzyłam by stworzyć mu ogród. Gdybym miała jednym zdaniem opisać moją drogę do tego miejsca, to brzmiałoby ono tak: "Osiemnaście lat temu stanęliśmy na wzgórzu, które nas zaczarowało."
..



Stary kamienny dom !!!!! Już to wystarczy bym chciała u Was bywać.
A otoczenie i mnie oczarowuje.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
agrokotlina 22:30, 18 gru 2012


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Dziękuję za miłe przyjęcie
Mam na imię Magda - przepraszam, że się nie przedstawiłam .
Z Ewą - Pszczelarnią jesteśmy w bardzo dobrych stosunkach i łączy nas wspólne myślenie o tym cudnym kawałku Ziemi, na której obie żyjemy i próbujemy ją oswajać dla siebie, ale też dla innych. Jej ogród, który tak pięknie się zmienia jest też dla mnie inspiracją do podjęcia próby zmiany mojego.
Mój ogród powstawał na iście wariackich papierach. Jak już napisałam wcześniej kupiliśmy ruinę domu, ze zrujnowanym podwórkiem i świadomością, że będziemy tu pracować do końca życia. Początkowo myśleliśmy, że będzie to letni dom, ale im bardziej teren zaczynał przypominać ludzkie obejście, a dom stawał się prawdziwym domem, tym trudniej było stąd wyjeżdżać. Nasze myśli błądziły wokół pomysłu, który pozwoliłby zostać tu na stałe. I którejś nocy, w cieple rozpalonego ogniska, wymyśliliśmy, że na tym naszym wzgórzu powstanie agroturystyka. Było to pięć lat temu. Tak więc od pięciu lat z mieszczuchów, zmieniliśmy się w ludzi, którzy żyją "na końcu świata".Wkomponowani w naturę uczymy się od niej jak być pokornym i jak jej nie przeszkadzać. Taki też miał być mój ogród - wkomponowany w pejzaż go otaczający, miał harmonizować, nie przeszkadzać. Wydaje mi się, że pomimo sadzenia na wariata wszystkiego, co mi w oko wpadło, jakoś obroniłam się przed "zmasakrowaniem" krajobrazu...
Ale sadziłam zbyt blisko, zbyt pochopnie, czasem bez pomysłu... tak, by nasze zrujnowane podwórko zaczęło przypominać miejsce dotknięte ludzką ręką... Mogłabym tak opowiadać w nieskończoność, więc może przerwę i coś pokażę

Tak to wyglądało osiemnaście lat temu...


Teraz pokażę jak dom jest położony..
Strona południowa
.
Strona zachodnia

I jeszcze jedno od zachodniej strony








____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
Zeta 22:45, 18 gru 2012


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Widzę, że coś nas łączy obie jesteśmy mieszczuszki w dziczy hehe . Ja też miałam dylemat jak zbudować dom, żeby wtopił się w krajobraz. A walka o rosnące wokół drzewa to był mój konik w czasie budowy. Fajna historia czekam na rozwinięcie.
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
agrokotlina 01:37, 19 gru 2012


Dołączył: 31 maj 2011
Posty: 223
Zeta, drzewa na naszym obejściu były jak baszty chroniące dom. Nie wyobrażam sobie, że mogłoby ich nie być. Jedyne, co dostaliśmy po byłych właścicielach to właśnie drzewa. Klony - jawory, zupełnie nierealną gruszę na południowej skarpie,jarzębinę niezwykłych rozmiarów oraz brzozę złotolistną jesienią
klon jawor przy wjeździe i jesion - magiczny dla tych okolic, bowiem pod nimi lokowano domy w naszej wsi
grusza

klon-jawor przy wjeździe

brzoza

jesion
____________________
magda- W cieniu drewnianego kościoła
Martek 01:49, 19 gru 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Witaj Agrokotlinko
Zdjęcia zabójcze
Kto tam cię "zesłał"???)))))))
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
elzbieta_b 07:30, 19 gru 2012


Dołączył: 04 wrz 2012
Posty: 207
Witaj Magdo Z przyjemnością obejrzałam wklejone zdjęcia. Muszę przyznać, że odważni z Was ludzie. Z bałaganu stworzyliście piękno Wklejaj dalej. Chętnie będę Cię podglądać. Pozdrawiam
____________________
Mały ogródek, a dużo przyjemności
popcorn 09:12, 19 gru 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Magdo - podziwiam! I zazdroszczę! My też z wielkiego miasta na wieś, ale taką "oszukaną", z asfaltem za płotem i autobusem stale kursującym... będę zaglądać, zapowiada się rewelacyjnie! Piękne stare drzewa
A jakie cudo zrobiliście z tego domu!
pozdrawiam
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
Magda70 10:00, 19 gru 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Dzidka napisał(a)

Witam wszystkich
.... kupiliśmy opuszczony, stary kamienny dom, zamarzyłam by stworzyć mu ogród. Gdybym miała jednym zdaniem opisać moją drogę do tego miejsca, to brzmiałoby ono tak: "Osiemnaście lat temu stanęliśmy na wzgórzu, które nas zaczarowało."
..



Stary kamienny dom !!!!! Już to wystarczy bym chciała u Was bywać.
A otoczenie i mnie oczarowuje.


Na mnie też te 2 zdjęcia zrobiły duuuże wrażenie...niesamowite
Klimat czarujący i tajemniczy
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
KasiaWB 10:13, 19 gru 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj Magdo niezwykle urokliwe Twoje miejsce na ziemi podziwiam włożoną pracę. Pokazuj nam więcej Ciepło pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Pszczelarnia 10:16, 19 gru 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Witaj Magdo!
Ale mi prezent świąteczny sprawiłaś!!!!!!!!!!!!
Ściskam i się cieszę.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies