Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

asiak 11:46, 29 sty 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Danusiu, mam już przycięty. Zobacz, jaki ładny
Tak wygląda po cięciu...



Wiem, że daleko mu do piękności, ale będę go pielęgnować jak tylko potrafię, za radami z Ogrodowiska
Podejrzewam, że nie był cięty nigdy w życiu, a jeśli, to sporadycznie.
Ale ja już o niego zadbam
(na magnolię w kostce nie patrz, bo już przesadzona )
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Gardenarium 17:25, 29 sty 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rzeczywiście pięknie przycięte.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asiak 17:38, 29 sty 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Dziękuję Ci Danusiu...
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Martin2000 20:45, 01 mar 2017

Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 7
Witam, można już ciąć i nawozić tuje szmaragd?
Gardenarium 09:41, 02 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciąć można ale nawozić nie. Za wcześnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Danucha 17:18, 10 mar 2017


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Witam Mam żywopłot wys. 2.2, tuje zadbane i przycinane. Drażni mnie jednak okropnie to, że pomiędzy szmaragdami posadziłam 2 tuje żółte. Nie myślałam wtedy o rabacie przed nimi. Chciałabym je przesadzić obok innej żółtej tui rosnącej w mniej widocznym miejscu, a stamtąd zabrać dwa szmaragdy i uzupełnić nimi żywopłot w miejscu po żółtych (hihi skomplikowane).
Danusiu czy duże jest ryzyko, że operacja się nie powiedzie? Jestem taka nieszczęśliwa z tym pstrokatym żywopłotem Jaki promień zachować przy wykopywaniu tuj. Ratuj proszę
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 17:26, 10 mar 2017


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Żywopłot jest zwarty, czy wykopując drzewko nie uszkodzę tego obok??
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Zbynio 18:09, 12 mar 2017

Dołączył: 12 mar 2017
Posty: 3
Ponieważ jestem tu pierwszy raz pozdrawiam wszystkich.Mam takie może nietypowe zapytanie a mianowicie potrzebuję gałązek tuji auerospikata.Może ktoś z forum posiada takowy żywopłot i będzie go formował na wiosnę.
Gardenarium 19:34, 12 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Danucha napisał(a)
Żywopłot jest zwarty, czy wykopując drzewko nie uszkodzę tego obok??


Drzewko obok po wyjęciu zapewne będzie łyse z boku. Okropna sytuacja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:36, 12 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbynio napisał(a)
Ponieważ jestem tu pierwszy raz pozdrawiam wszystkich.Mam takie może nietypowe zapytanie a mianowicie potrzebuję gałązek tuji auerospikata.Może ktoś z forum posiada takowy żywopłot i będzie go formował na wiosnę.


Zamieść w wątku "Przyjmę" - nie rozpisuj tego postu wszędzie. Zamieśc swój watek, zawrzyj znajomości, pojedź na spotkania Ogrodowiska, wtedy poznasz ludzi i będziesz się wymieniał. Albo otrzymasz od kogoś kto ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies