Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Pokaż wątki Pokaż posty

Najlepsza tuja (Thuja) na żywopłot

Gardenarium 08:17, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro szyszkują bez powodu, bo mają mokro, wszystko robisz jak należy to nie wiem. Szyszki same spadają nie obrywa się ich., Co najwyżej przytnij żywopłot wiosną w pionie i się zazieleni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
czajka 10:50, 28 wrz 2016


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Tak zrobię . Wielkie dzięki , Danusiu !
____________________
Gardenarium 20:58, 13 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kachusia80 napisał(a)
Witam serdecznie wszystkich. Od kilku dni jestem zachwycona tym portalem i Waszymi ogrodami. Mam na imię Kasia i razem z mężem jesteśmy na początku naszej przygody z ogrodem. Mamy działkę o powierzchni 47 arów i zaczynamy oczywiście od żywopłotów. Ostatnio w programie Maja w ogrodzie w odcinku 514 zobaczyłam piękny żywopłot w ogrodzie Pani Grażyny, który składa się z zywotnikow, krzewuszki i bukszpanow. Chciałabym taki właśnie żywopłot posadzić na jednej stronie naszej działki od strony sąsiada. Niestety moja wiedza na temat zywotnikow nie jest zbyt duża i nie mam pojecia z jakiej jego odmiany mogłabym ukształtować takie kule i jednocześnie zieloną ścianę. W związku z tym mam pytanie czy ktoś z Państwa mógłby mi doradzić w tym temacie? Pytałam o te zywotniki na stronie wspomnianego program i zamieściłam tam taki wątek niestety mimo upływu wielu tygodni nikt mi nie odpisał. Bardzo proszę o poradę, może uda mi się jeszcze posadzić coś w tym roku. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lindsay80 20:58, 13 paź 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Bardzo duża działka, to i żywopłotów wyjdzie sporo.
Na O. bardzo popularne są świerki serbskie i tuje szmaragd, potem jeszcze takie odmiany tuji jak Kórnik i Aureospicata, a z innych iglaków choiny kanadyjskie.
Dużą popularnością cieszą się żywopłoty grabowe.
A najbardziej eleganckie, ale i cenowo najdroższe, są oczywiście żywopłoty z cisa.
____________________
Tu ma być ogród :)
Dominika11 20:59, 13 paź 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
lektura do poczytania, może coś Ci podpowie

http://www.zielonyogrodek.pl/tuje-czyli-zywotniki
http://budujesz.info/artykul/tuje-zywotniki-odmiany-uprawa-pielegnacja-rozmnazanie-i-choroby,383.html
http://www.wymarzonyogrod.pl/trawniki-zywoploty/zywoploty/zywoplot-z-zywotnikow-tui-wybor-odmian-sadzenie-i-pielegnacja,30_2899.html
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/334-zywoploty-iglaste-trwaly-element-ogrodu
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Kachusia80 21:55, 13 paź 2016

Dołączył: 13 paź 2016
Posty: 3
Bardzo dziękuję za cenne wskazówki i podpowiedzi.
Kachusia80 21:59, 13 paź 2016

Dołączył: 13 paź 2016
Posty: 3
Pani Danusiu, a która tuja będzie rosła dość wysoka, bedzia miała juz z natury kształt mniej więcej jaja i będzie w kolorze ciemnozielonym?
Gardenarium 00:32, 14 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kórnik. Tylko czy jest ciemnozielona? Niekoniecznie, ale jajo to będzie z niej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kachusia80 23:42, 19 paź 2016

Dołączył: 13 paź 2016
Posty: 3
Pani Danusiu bardzo serdecznie dziękuję. Kórnik zakupiony
apple 11:34, 04 lis 2016

Dołączył: 12 gru 2015
Posty: 30
Dzień dobry,

Mam przygotowany pas do posadzenia tui Szmaragd i biję się z myślami, czy nie jest za późno na sadzenie.

Tuje będą w doniczkach - rosną w nich od początku, nie są wykopywane.

Mieszkam w strefie 6A, nadchodzący tydzień to przymrozki między -1 a -3.

Nie chcę "bawić się" w okrywanie po posadzeniu, jeżeli miałabym to robić, to już wolę zaczekać do wiosny.
Jednak najchętniej jeszcze teraz posadziłabym, ten przygotowany pas czeka już ponad rok. Jeżeli odłożę do wiosny, będzie mnie to trochę męczyło że znowu odwlekam.

Pani Danusiu, może mi Pani poradzi czy sadzić, czy czekać?

pozdrawiam serdecznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies