Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

GosiaJoanna 23:15, 17 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
ZbigniewG napisał(a)
Hania i się narobiło ,to wpadłem jak śliwka w .... a raczej w doborowe towarzystwo

Weronika tamaryszek -wersja pięciopręcikowa godna polecenia, gałązki srebrzysto zielone, kwitnie później i powtarza kwitnienie i nie robi się taki szarobrudny

Danusia oczywiście bo Mięguszowieckie Szczyty i Przełęcz pod Chłopkiem to jedno z ciekawszych miejsc w Tatrach i nie ma tam takich kolejek jak na Rysy(o Giewoncie nie wspomnę) chyba że jest tak jak na zdjęciu tłoku nie było ale sam się też wycofałem kawałek za pierwszymi łańcuchami
19.09 w drodze na Rysy






Czarny Staw i Morskie Oko piękny widok...pamiętam jak złapała mnie na Buli pod Rysami sucha burza, pioruny uderzały w grań, lawidy kamieni wpadały do Czarnego Stawu ...nie wiem czy włosy stały mi dęba ze strachu czy od burzy
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
ZbigniewG 10:45, 18 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Agnieszka Victoriae spotkałem tylko raz(gdy kupowałem) i więcej jej nigdzie nie widziałem , próbowałem ją podzielić ale poprzednia zima załatwiła sprawę
jak wpiszesz "paprocie Eli i Zdzisława" trafisz na bardzo paprociowo zakręconych, wielu ludzi u nich kupuje (wysyłkowo) w tym roku i ja chyba złamię swoje opory i zamówię u nich jakieś cudeńka

Gosia stara prawda mówi "boję się ale broję", bez rozwagi iść w góry to szaleństwo



ta sama brzoza Laciniata latem


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
GosiaJoanna 11:02, 18 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Uwielbiam paprocie ale boję się że rozgoszczą się po całym ogrodzie
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
ZbigniewG 14:24, 18 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Gosia jeżeli zaprosisz te z lasu to na pewno, wszystkie które mam muszę bardzo prosić by cokolwiek można było z nich skubnąć, niektóre mam bardzo długo i nic
np. ta dostałem ją z 20lat temu -dopiero po 6latach udało mi się ja podzielić a wygląda prawie jak te "leśne" które rozrastają się jak perz


tzw. "leśne" to miałem na myśli np pióropusznik strusi , orlicę , długosz królewski itd. niekiedy sprzedają je w centrach i jak ktoś się nie zna to może urządzić sobie niezły pasztet

uwaga paprocie podlegają ochronie
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
GosiaJoanna 14:29, 18 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
O tego to nie wiedziałam, pewna byłam że one wszystkie tak się rozrastają Dziekuję, w takim razie musze sobie kilka zakupić.
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
gierczusia 15:40, 18 sty 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Bardzo urokliwe fotki robisz Zbyszek
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
ZbigniewG 17:23, 18 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Ela to zasługa super aparatu Canon power shot A 480 - jak powiedziała wnuczka taki aparat to już obciach -chyba że na przyjęcie do zerówki
ale jest wygodny -zmieści się do kieszeni jak muszę się na łańcuchach podciągać

coś z lata

Magical Moonlight

na ostatnim widać jak deszcze zaszkodziły (plamki)
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 20:19, 18 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
jeżówka Marmalade



i coś w tym odcieniu



niebo nad moim ogrodem

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Dzidka 20:34, 18 sty 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
ZbigniewG napisał(a)

tzw. "leśne" to miałem na myśli np pióropusznik strusi , orlicę , długosz królewski itd. niekiedy sprzedają je w centrach i jak ktoś się nie zna to może urządzić sobie niezły pasztet


Podpowiedz,co powinnam zrobić by długosz królewski chciał być tak ekspansywny.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
ZbigniewG 10:04, 19 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
Dzidka napisał(a)
..Podpowiedz,co powinnam zrobić by długosz królewski chciał być tak ekspansywny.

Dzidka gdybym nie był człekiem statecznym i poważnym to rzekłbym :skrzyżuj go z orlicą

"rozrastające się jak perz"- to był taki skrót myślowy dotyczący tych paproci które trafiły do grodów z lasu,
mam długosza królewskiego Purpurescens i też jest leniwy w tym temacie


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies