Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działka prawie w Borach Tucholskich

Pokaż wątki Pokaż posty

Działka prawie w Borach Tucholskich

ella 19:25, 15 sty 2013

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Witam,

zdjęcia gór kapitalne i widoczki z Borów super- znam rejon ( wakacyjna droga nad morze).
Ogród masz fajny, przemyślany - pozwól, że parę pomysłów zaadaptuję u siebie.

Pozdrawiam
____________________
Mój kawałek ziemi
gusiarz 20:35, 15 sty 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Zbyszku, Gosiu - macie rację, ale ja z hortkami bukietowymi czy drzewiastymi nie miałam w życiu do czynienia...wstyd, ale człowiek cały czas sie uczy . Dziekuję za pomoc
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
GosiaJoanna 20:44, 15 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Hej Zbyszku Gosiniak (Gosieńka) poradziła mi abym zapytała Cię o pewną odmianę świerka. Chodzi mi o identyfikację odmiany, zerknij proszę w wolnej chwili do mojego wątku (str. 7) plisssssss
Dzięki
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
Mariusz 10:12, 16 sty 2013


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Piękny ogród i ciekawe rośliny. Wybrałem kilka odmian do swojego projektu : paprocie które prezentujesz na poczatku wątku (wietlica japońska 'Metalicum' czy 'Silver Falls' ?) oraz gęstą i niską kosodrzewine - czy to 'Pumilio' ? Bardzo podoba mi się świerk 'Białobok' ( ten jest w Przemyślu w sprzedaży, ale wycieto mu wszystkie czubki - nie wiem dlaczego).
Piszesz "zabawa w szczepienie", czy szczepisz jabłonie?
____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
ZbigniewG 14:28, 16 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Agnieszka bum na hortensje bukietowe to kwestia kilku lat więc się nie stresuj

Gosia już tam napisałem

Mariusz szczepienie wyszło mi tak w 40% niektóre gałązki jak widać już owocują (pierwszy rok)
i jedna jodła kalifornijska (Argentea) na czubku trzymetrowej zwykłej kalifornijki
czuby Białobokom wycięto na zrazy do szczepienia -z górnych partii wychodzą bardziej regularne z dolnych nieforemne gałęzie
Na zdjęciu raczej Silver Falls , Metalicum ma bardzie rozdzielone kolory, mam jeszcze Burgundy Lace,
wszystkie moje Athyrium nip. poprzedniej zimy prawie padły i bardzo późno ruszyły
mała kosodrzewina jedna ze starszych i j na pewno coś z tych bardziej karłowych ten kolorek jesienno zimowy nie pasuje do Pumilo chociaż na niektórych zdjęciach w sieci też żółtawa



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
zawitka 15:08, 16 sty 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14045
Zbyszku !!!Witaj przepiękny ogród i te cudowne iglaki,jestem zauroczona Fajnie że mozna tak kombinowac choć kupowane to droga sprawa,,a wychodowane przez siebie to co innego.Ja mam na nowo robotę.cięlamod zeszłego roku i tak czekam co będzie na wiosnę.mam pytanie do Ciebie czy to ma jakieś znczenie jaki iglak na jakim si e szczepi czy trzeba jodły na jodle świerk na świerku?Będę eksperymentować może cóóóś uchoduję chociaż dla Syna czy Córki się pobawię Dzięki za to że jesteś ze Swoim ogrodem i pozwolisz że posciągam nazy iglaczków jak będę kupować bo jesteś encyklopedia nazw Pozdrawiam serdecznie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ZbigniewG 16:18, 16 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Halina na naszym początkującym poziomie musimy przyjąć że na pewno gatunek na gatunku(sosna na sośnie) a i obrębie np , sosny 2-3igielne na podkładce z sosny pospolitej, 5-igielne na wejmutce (ostatnio na wydmowej) itd
Jak widzisz trzeba ciut pokombinować, najlepiej poszukać w internecie jest bardzo dużo opisów z zdjęciami
Iglaki można trafić całkiem tanie tylko trzeba się naszukać, mieć oko i drobinę szczęścia
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
GosiaJoanna 16:56, 16 sty 2013


Dołączył: 08 sty 2013
Posty: 3095
Zbyszku dowiedziałam się od darczyńcy tego okazu, że jest to świerk kaukaski tak jak podejrzewałeś...jednak jesteś naszym iglakowym guru
____________________
gdzies na koncu swiata & wizytówka ogrodu gdzieś na końcu swiata
ZbigniewG 17:42, 16 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Gosia oj tam oj tam fuks , mój kaukaski Aureospikata tak jak napisałem jest w sezonie ciemno zielony i ma krótsze igły, ale drugi Golden Start ma taki sam pokrój tylko z kolei jest bardziej żółty

świerk kaukaski - Picea orientalis 'Golden Start

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 19:59, 16 sty 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
parę zdjęć zrobionych miedzy 15-20.09 - tego wątku jeszcze nie było
na początek coś typowo jesiennego




anabelki to już norma

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies