Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

KasiaLangier 21:48, 07 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Jedną z moich ulubionych hortensji jest Hayes Starburst.


Bardzo podoba mi się w Twoim ogrodzie, moje klimaty Mam chyba słabość do wiotkich hortensji, bo ta mnie też zauroczyła, jest taka delikatna, cudna. Chciałam zapytać jak duża rośnie docelowo ? Kupiłam i jest jeszcze nie wsadzona, zastanawiam się, czy będzie kwitła w półcieniu i z czym najlepiej ją skomponować ? Czym ja podpierasz ?
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
bogumila 22:55, 07 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
danuta_szwajcer napisał(a)
Bogusiu a jakie to sa rady co do hibiskusa? U mnie jeden biały ma co roku dużo pąków ale mało kwitnie a sadziec masz też w cieniu?

Dostosowałam się do rad Z.,wiosną trochę nawozu i cięcie,potem dużo...dużo wody.Hibiskus i sadziec są w lekkim półcieniu,nie mam pełnego słońca na rabatach.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 23:00, 07 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
AnnaMS napisał(a)

Cudownie Mój klimat pięknie dobierasz rośliny, rabaty nie wymuszone, nie pod linijkę tylko takie naturalne, taki elegancki gąszcz
Dobrze że wiesz czego oczekujesz od ogrodu, ja mam wątpliwości jeżeli chodzi o mój ogród, lubię wszystkie style - od nowoczesnego po romantyczny, barokowy (pisałam pracę z ogrodów barokowych, tak na marginesie ), naturalny, ale do tego potrzebna jest wielka działka podzielona na mniejsze tematyczne, kurcze, marzenie ...

Staram się utrzymać taki kontrolowany,trochę leśny bałaganik.Lubię też oglądać inne style,podobają mi się ale ten leży bliżej mojemu sercu.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 23:03, 07 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
AnnaMS napisał(a)
Śliczne ujęcia: biała róża z różowym tłem ? , trawy, sadziec (chyba) ...

Tak,to sadziec od Ani Tre.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 23:15, 07 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
KasiaLangier napisał(a)

Bardzo podoba mi się w Twoim ogrodzie, moje klimaty Mam chyba słabość do wiotkich hortensji, bo ta mnie też zauroczyła, jest taka delikatna, cudna. Chciałam zapytać jak duża rośnie docelowo ? Kupiłam i jest jeszcze nie wsadzona, zastanawiam się, czy będzie kwitła w półcieniu i z czym najlepiej ją skomponować ? Czym ja podpierasz ?

U mnie jest tylko półcień i dobrze sobie radzi.Słońce ją przypala.Tnę bardzo nisko,bardzo dobrze ukorzenia się z odkładów i z gałązek.Wysokość jest różna w zależności od cięcia,średnio powyżej kolan.Mam prowadzoną w kole i w szpalerze,mnie bardziej podoba się szpaler.Mam obsadzoną obwódką z bukszpanu...to druga moja miłość.Podpory różne...tutaj metalowy płotek.

Kwiatostany są ciężkie ,szczególnie po deszczu,w tym roku mimo podpór kilka się wyłamało.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 23:18, 07 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Cięcie w 2016

...i obecnie 2019
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 23:20, 07 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Zostawiam dziwaczka...otwiera kwiaty nocą.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
barbara_kraj... 00:30, 08 wrz 2019


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Bogusiu, u Ciebie końcowka lata i jesień są urocze.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Rumianka 15:46, 08 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10249
Bogusiu, dawno tu byłam...i aż otworzyłam usta z zachwytu... Tyle pięknego dobra...rośliny Cię lubią, bo widać, że masz dobra rękę do nich...przedtem okazałe róże i clematisy a teraz hortensje i inne. Piękniście....
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
bogumila 15:52, 08 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
barbara_krajewska napisał(a)
Bogusiu, u Ciebie końcowka lata i jesień są urocze.

Staram się sadzić więcej roślin późnego lata...wtedy jestem na Z..najwięcej.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies