Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

bogumila 15:55, 08 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Rumianka napisał(a)
Bogusiu, dawno tu byłam...i aż otworzyłam usta z zachwytu... Tyle pięknego dobra...rośliny Cię lubią, bo widać, że masz dobra rękę do nich...przedtem okazałe róże i clematisy a teraz hortensje i inne. Piękniście....

Miło Cię widzieć...roślinki co roku zachwycają czymś innym,zawsze czeka jakaś niespodzianka.

____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
AnnaMS 16:01, 08 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Piękne to ostatnie zdjęcie dwie różne hortki i śliczna różyczka, zestawienie cudowne
Bogusiu, powiedz proszę co to za bylinka biało-zielona za bukszpanami, czy ona musi mieć pełne słońce ? Coś mi świta ale do końca nie mam pewności ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
bogumila 16:27, 08 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
AnnaMS napisał(a)
Piękne to ostatnie zdjęcie dwie różne hortki i śliczna różyczka, zestawienie cudowne
Bogusiu, powiedz proszę co to za bylinka biało-zielona za bukszpanami, czy ona musi mieć pełne słońce ? Coś mi świta ale do końca nie mam pewności ...

Rozchodnik Mediovariegata...lubi słońce ale w pełnym końcówki listków przysychają.

Jarzmianki kończą kwitnienie a Trójsklepki zaczynają...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 17:30, 08 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
KasiaLangier 13:56, 09 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
bogumila napisał(a)

U mnie jest tylko półcień i dobrze sobie radzi.Słońce ją przypala.Tnę bardzo nisko,bardzo dobrze ukorzenia się z odkładów i z gałązek.Wysokość jest różna w zależności od cięcia,średnio powyżej kolan.Mam prowadzoną w kole i w szpalerze,mnie bardziej podoba się szpaler.Mam obsadzoną obwódką z bukszpanu...to druga moja miłość.Podpory różne...tutaj metalowy płotek.

Kwiatostany są ciężkie ,szczególnie po deszczu,w tym roku mimo podpór kilka się wyłamało.


Dzięki za odpowiedź, pozwolę ją sobie przekleić do swojego wątku. Ja zdjęć nie mam, bo moja hortensja to straszna bida jeszcze
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
bogumila 16:28, 09 wrz 2019


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
KasiaLangier napisał(a)


Dzięki za odpowiedź, pozwolę ją sobie przekleić do swojego wątku. Ja zdjęć nie mam, bo moja hortensja to straszna bida jeszcze

Proszę bardzo.Szybko się rozrośnie,tylko wiosną wycinaj cienkie,słabowite pędy,nie żałuj.
U nas trochę kropi...nie można powiedzieć,że pada...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
AnnaMS 17:14, 09 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dziękuję za odpowiedź Piękna Trójsklepka muszę o niej poczytać a pomidorki z hortką smakowicie wyglądają, unikatowe zestawienie szkoda że daleko mieszkasz, w takim ogrodzie z przyjemnością bym wypiła herbatkę z Tobą najlepiej zieloną z limonką czy rumiankową z trawą cytrynową ... Ogrody po deszczu są takie magiczne, szczególnie takie jak nasze o cienisto-leśnym charakterze ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
KasiaBawaria 17:15, 09 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dlaczego mnie tu wczesniej nie bylo
____________________
Zapraszam na kawe
ryska 19:51, 09 wrz 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11629
Wow, jak pięknie. Bardzo mi się podoba klimat Twojego ogrodu.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
AnnaMS 20:18, 09 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
KasiaBawaria napisał(a)
Dlaczego mnie tu wczesniej nie bylo

Widzę Kasiu że i Ty trafiłaś do tego magiczno-cienistego ogrodu Malutki ale jak pomysłowo zagospodarowany
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies