Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów

AnnaCz

Dodany 22:03, 14 cze 2019
Witam Wszystkich,

Chciałam się poradzić w kwestii przygotowania podłoża pod przyszły ogród. Obecnie na działce mamy mnóstwo korzeni po drzewkach liściastych (samosiejkach), jest też dużo puszczających nowe pędy jeżyn leśnych. Chciałam zapytać od czego powinniśmy zacząć przygotowywanie terenu pod ogród? Ze względu na glebę (glina) i wielkość działki (18 ar) planujemy użycie sprzętu mechanicznego. Chcemy uniknąć stosowanie randapa i tym podobnych środków. Nasz pomysł to zaooranie terenu i użycie glebogobryzrki traktorowej. Proszę o wskazówki czy to dobry pomysł, czy może powinniśmy zacząć od czegoś innego?
iza1981

Dodany 16:54, 08 lip 2019
Witam wczoraj zupełnie przez przypadek znalazłam forum i przejrzałam ile byłam w stanie macie cuuudowne ogrody i piękne pomysły, dlatego licze baardzo, że forum nadal działa i uzyskam małą podpowiedź.
Chciałabym stworzyć rabate jeżówkową (długość ok. 5 metrów,szerokośc ok 2-3 metry. Jeżówki Alba, plus jakieś ładne trawy podobnego wzrostu, kupiłam też miskanty "Gracillimus" z myślą, by tworzyły tło (w tym momencie tłem jest brzydka ściana budynku sąsiada, którą musze/chcialabym zakryć). Czy ten miskant bedzie dobrym tłem dla jeżówek?? jakies wysokości jest normalnie o tej porze roku? Może zaproponujecie coś innego (ok. 1,5-2 metry wys) jako tło dla jeżówek?? Jakie inne trawy szczególnie polecacie do kompozycji z jeżówkami?
czekam (nie)cierpliwie na odpowiedź
Joanna_K

Dodany 12:13, 12 lip 2019
Witam: nie chcę dublować wątkw/pytań ,ale może tu znajdę kogoś kto się wypowie?
zajrzyjcie prosze do tego wątku
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9973-poziomy-w-ogrodzie-prosze-o-porade
aga83

Dodany 14:47, 13 lip 2019 , edytowany o 14:52, 13 lip 2019

Witam serdecznie, bardzo prosze o pomoc, nie mam pomyslu jak zagospodarowac te schody. Zastanawiam sie moze nad jakimis donicami z iglakami hmmm Tak żeby zrobilo sie jakos przytulniej. Bardzo licze na jakies porady
AniaZu

Dodany 14:34, 19 lip 2019
Nie mogę napatrzeć się na te piękne zdjęcia. U nas w ogrodzie to mama jest kwiatową królową i ekspertem od uprawy wszystkiego. Ja zajmuje się raczej zapleczem technicznym ostatnio zdecydowaliśmy się na zakup porządnych mebli ogrodowych. Zbawienny okazał się internet. Pozostało jeszcze zadaszyć taras i będzie gdzie wypoczywać. Chociaż samo patrzenie na te kwiaty to już niesamowity relaks.
emilia

Dodany 14:10, 23 lip 2019
Czy mozliwe jest mieć kurdybanek zamiast trawnika? Pewnie mozliwe bo rozrasta sie w tempie zastraszającym, gdyby nie strach że zajmie inne częsci ogrodu, przestałabym pryskać chemią.
Czym mozna zastąpic trawę w sadzie? macie jakieś pomysły?
Gardenarium
0z5y0788  2

Dodany 23:13, 06 sie 2019
Poziomkami? Ale sad bez pryskania.
emilia

Dodany 23:45, 07 sie 2019
było by pięknie, tylko trzeba by plewić
Gardenarium
0z5y0788  2

Dodany 22:52, 25 sie 2019
Pielenie jest wpisane w ogrodnictwo. Bez pielenia nie ma ogrodu. Szmatą się tego problemu nie załatwi.
Daria

Dodany 21:10, 13 wrz 2019
Danusiu czy możesz zdradzić jakie drzewa zastosowałaś w realizacji "nowoczesnego ogrodu wodnego z rzeźbą na wodzie"?
Rozpoznałam tylko ambrowce. Prośba też o informacje czy są szczepione na innej podkładce, żeby nie były takie duże docelowo?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies