Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 23:18, 18 lis 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
zawitka napisał(a)
Z chryzantemami tak jest że bardzo wcześnie trzeba zerwać czubki żeby się rozkrzewiły i były mniejsze /wysokość/.Jak to się zrobi pózno to mogą do przymrozków nie zakwitnąć .


Halinko!
czerwoną niską chryzantemę co mam od Zoji siedzi trzecią zimę, nic jej nie robiłam zakwitła bardzo wcześnie.

W tym roku ją odświeżę rozerwę karpy jak zacznie wychodzić i uszczyknę.
z nowymi będą eksperymenty.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 23:43, 18 lis 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
anpi napisał(a)
Piękne dalie i chryzantemy. Ja też w sobotę wykopałam dalie choć jeszcze kwitły. Ale potem, gdy zimno nie zechce mi się marznąć przy takich pracach. I tak jeszcze zostało wiązanie traw, kopcowanie róż i pewnie coś tam jeszcze(a...dokupiłam jeszcze różnych cebul trzeba to będzie posadzić jak przyjdą) Skorzystałam też, że mój student zjechał na weekend, to pozwoził mi karpy do piwnicy i zieleninę na kompost.


Aniu!
Dalie w piwnicy oznaczone, jeszcze zostało uporządkowanie zestawienie skrzynek, bo wnuczek wnosił i dosuszają się.
cebule nie posadzone, bo sadzę 44 szt zamówionych róż.
Troszkę to trwa, bo poszerzałam rabatę.
skończę na niej sadzenie to pójdą cebulowe.

Na zieleninę uszykowałam nowe miejsce, bo na jednym nie mieści się.
Duży kompostownik wiosną ruszę go pod dalie i podsypię byliny, mocno usiadł przerzucać go nie będę nie mam siły i czasu.

Nowe miejsce będzie na betonie z dwóch stron jest mur, zniosłam dużo grubych gałęzi na dno, by od spodu dochodziło powietrze i ładuję wycięte łęty.
teraz mam dużo liści do grabienia z dębów wszystkie pójdą na 3 kompostownik.
U mnie b. dużo wszystkiego dobra i nie może się zmarnować.


____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 00:07, 19 lis 2020


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
ElzbietaFranka napisał(a)




A ja postanowiłam w tym roku róż nie Kopcowa ani nie przykrywac. Trudno przeżyją to przeżyją nie to nie. Niech się hartują.


Elu!
nowo zakupione i posadzone muszę obsypać i to jeszcze do wykonania.
Na razie sadzę, a następna czynność obłożę kompostem.

Stare rosnące tylko niektóre odmiany okryję.

Miałam pomoc w ogrodzie przez 3 dni, bardzo sprytną kobietę, ściągnęła darń pod nowe róże poszerzałam. Ja przekopałam obrzeża kostki.
Ona przycinała łęty wywoziła na kompost, wygrabiła liście z róż.

Obleciałam kanciki szpadelkiem na trawiastej i dużej środkowej, ona wybierała przerośniętą trawę.
Tak że jestem zadowolona z nadgonionej pracy, ale jeszcze ogrom został.
a przez dwa lata nikt mi jednej godziny nie pomógł.



____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
ElzbietaFranka 00:45, 19 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Haniu ja też raz do roku biorę człowieka do przycinania Tui, pomoże przesadzić. Obiecałam sobie jak zrobię już wszystko po swojemu to będę brała kogoś do pomocy.

Lepiej z obcymi pomocnikami pracować niż z rodziną. Obcy przynajmniej słucha i wykonuje to co mówisz.

Cieszę się, że tak ci wszystko dobrze poszło na wiosnę mniej roboty.
Od ciebie dostałam dalie "Kafke" jak ona do dziś kwitnie piękna jest. Jutro ja wykopie.

Haniu trzymaj się zdrowia życzę.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:48, 19 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Anabell napisał(a)


O te kolory trzeba zadbać, zostaną w szklarni zakopane, teraz cieszą oko za oknem.

Gmina wystawiła chryzantemy w doniczkach do rozebrania dla mieszkańców, wnuczka przywiozła mi jeszcze kilka drobnokwiatowych białe, żółte i czerwona.
zdjęć nie mam.

Tylko jaki to sens, hodowcy zgłaszali do urzędu nie sprzedane doniczki, a
Agencja restrukturyzacji rolnictwa wypłacała poszkodowanym po 20 zł za doniczkę i 3 zł za gałązki cięte.
dlatego że zamknęli cmentarze.
Przecież agencja dostaje kasę z budżetu. koło zamknięte i nas ogłupiają.



Haniu dobra gmina. U nas też wszystko przy ratuszu szpalerami obsadzone.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
zawitka 07:54, 11 gru 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14040
My ciągle eksperymentujemy ale warto choć czasami się nie uda bo zawiedzie aura ale warto samemu przekonać się jak sprawa wygląda..Haniu życzę zdrowia bo teraz szczególnie jest nam potrzebne.Lecę do Wnuków piec pierniczki , napierniczę ------się i wracam do nomu ha ha ;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
ElzbietaFranka 19:41, 01 sty 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Haniu wszystkiego dobrego. Duzo zdrowia i mniej roboty.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Mirka 23:42, 10 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Haniu wszystkiego dobrego na Nowy Rok życzę.
Brakuje ciebie na forum wiesz?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Anabell 21:57, 13 sty 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Kochani!!!
Jakże trudno być orginalnym w składaniu życzeń w obliczu niespodzianki jaką świat nam zafundował.

A więc ..ja tak po prostu życzę Wam Wszystkim Wszystkiego Najlepszego w 2021 Roku
Zdrowia i bujnych ogrodów.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 22:31, 13 sty 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Cały grudzień latałam na rehabilitacje (pobyt dzienny) w ogrodzie nie wykończyłam jesiennych prac.

W tym tygodniu podziałałam ogrodowo, wylałam 250 l rozrobionego krowieńca, wnosiłam na zagony w mnożarce.
Stała na zewnątrz nie zużyta, ja jak zawsze nie wyrabiam w odpowiednim czasie, a teraz mróz mógłby uszkodzić beczki.

Nie przycięłam żywopłotu cisowego w w ubiegłym roku to teraz wycinam rozkładające się duże gałęzie okrywam nimi róże.

Zrobię chochoły na większe krzewy róż.

Jeśli nie będzie większych mrozów dalej będę wycinała przerośnięte gałęzie, inaczej zagubi się ładna forma ściany.

Górę zostawiam by odsłonić się od nowych sąsiadów.
Z obu stron działki rosną nowe domy i z pięter będą sąsiedzi mieli wgląd w ogród.

Tyle lat byłam sama w koło chaszcze i dziki, było źle, teraz jeszcze gorzej.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies