Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Anabell 21:59, 08 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Milka napisał(a)
Haniu, te widoki super, aż coraz bardziej wiosny się pragnie.
Współczuję sąsiedztwa, intymność w ogrodzie, to to co lubimy, ale co robić.
Czytam, że puścisz wysoko cisy i dobrze.
Zima w tym roku blokuje postęp prac, też mam mało co zrobione, aż się martwię czy zdążę ogarnąć, ale co tam.
Serdeczności zostawiam


Irenko! jak miło!

Wcześniej mieszkałam miedzy sąsiadami, ale to były b. dawne czasy i inni życzliwi ludzie.
Trudno, będę bardziej zwracała uwagę by nie ubierać się jak przebieraniec, co często się zdarza jak niepogoda.
Kilka drzew i wysokie daglezje są, a nie chciałam mocno obsadzać bo chcę oglądać żywopłot cisowy na który też czekałam kilka lat i jest moim oczkiem w głowie.

Irenko, u Ciebie cieplejszy rejon, zawsze wszystko masz wcześniej i dasz radę.
Zima powinna być w zimą, tylko obawiam się by się nie rozgościła za długo.

Buziaki kochana.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Milka 06:20, 09 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)
Też mam 2 szt czarnego bzu. Jednego jesienią wykopałem bo wyrósł za szeroki (baldachowaty) i zacienial. Rosł w ziemi 4 lata nie miał specjalnie dużych korzeni. Wsadziłam.miedzy drzewa i będę prowadzić jako krzaka. Pięknie wygląda ciemne liście i kwitnące jasnoróżowe drobne kwiatki.

Drugi podobny do tego co rośnie u Hani.
Wstawię Haniu fotki czy twój taki sam.


Mój czarny bez koralowy ma powycinane listki, podobne jak u sumaka Tiger Eyes.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:23, 09 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anabell napisał(a)


Irenko! jak miło!

Wcześniej mieszkałam miedzy sąsiadami, ale to były b. dawne czasy i inni życzliwi ludzie.
Trudno, będę bardziej zwracała uwagę by nie ubierać się jak przebieraniec, co często się zdarza jak niepogoda.
Kilka drzew i wysokie daglezje są, a nie chciałam mocno obsadzać bo chcę oglądać żywopłot cisowy na który też czekałam kilka lat i jest moim oczkiem w głowie.

Irenko, u Ciebie cieplejszy rejon, zawsze wszystko masz wcześniej i dasz radę.
Zima powinna być w zimą, tylko obawiam się by się nie rozgościła za długo.

Buziaki kochana.

Pewnie, że dasz radę Haniu, kto jak nie Ty.
U mnie sąsiad też planuje budowę domów szeregowych, na razie są same błędy i im projekt odrzucają, ale w końcu pewnie ruszą, nie wiem jak wysoko to będzie i czy tez intymności nie stracę. Wprawdzie od tamtej strony mam wysokie tamaryszki i inne drzewa, ale okaże się w praktyce.
Zimy mam dość, nigdy jej w mieście nie lubiłam. A jak muszę autem się poruszać, to juz w ogóle stres, z tym co dzieje się na drodze.
Buź
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anabell 00:26, 11 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
zawitka napisał(a)
Dzięki za zdjęcie ja bym ciachnęła tę gałążz prawej jak si patrzy na zdjęcie a w ogóle to dałabym mocniej skróciła tak jak widać na zdjęci taka załamka na wys 2/3..Całośc ładniej by wyglądała a pieńki byłyby mocniejsze .ale to ja .Tnę zawsze dosyć mocno na początku wzrostu a szczególnie te o wysokich cienkich pniach,one grubieją i wzmacniają się .


Halinko!
tak mam wyciąć tę gałąź z prawej strony i skrócić pozostałe.

To to jest bez czarny Black Tower, a jakie ma kwiatki to już nie pamiętam.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 00:42, 11 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
ElzbietaFranka napisał(a)




Irenko bylam u Hani w tym gąszczu kwiatów,krzaków i drzew. Wydawało mi się, że żadne oko sąsiada tu nie zajrzy. A tu masz wybudowali i człowiek sobie nie może polatać jak chce.

Nie kojarzę z której strony takie domy powstały. Nie wiem czy żywopłot cisowy tak wysoko wyrośnie. W zimie to pal qadiabli,ale w lecie to wysokie liściaste by się przydały. Ale znowu dużo liści wszędzie jesienią się walaja.
Ja mam nadzieję dobrze nie mam sąsiadów, tylko z jednej strony. CIagle mam obawy ąby mi ktoś jakiegoś wąrsztatu nie WYBUDOWAŁ.

HNIU a kiedy siejesz lobelie. Może ja też zasieje.



Elu!
Lobelię kiedyś siałam w połowie lutego, ona szybko wschodzi, ale w ostatnich latach siałam w mnożarce w marcu i też było dobrze.
Zdarzało się że wyrastała sama rozsiewając się, czyli zimno jej nie przeszkadza

to po co mam mordować ją na parapecie w domu.
Co rok obiecuję puste parapety i nie wychodzi, na coś się skuszę, a miejsce na pomidory musi być w domu.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 01:42, 11 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962

Nakupowałam sobie kwiatków by na coś kolorowego popatrzeć, dłuży się okres zimowy, siadam na łóżku i myślę jak skrócić ten czas, nie chce mi się iść spać, rano nie chce się wstać.


Tu w okno też będą zaglądali mi nowi sąsiedzi, pod ciężarem śniegu załamały się skayrokiety. To bliźniak i dwie rodziny będą mnie podglądać.
Drugi budynek zasłonięty przez tuje.


Koteczka drugi rok u mnie zmarł jej właściciel i jest jeszcze nie ufna.
ale w tym roku od października zwabiłam ją do domu.
Ubiegłą zimę przesiedziała w pomieszczeniu zimnym.
Z szafki zlewozmywakowej zrobiłam jej domek obłożony styropianem a w środek włożyłam pierzynę.
Drzwi pomieszczenia były otwarte i wychodziła na zewnątrz.

W tym roku ze mną i na zewnątrz zimą nie wypuszczana, obserwuje teren z okna.
Mam teraz ograniczoną ilość parapetów na zasiewy.

____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 02:03, 11 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mogę się pocieszyć, wszystkie rośliny dobrze zasypane śniegiem, W styczniu ścinałam gałęzie cisów okrywałam co uważałam trzeba dodatkowo okryć.



Obchód i zimą musi być. na słupie wisi mikołaj, na zdjęciu zobaczyłam jeszcze nie zdjęty.


Płaszcze wełniane trzymałam kilka lat specjalne do okrycia krzaczków róż, w tym roku przydały się. róża zabezpieczona a środek obłożony gałęziami cisów.


obchodu c.d.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Anabell 02:23, 11 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
i jeszcze koteczka w swoim kąciku.

Pieniek to drapak dla innych moich kotków.

Tęskno za nimi.


____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Milka 05:54, 11 lut 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajna kicia.
Ja sobie hiacynty kupiłam. Lobelię siałam wprost do gruntu i fajnie wyrosła.
Jesteś lepsza ode mnie, w styczniu cisy cięłaś, a ja róże. Pierzynkowa osłona super, macham.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
zawitka 09:07, 17 lut 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Decyzja o cięciu czarnego bzu należy do Ciebie na pewno nie straci na urodzie a się wzmocni pień inaczej z biegiem lat ta gałąż pęknie odłamie się. Powodzenia .

Aż poszłam zobaczyć jak mój wygląda to słaby patyczek ale tez go uciacham od góry żeby rósł na boki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies