Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Żywopłotki cisowe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłotki cisowe.

Agatorek 21:26, 18 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Haniu, Królowo dalii, po prostu brak mi słów.
Masz piękny i wielki ogród .
Dalie są cudowne, hortensje i róże także. A także romantyczne łuki porośnięte pięknym kwieciem.
Jestem pełna podziwu dla Twojej siły i wiedzy o roślinach.

Pozdrawiam
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mirka 21:30, 18 lut 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Haniu czytałaś SMS ?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
zawitka 08:29, 21 lut 2021


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Mam Haniu pytanie odnośnie jezówek ---- jak siedza 2 lata w tym samym miejscu to mozna je rozsadzić ?????/
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
mirkaka 09:51, 21 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9577
Witaj, byłam u Ciebie bardzo dawno, nie wiem czy się wpisałam. Teraz zajrzałam i czytam cofając się.
Mogłabym się podpisać pod Twoimi wpisami co do nowych domów wybudowanych za płotem.
Ja też przez wiele lat miałam tylko pola i nieużywane ogrody w sąsiedztwie. Teraz mam za płotem budowę domów szeregowych, za drugim linii tramwajowej i drogi, będę za rok pewno tak jak Ty miała wybudowane domy i okna skierowane na mój ogród.
Myślę co by tam posadzić, żeby się przysłonić, trzeba będzie porobić jakieś rewolucje w ogrodzie. Najgorsze że nie mam pomysłu
Piękne masz dalie, ja nie potrafię o nie nie dbać. Nie chce mi się jesienią wykopywać, robię to ale z niechęcią, potem wiosną znów mam lenia żeby je sadzić.
Roże ogromne u Ciebie rosną, i powojniki, no cudnie masz
Pozdrawiam

____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
JoannA 16:24, 21 lut 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
I jak Haniu w ogrodzie po dzisiejszym dniu? Dużo śniegu jeszcze masz?
U mnie jeszcze bardzo dużo mimo że słoneczko cały dzień grzało. Na polach ładnie topnieje, a u mnie w ogrdzie jakoś nie bardzo. Nawet skraweczka trawnika nie widać spod śniegu
Pozdrawiam
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 19:41, 21 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
JoannA napisał(a)
I jak Haniu w ogrodzie po dzisiejszym dniu? Dużo śniegu jeszcze masz?
U mnie jeszcze bardzo dużo mimo że słoneczko cały dzień grzało. Na polach ładnie topnieje, a u mnie w ogrdzie jakoś nie bardzo. Nawet skraweczka trawnika nie widać spod śniegu
Pozdrawiam


Asiu!
właśnie dziś zwróciłam uwagę jak topnieje w takim słońcu, coś słabiutko.

ogród obsadzony wokół i mały przewiew.

Zaskoczyli mnie z Flowersbuls i wysłali już karpy dalii, czosnki jadalne i dużo dymki, ale o karpy dalii martwię się. w sobotę wysłali, kurier ma dostarczyć, może na zewnątrz nie przetrzymują.
Sprawdziłam mrozów nie zapowiadają,
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
JoannA 19:48, 21 lut 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Anabell napisał(a)


Asiu!
właśnie dziś zwróciłam uwagę jak topnieje w takim słońcu, coś słabiutko.

ogród obsadzony wokół i mały przewiew.

Zaskoczyli mnie z Flowersbuls i wysłali już karpy dalii, czosnki jadalne i dużo dymki, ale o karpy dalii martwię się. w sobotę wysłali, kurier ma dostarczyć, może na zewnątrz nie przetrzymują.
Sprawdziłam mrozów nie zapowiadają,

Pośpieszyli się z tą wysyłką, ale nie martw się Haniu bo zapakowane w karton i mrozów nie zapowiadają. Nic im nie będzie.
Moje zamówione cebulki czekały w paczkomacie 8 godzin na mrozie i nie zmarzły.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Anabell 20:56, 21 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Agatorek napisał(a)
Haniu, Królowo dalii, po prostu brak mi słów.
Masz piękny i wielki ogród .
Dalie są cudowne, hortensje i róże także. A także romantyczne łuki porośnięte pięknym kwieciem.
Jestem pełna podziwu dla Twojej siły i wiedzy o roślinach.

Pozdrawiam


Agnieszko!

a ja dziś zwiedziłam Twój olbrzymi areał ile to będzie pracy kiedy wszystko obsadzisz

Jak połknie się bakcyla ogrodowego to nie ma opanowania wszystkie rośliny muszą być i trudno jest z czegoś zrezygnować, jeśli chce rosnąć.

Dalie to konik pociąga coraz inne odmiany, ile już postanowień było utrzymać tylko odmiany co są, przychodzi zima, styczeń ogląda się oferty i jak narkotyk trzeba zamówić.

Róża królowa też musi być w ogrodzie, inne chciejstwa obowiązkowo.
Ogrodowisko nakręca, uzależnia.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Agatorek 21:01, 21 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Dziękuję za odwiedziny .
Nie wyznaczałam sobie jakichś granic/ram czasowych, więc pewnie trochę to potrwa. Ale lepiej powoli i do celu, niż szybko i w połowie się zniechęcić (ze zmęczenia ).

Na razie nie planuję dużo cebulowych, mam podobnie do Mirki . Zniechęca mnie wykopywanie i zakopywanie .
Ale róż tez na początku nie planowałam. I co? I robię sobie listę gatunków, które może gdzieś „wcisnę”
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anabell 21:13, 21 lut 2021


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mirka napisał(a)
Haniu czytałaś SMS ?


Mirka! czytałam tylko to leń zimowy mnie ogarnął, nic mi się nie chce.
Do zobaczenia w maju.

Przed chwilą byłam w piwnicy zakręcić grzejnik, był odkręcony na czas mrozów, by hydroforu nie przymroziło.
sprawdzam też dalie by nie wysuszyło.

Zrobiłam zdjęcie samoczyszczącej begonii, pierwszy raz przechowuję w piwnicy, mam całą skrzynkę, puszczają małe listeczki czerwone, ale jak będą dalej czy nie wyginą.
leciutko polałam torf.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies