Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój mały skrawek ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój mały skrawek ziemi

Ewa4 20:08, 13 wrz 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Bardzo fajne wrzosowisko no i te czarne tulipany też je lubię w tym roku jeszcze dosadziłam bo są piękne.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Madziarzeszow 06:38, 14 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Kasiu bardzo Ci dziękuję , potrzebuję porad i podpowiedzi by wychodzić z ogrodem na ludzi

Muszę coś zmienić w tej rabacie , perovskia , lawenda i przegorzan będą koło siebie , ale coś chyba jeszcze mi brakuję , chyba faktycznie bieli, kupiłam wczoraj ostróżkę białą, jak będzie mi pasować , to ją posadę i dokupię jeszcze. Nie wiem sama jak to będzie , wyjdzie w praniu.....
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Madziarzeszow 06:40, 14 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Ewa4 napisał(a)
Bardzo fajne wrzosowisko no i te czarne tulipany też je lubię w tym roku jeszcze dosadziłam bo są piękne.Pozdrawiam


Ja też dokupiłam parę sztuk , ale z tamtego roku mało mi zostało , teraz nornice tak szaleją , że wszędzie nory w ziemi i tunele w trawniku odkryte wychodzą . Powrzucałam kilka kulek na mole , odpieram atak !!!!!!!!!!!!!! hah humanitarnie
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Madziarzeszow 06:57, 14 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Jednak po krótkim zastanowieniu stwierdzam ,że tam mi nic nie pasuje

W szkółce tez nie zaszalałam , stwierdziłam , że najpierw muszę zrobić puste miejsce , a następnie pomyśleć co gdzie i czy na pewno
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Madziarzeszow 19:18, 14 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Musicie mi pomóc co mam dać w tym miejscu po wrzosowisku?

Do dyspozycji mam
3x przegorzan
2x tawuła japońska
modrzewnica
3x trawa niedźwiedzia
trawka ostnica chyba
kompletnie nie wiem co w tym miejscu zrobić , a chciałabym efekt trochę taki misz masz naturalny

Dzisiejsze zakupy

Było tak po wykopaniu wrzosów


I teraz jest tak


____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Madziarzeszow 08:04, 15 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
To jedyne co udało mi się wymyśleć , choć nie porywa mnie , po prostu wielka pustka w głowie



Fiolet to lawenda , 2 tawuły japońskie , 3 trawy niedźwiedzie i 3 żurawki o widocznych kolorach.
Niewiem co przy perovskiach
____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
Madziarzeszow 08:32, 15 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 1912
Albo coś takiego , już mi się bardziej widzi

obok perovski jest pas nieregularny lawendy

Zółto różowy to dwie odmiany rozchodników

Na górze ostnica obok niej dwie tawuły i 3 trawy niedźwiedzie



____________________
Pozdrawiam..... Mój mały skrawek ziemi~~~~~~~~Wizytówka - Mój mały skrawek ziemi
kasiek 08:48, 15 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Hej juz jestem, pierwsza rzecz mówimy o tawułach japońskich - takich dużych krzewach (srednica 1 m przy cieciu) czy o tawułkach - bylinach z piuropuszem ?
Bo jeśli to tawuły japońskie krzewy to mozesz posadzic co najwyzej jedna z tyłu między tuja a świerkiem conica i tyle. To naprawdę duzy krzew rośnie
Jęzorek z wrzosów i kostrzewy sliczny - tylko jedna uwaga staraj sie nie kończyć nasadzenia wzdłóż lini, wyraziście zaznaczajac granice sadzenia danego gatunku.
Spóbje cos zmalować, i wkleje
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Mala_Mi 09:51, 15 wrz 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Madziu.. ja to czasami coś wymyślę jak widzę namacalnie... u siebie manewruję doniczkami...
Dziś jestem nieczasowa, do Rz. mam przecież blisko.. pasują mi wszystkie godziny.. bo ja "firma uduś" .. jak chcesz to mogę wpaść do Ciebie i pomyślimy co z tym zrobić ... chociaż wiesz jaki ja mam misz-masz I jakoś trudno mi od niego uciec
Remonty wszędzie mnie nie przerażają
Super, że z leonkiem lepiej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
kasiek 10:19, 15 wrz 2013


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
o widze ze Ania ci spieszy z pomocą
Ja ze swej strony wkleje Ci coś co zmalowałam, jak będziesz chciała to wykorzystasz. Swoją droga ja nie wprowadzałabym zbyt wielu nowych gatunków tylko rozbudowałabym te co mam.
Moja propozycja



I tak - obok trawy która masz dosadż jeszcze 2 trawy tyle ze niższe (myślę też o ostnicach
Zamiast pasa lawendy przeciągłabym te lila wrzosy.
Z tyłu 1 tawuła japońska .
Wrzosowisko po lewej zakonczone wysunietym jęzorem, a środkowy pas to te niedźwiedzie z jedną kępą czegoś eksponowanego - traw , rozchodników itp. w srodku
Powodzenia i Miłej niedzieli
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies